Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 серпня, середа
19:00 Вівторок 0 303
11-08-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 12 серпня, середа

(зел) Середа ХІХ звичайного тижня
В першу чергу маю дбати про своє спасіння, але воно неможливе, коли поруч потопає у гріхах мій ближній. Дбаючи про нього, я маю обов’язок докорити та напоумити брата на блудній та грішній дорозі. Також маю молитися за нього. Бо Господь прагне спасти усіх. Ти і я маємо у цьому Йому допомогти.
Або (біл) довільний спомин св. Йоани Франциски де Шанталь, монахині
Свята Йоана народилася у Діжоні (Франція) в 1572 році. Вийшла заміж за барона де Шанталь, з яким мала шестеро дітей. Двадцятидев’ятирічна Йоанна присвятила себе вихованню дітей та поглибленню внутрішнього життя. Під керівництвом св. Франциска Сальського посувалася на шляху досконалості та, забезпечивши дітям майбутнє, заснувала перший монастир сестер Благовіщення Пресвятої Діви Марії (візиток), який став колискою нового ордену, поширеного нині в усьому світі. Свята Йоана померла в 1641 році.
Спільні Меси: про монахиню.

АНТИФОН НА ВХІД
Поглянь, Господи, на Твій союз, * життя Твоїх убогих не забудь повіки. * Встань, Боже, відстоюй Твою справу * і не забудь крику тих, котрі  Тебе шукають.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, за повчанням Святого Духа ми осмілюємося Тебе називати Отцем; † зміцнюй в наших серцях духа усиновлених дітей, * щоб ми могли отримати обіцяну спадщину. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти оздобив святу Франциску преславними заслугами на її різноманітних життєвих стежках; † вчини, просимо Тебе, щоб ми, за її заступництвом вірно йдучи за голосом покликання, * завжди сяяли світлом доброго прикладу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 9, 1-7; 10, 18-22
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Господь скрикнув гучним голосом мені у вуха: «На­ближайтеся, бичі міста, кожен зі знаряддям руйнування у руці!» І ось прийшло шестеро мужів від верхніх воріт, що виходять на північ, кожен із знаряддям руйнування у руці. Посеред них був один, одягнений у льняну одежу, з писарським приладдям при боці. Увійшли вони й по­ставали коло мідяного жертовника. Слава Бога Ізраїля піднялася з-над того херувима, на якому була, до порога дому. І він прикликав того, хто був одягнений у льняну одежу, і в якого при боці було писар­ське приладдя. І сказав йому Господь: «Пройди посеред міста, посе­ред Єрусалима, та й накресли знак “тау” на чолі в людей, які зітхають і сумують через всі гидоти, що діються по­серед нього». А іншим Він сказав – так, щоб я чув: «Ідіть за ним містом і бийте; нехай не жаліє ваше око, не майте мило­сердя; старого і хлопця, дівицю, малечу й жінок вбивай­те дощенту; а до всіх тих, хто має на собі знак “тау”, не наближайтесь. Та починайте від Моєї святині». І почали вони від старших мужів, які були перед хра­мом. Господь сказав до них: «Оскверніть храм. Закидай­те дворища трупами, а потім вийдете». І вони вийшли і вбивали по місті. Тоді слава Господня відійшла від порогу в храмі й ста­ла над херувимами. Херувими ж розгорнули крила й зня­лися з землі вгору перед очима в мене, летівши, і коле­са разом з ними. Зупинились вони коло входу в східну браму дому Господнього, а над ними – слава Бога Ізраїля зверху. Це були ті істоти, які я бачив під Богом Ізраїля при Кевар-річці, і взнав я, що то були херувими. У кож­ного – по чотири обличчя, і в кожного – по чотири крила, і щось наче людські руки були в них під крилами. А лиця їхні здавалися цілком схожими на лиця, які я бачив при Кевар-річці. Кожен ішов навпростець поперед себе. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 113, 1-2. 3-4. 5-6.
Слава Господня вища понад небо.
Хваліть, слуги Господні, *
хваліть Ім’я Господнє!
Нехай буде Ім’я Господнє благословенне – *
віднині і довіку!
Від сходу сонця і до заходу *
хваліть Ім’я Господнє.
Господь високо – над усіма народами, *
понад небеса – Його слава.
Хто є такий, як Господь, Бог наш, *
який живе на висотах
і похиляється, щоб споглядати *
на небо і на землю?

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
2 Кор 5, 19
Алілуя, алілуя, алілуя.
Бог у Христі примирив світ із собою
і доручив нам слово примирення.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 15-20
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Якщо згрішить твій брат проти тебе, піди й докори йому віч-на-віч. Коли послухає тебе, ти придбав свого брата, а коли не послухає, візьми із собою ще одного або двох, щоб ус­тами двох або трьох свідків під­твер­дилося кожне слово; коли не послухає їх, скажи Це­р­к­ві, а коли й Церкви не послу­хає, нехай буде тобі як язичник і мит­ник. Воістину кажу вам: усе те, що зв’яжете на землі, буде зв’язане на не­бі; й усе те, що розв’яжете на землі, буде розв’язане на небі. Знову кажу вам: коли двоє з вас на землі  погодяться просити про будь-яку річ, яку лише просять, буде їм дано від Мого Отця Небесного. Адже де двоє або троє зберуться в Ім’я Моє, там і Я серед них!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос, який обіцяв нагородити особливими милостями тих, хто спільно молиться, заохочує й нас з повною довірою звер­нутися до Нього в намірах Церкви, а також з нашими осо­бистими проханнями:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь зажди підтри­мував його своїм потужним раменом.
2. Молімося за укріплення в ревності місіонерів, щоб їхня праця приносила щедрі плоди.
3. Молімося за тих, хто працює на благо нашої Батьківщини, нехай Господь нагородить їхні старання.
4. Молімося за те, щоб молодь та діти ревно та охоче при­ймали участь у катехизації.
5. Молімося за померлих, щоб милостивий Господь відкрив перед ними брами свого Царства.
6. Молімося за здійснення наших особистих прохань, щоб Господь вислухав їх у своїй великій милості.
Господи, Ти зібрав нас тут і заохочуєш до спільної молитви; вислухай усіх, хто у смиренності та злагоді молиться до Тебе, і прийди нам на допомогу. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, прийми милостиво дари, яких Ти сам уділяєш своїй Церкві для приношення, * та своєю силою переміни їх у таїнство нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Слав Господа, Єрусалиме, що насичує Тебе ситтю пшеничною. (Пс 147Б, 1. 3 (147, 12. 14))

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай причастя Твоїх таїнств дарує нам спасіння * і укріпить нас у світлі Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий