Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 червня, субота
19:02 П'ятниця 0 276
26-06-2020, 19:02

Літургія на кожен день, 27 червня, субота

(зел) Субота ХІІ звичайного тижня
Сотник був римлянином, язичником, за всіма критеріями – людиною, далекою від істинної віри. Але Ісус прихильно споглядає на його щирість, довіру і головне – покору. У нього всі передумови, щоб стати добрим християнином. Перед Святим Причастям ми тепер завжди повторюємо слова сотника: «Господи, я недостойний, щоб ти прийшов до мене…»: така от постійно лекція покори, нагадування, що великий дар Євхаристії нам належиться не за наші заслуги, він – дарунок Господа щирій і покірній душі.
Або (біл) довільний спомин св. КИРИЛА  АЛЕКСАНДРІЙСЬКОГО, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Кирило народився в Александрії у 370 році. У 412 році став єпископом цього міста. На соборі в Ефесі завдяки його діяльності визначено, що в одній особі Ісуса Христа з’єднані дві природи: божественна і людська, а також проголошено догму, що Пресвята Діва Марія є істинною Матір’ю Бога (Теотокос). Святий Кирило залишив після себе багато праць: апологетичних та догматичних трактатів, а також коментарів до Святого Письма. Помер 27 червня 444 року.
Спільні Меси: про єпископа

АНТИФОН НА ВХІД

Господь – народу свого сила, * Він рятівна твердиня Помазаника свого. * Спаси народ Твій, Господи, і благослови Твою спадщину, * й царюй над ними повіки.

