Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Дивовижна знахідка у Гусятині
11:03 Понеділок 0 826
27-07-2020, 11:03

Дивовижна знахідка у Гусятині

14 липня 2020 року був віднайдений дерев'яний оклад-оздоба образу, правдоподібно, Гусятинської Матері Божої. Знахідка виявилась під час ремонтних робіт на горищі захристії. Була схована, розділена на чотири частини, складена і засипана землею.
Про це повідомив настоятель парафії о. Михайло Багінський OFM. 


На думку настоятеля, оклад було сховано 1946 року, коли храм був зачинений. Цінні речі намагались врятувати від рук радянських визволителів. Коли місцеві отці францисканці змушені були втікати до Польщі, то взяли лише найцінніше: ікону св. Антонія з бічного вівтаря (без рами) та образ Гусятинської Богородиці, що знаходився у головному вівтарі.   

 
Попереду - пошуки спеціалістів у галузі реставрації. Аби зберегти важливу знахідку Павло Ониськів виготовив тимчасову рамку. Для відновлення цінної оздоби потрібні великі кошти, тому отець Михайло сподівається на допомогу добродіїв, які прагнуть взяти участь у добрій справі. 


Францисканці Гусятина вдячні за цей дарунок від Бога і бажають усім Францисканського миру та добра!

Рахунок для пожертв на відновлення храму: 5168 7422 0513 2867 (ПриватБанк)

Нагадуємо, цього року у Гусятині відзначають 410-річчя храму та 30 років як святиню повернено вірянам. Крім того, не зважаючи на непорозуміння з місцевою владою отці францисканці намагаються відновити та зберегти святиню, яка руйнується на очах. 
13:03 Субота 0 241 Єпископи України спільно молились за жертв голодомору На завершення 54 Конференції Єпископів РКЦ в Україні, 28 листопада, в день молитов за жертв голодомору, єпископи зібрались о 8.00 в каплиці реколекційного дому Львівської Архідієцезії в Брюховичах, щоб спільно молитися під час Євхаристії за трагічно загиблих від геноциду та їхні родини.
Новини з України 09:05 Четвер 0 1 110 «Після добре пережитих реколекцій хочеться літати» - як єпископи переживають свої реколекції З понеділка, 23 листопада 2020 року у Брюховичах біля Львова, тривають спільні реколекції єпископатів латинського та візантійського обрядів України, що відбуваються у стінах Вищої духовної cемінарії Львівської архідієцезії.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.