Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 серпня, вівторок
19:00 Понеділок 0 310
10-08-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 11 серпня, вівторок

Простота, відкритість дитини – ось взірець, яким маю бути, щоб подобатись Господу. Під час кожної Євхаристії Господь прагне нас змінювати та зміцнювати своєю благодаттю. Знаючи Його милосердя та любов, стараймося позбутися усякого зла та фарисейської закваски, яка псує в нас чисте Боже Джерело.
СВ. КЛАРИ, ДІВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св.  Клара  народилася  в  заможній  сім’ї  в  Ассізі. У 1212 році прийняла з рук св. Франциска чернечу рясу і заснувала перший жіночий монастир за його уставом при храмі св. Даміана в Ассізі. Незважаючи на зречення, монастирську суворість і численні страждання, що мучили її впродовж 27 років, вона до кінця життя зберегла радість духа. Померла 11 серпня 1253 року.

АНТИФОН НА ВХІД
Ось діва мудра, * одна з-посеред розсудливих, * котра вийшла назустріч Христу з пломеніючою лампадою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти милостиво допровадив святу Клару до любові вбогості; † вчини, щоб ми за її заступництвом, наслідуючи Христа в убогості духа, * осягнули щастя вічного оглядання Тебе в Небесному Царстві. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 2, 8 — 3, 4
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Так говорить Господь: «Ти, сину людський, слухай, що Я говоритиму до тебе; не будь бунтівником, як дім бунтівників. Відчини уста свої і з’їж, що Я даю тобі». Глянув я – аж ось рука простягнута до мене, а в ній сувій. Розгорнув Господь його переді мною, аж він записаний з обох сторін, і виписані були на ньому: жалощі, стогін і скарги. Сказав Він до мене: «Сину людський! З’їж те, що тут перед тобою; з’їж оцей сувій, та й іди, говори до дому Ізраїля». Я відкрив уста, і Він дав мені спожити той сувій і сказав до мене: «Сину людський! Нагодуй твої нутрощі й наповни твою утробу цим сувоєм, що передаю тобі». Я спожив його, і був він устам моїм солодкий, як мед. Тоді Він сказав до мене: «Сину людський! Іди до дому Ізраїля і говори до них Моїми словами». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 14 і 24. 72 і 103. 111 і 131
За мед солодше слово Твоє, Боже.
Дорогою Твоїх свідчень я радію, *
більше ніж всім багатством.
Бо і свідчення Твої – для мене радість, *
і моя порада – в Твоїх настановах.
Закон Твоїх уст для мене добрий – *
кращий за безліч золота і срібла.
Яка ж солодка Твоя мова для мого піднебіння, *
для уст моїх за мед солодша!
Я успадкував Твої свідчення навіки, *
адже вони – радість мого серця.
Я відкриваю свої уста і хапаю повітря, *
бо так заповідей Твоїх бажаю!
 
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 29аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене,
бо Я лагідний і покірний серцем.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 1-5. 10. 12-14
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу підійшли до Ісуса учні й кажуть: «То хто більший у Царстві Небесному?» Ісус покликав до себе дитину, поставив її серед них і сказав: «Воістину кажу вам: якщо не навернетеся і не станете, як діти, не ввійдете в Царство Небесне. Отже, хто умалить себе, як ця дитина, той буде більшим у Цар­стві Небесному. Хто приймає таку дитину в Моє Ім’я, той Мене приймає. Глядіть, щоб ви не погордували жодним з цих малих, бо кажу вам, що їхні ангели на небі повсякчас бачать об­личчя Мого Небесного Отця. Як ви вважаєте? Коли в якогось чоловіка буде сто овець і одна з них заблукає, чи не залишить він дев’я­носто дев’ять у горах і не піде шукати заблукалої? І коли станеться, що знайде її, воістину кажу вам, що радітиме нею більше, ніж дев’яноста дев’ятьма, які  не заблукали. Так само немає бажання в Отця вашого Небесного, щоби загинув один із цих малих». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святої Клари, покровительки телебачення, просі мо благодатей, потрібних нам для гідного використовування усіх дарів Божих та людських винаходів:
1. Молімося за пастирів Церкви, щоб вони, використовуючи в апостольській праці найновіші технічні здобутки, не забували про євангельський дух вбогості та самозречення.
2. Молімося за працівників телебачення, щоб у своїй роботі вони дбали про істину та людське благо.
3. Молімося за вчених і винахідників, щоб їхні осягнення примножували славу Господа Бога і приносили користь людині.
4. Молімося за дівчат, яких Господь покликав до служіння Йому, щоб вони мужньо, як свята Клара, долали усякі перешкоди.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь у своїй милості благоволив відкрити перед ними брами Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми гідно користалися земними дарами і прагнули до скарбів небесних.
Всемилостивий Боже, Ти дав святій Кларі дар молитви і вірності Тобі; вчини, щоб ми уподібнилися до Христа і удостоїлися благодаті споглядати Його вічно на небесах. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Всемогутній Боже, ми славимо чудеса твоєї благодаті в святій Кларі, діві, † і смиренно просимо Тебе, * нехай наша жертва буде угодною Тобі так, як було угодним Тобі її святе життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось Молодий! * Виходьте Господу Христу назустріч. (Пор. Мт 25, 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, Ти укріпив нас святою Поживою; † вчини, щоб за прикладом свято ї Клари ми носили страждання Христа в нашому тілі * і намагалися жити тільки для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий