Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Жити вірою в час пандемії: опитування Папського Урбаніанського Університету
10:11 Понеділок 0 189
10-08-2020, 10:11

Жити вірою в час пандемії: опитування Папського Урбаніанського Університету

Як люди практикували віру і реагували на закриття храмів під час соціальної ізоляції, запровадженої внаслідок пандемії? – відповідь на це запитання завдяки онлайн-опитуванню намагаються знайти науковці Папського Урбаніанського Університету.
Про це повідомляє Vatican News.

«Жити вірою під час пандемії Covid-19» – таку назву має онлайн-опитування, яке Папський Урбаніанський Університет проводить в Африці, Азії та Океанії, тобто на трьох континентах, що перебувають під юрисдикцією Конгрегації євангелізації народів, якій підпорядковується також і сам університет.

Актуальні запитання

Опитування, що розпочалося 29 червня і завершиться 15 серпня, має намір знайти відповіді на деякі конкретні запитання, такі, як наприклад: «Як миряни жили своєю вірою, не маючи доступу до Святих Таїнств? Як священнослужителі спілкувалися з вірними в період соціальної ізоляції? Як цей піріод пережили богобосвячені особи?».

«Ми, католики, – пояснив професор Еліас Франк, викладач Папського Урбаніанського Університету, – звикли завжди брати участь в недільній Святій Месі, сповіді та інших релігійних практиках, але Covid-19, без будь-якого попередження, повністю змінив життя віри у багатьох країнах», бо багато місць культу були закриті, згідно з розпорядженням урядових органів, у відповідності до антикоронавірусних санітарних правил.

Тільки ритуал, чи щось більше?

Але Церква, як наголосив професор Франк, – це «пульсуюче тіло Христа», побудоване на скелі, тому ані закриття храмів, ані Covid-19 не можуть похитнути його. Її Головою є Христос, і тому існує впевненість у тому, що Церква переможе кожну бурю. Досвід пандемії спонукає замислитися про те, чи католицька віра є лише ритуальною, чи є чимось більшим. Отже, опитування має на меті з’ясувати, яким чином люди жили вірою і реагували на закриття храмів. «З відповідей, – підсумував Еліас Франк, – ми сподіваємось зрозуміти, що означає для вірних взагалі бути Церквою


Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.