Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Новий храм в столиці Куби, присвячений святому Йоанові Павлові ІІ
13:11 Субота 0 565
30-05-2020, 13:11

Новий храм в столиці Куби, присвячений святому Йоанові Павлові ІІ

Після 25 років старань і 5 важких років будівництва в Гавані добігає до кінця спорудження нового католицького храму, присвяченого святому Йоанові Павлові ІІ, що є першим храмом, спорудженим в столиці Куби після революції 1959 року.
Про це повідомляє Vatican News.

Завершується спорудження нового католицького храму, присвяченого святому Йоанові Павлові ІІ, першої церкви, побудованої в столиці Гавані після революції 1959 року й другої за цей період, спорудженої на Кубі. Храм споруджується в мікрорайоні Ґітерас на передмісті Гавани.

Громада, що була тут заснована 1993 року, 25 років старалась отримати ділянку та дозвіл на будівництво. Всі ці роки Святі Меси відправлялись на просторому подвір’ї приватного дому, де й розгорталось усе парафіяльне життя. Після довгих і важких п’яти років будівництва, спорудження церкви добігає до кінця. Кошти на будівництво надходили від різних католицьких організацій, зокрема, від Папського Фонду «Допомога Церкві в потребі». Роботу утруднювали урагани та циклони, не згадуючи про величезні труднощі з отриманням будівельних матеріалів. На спорудження храму, серед іншого, використано матеріали, які вживались до побудови вівтаря, на якому Папа Бенедикт ХVI відслужив Святу Месу під час свого візиту на Кубу 2012 року. А 2015 року кардинал Хайме Ортеґа посвятив наріжний камінь під спорудження нового храму. На ньому вирізьблене гасло святого Папи Йоана Павла ІІ, присвячене Пресвятій Богородиці: «Тоtus тuus» – (весь Твій) та історичні й географічні інформації про парафію.

Передбачалось, що будівництво зможе завершитись до 100-річчя з дня народження святого Йоана Павла ІІ, але роботи не вдалося завершити своєчасно.

Як було згадано, це другий храм на острові, споруджений після Кубинської революції. Перший був завершений у січні 2019 року в Сандіно, 250 кілометрів на захід від Гавани, яке в минулому було аналогом Сибіру в Радянському Союзі, куди засилали політв'язнів. Кубинські католики отримали дозвіл на спорудження ще одного храму.

Католицька Церква є найбільшою християнською конфесією на Кубі. Католицтво поширилось там у ХVI сторіччі. Після приходу до влади Фіделя Кастро у 1959 році Католицька Церква зазнала важких переслідувань, церковні добра були конфісковані, а місіонери видалені з країни. Після розпаду Радянського Союзу почався повільний процес покращення стосунків із Апостольським Престолом. Кубу відвідали три Понтифіки: 1998 року святий Йоан Павло ІІ, 2012 року – Бенедикт ХVI, а 2015 – Папа Франциск.
Новини зі світу 09:01 Середа 0 108 Папа єзуїтам: свобода і відмінність лякають, будьмо близькими до Божого люду Під час спілкування зі співбратами-єзуїтами, які служать в Словаччині, Папа Франциск вказав на необхідність не боятися свободи, підкреслив небезпеку ідеологій, далеких від конкретного життя людей, та наголосив на душпастирському стилі наближення до Божого люду.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.