КОЛЕКТА
Господи, обдаруй нас пості йним трепетом та любов’ю Твого святого Імені, † бо Ти ніколи не відмовляєш в опіці тим, * котрих зміцнюєш своєю любов’ю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти вчинив святого єпископа Кирила незламним захисником Божого материнства Пресвятої Діви Марії; † дай, щоб ми, які віримо, що Марія є істинно Божою Матір’ю, * були спасенні вті ленням Твого Сина, Ісуса Христа. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Плач 2, 2. 10-14. 18-19
Читання з Книги Плачу.
Зруйнував Господь, не пощадив, усі Якова оселі. Він зруйнував у своїм обуренні твердині дочки Юди, повалив їх на землю; царство з його князями збезчестив. Сидять на землі мовчки старі люди дочки Сіону; посипали собі голови порохом, оперезалися вереттям. Схилили голови додолу дівчата єрусалимські. Очі мої змарніли від сліз, нутро кипить у мене, жовч моя виливається на землю з-за погибелі дочки народу мого, бо діти й немовлята мліють по майданах міських. Просять у матерів своїх: «Хліба! Пити!» І умлівають, мов поранені, по майданах міських і виливають свої душі у материнське лоно. Якого свідка маю тобі дати? До чого мені тебе уподобити, дочко єрусалимська? З чим тебе порівняти, щоб тебе потішити, дівице-дочко сіонська? Рана бо твоя велика, немов море; хто тебе вилікувати мо- же? Пророки твої бачили для тебе видіння пусті й оманливі; не розкривали твого беззаконня, щоб відвернути від тебе неволю; вони для тебе віщували пророцтва пусті та облудні. До Господа взивай зі свого серця, дівице – дочко Сіону! Лий потоком сльози днями й ночами! Не давай собі впину, очей твоїх зіницям не давай спокою! Вставай, голоси уночі з початком кожної сторожі. Вилий наче воду твоє серце перед лицем Господнім. Здійми до Нього твої руки за життя твоїх діток, які мліють з голоду на рогах усіх вулиць. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 74, 1-2. 3-4. 5-7. 20-21
Життя убогих не забудь повіки.
Боже, чому Ти назавжди нас відкинув? *
Чому Твій гнів палає на овець Твоєї отари?
Згадай свою громаду, яку Ти придбав віддавна. †
Ти викупив жезл спадщини своєї: *
це гора Сіон, на якій Ти оселився.
Зійди Твоїми стопами на відвічні руїни, – *
за все зло, яке ворог накоїв у Твоїй святині.
Твої вороги заревіли у Твоїй святині; *
 вони підняли стяги – свої знамена.
Виглядало, наче в  гущавині лісу підносили сокири. *
А тоді почали сокирами і молотками †
трощити її різьблену оздобу.
Спалили вогнем Твою святиню, *
опоганили до основ Імені Твого оселю.
Поглянь на завіт свій, *
бо темні закутки землі заповнені оселями беззаконня.
Хай упокорений не вертається з ганьбою. *
Бідний та вбогий Твоє Ім’я величати будуть.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 8, 17
Алілуя, алілуя, алілуя.
Христос узяв наші недуги
і поніс хвороби.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 8, 5-17
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, коли Ісус увійшов в Капер­наум, до Нього підійшов сотник, бла­гаючи Його і промовляючи: «Господи, слуга мій лежить вдома паралізований, тяжко мучиться». Ісус йому каже: «Я піду й оздо­ровлю його». У відповідь сотник сказав: «Господи, я не достойний, щоб Ти увій­шов під мій дах, але тільки скажи сло­во, – і мій слуга одужає. Тому що і я людина підвладна, і маю воїнів під собою; кажу цьому: “Іди!” – і він йде; і ншому: “Прийди!” – і він при­хо­дить; моєму слузі : “Зроби це!” – і він робить». А Ісус, коли почув, здивувався і сказав тим, які йшли за Ним: «Воістину кажу вам: ні в кого в Ізраїлі не знай­шов Я такої великої віри. Кажу ж вам, що багато хто прий­де зі сходу й заходу і сяде з Авра­амом, Ісааком та Яковом у Царстві Небесному, а сини Царства будуть вики­нуті в навколишню темряву; там буде плач і скрегіт зубів». А сотникові Ісус сказав: «Іди, нехай буде тобі так, як ти повірив». І його слуга тієї ж години одужав. Коли Ісус прийшов в дім Петра, то побачив його тещу, яка злягла і була в гарячці; Він доторкнувся до її руки, – і гарячка по­ки­нула її; вона встала й слу­жила Йому. А як настав вечір, привели до Нього багатьох біснуватих, і Він словом вигнав духів та зцілив усіх хворих, щоби збулося сказане через про­рока Ісаю, який говорив: «Він узяв наші недуги і поніс хвороби». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вислухавши Слово Боже, смиренно звернімося до нашого Господа зі своїми молитвами:
1. Молімося за нашого Папу, щоб Святий Дух допомагав йому ревно і мудро керувати Божою Церквою.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь благословив український народ і завжди опікувався ним.
3. Молімося за дітей та молодь, щоб під час літніх канікул вони не занедбували своїх християнських обов’язків.
4. У дев’ятнадцяту річницю завершення апостольського візиту в Україну святого Йоана Павла ІІ молімося, щоб його навчання приносило плоди вірності Христу і Церкві в нашій державі.
5. Молімося за померлих наших родичів та близьких, щоб Господь дав їм віковічне світло у Царстві вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували заповіді Христового Євангелія і своїм праведним християнським життям удостоїлися нагороди на небесах.
Господи Ісусе Христе, Ти своїм життям, смертю та воскресінням переміг гріх та сатану, підтримуй нас у боротьбі  зі спокусами та охороняй від усякого зла святу Церкву. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, жертву прославлення та умилостивлення † і вчини, щоб наші душі, очищені її силою, * стали даром, благоугодним Тобі. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очі всіх на Тебе, Господи, уповають, * Ти їм своєчасно даєш поживу, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Відновлені поживою Пресвятого Тіла і Крові, благаємо, Господи, Твою милість, † щоб те, що ми з відданістю часто звершуємо, * спричинилося до нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий