В Посланні з нагоди Всесвітнього дня людей з інвалідністю, Папа Франциск наголошує, що розглядати життя деяких людей «першого сорту», а життя інших «другого сорту» – це соціальний гріх.
Про це пише Vatican News.У вівторок, 3 грудня 2019 року, було оприлюднено Послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня людей з інвалідністю, проголошеного ООН 1982 року, в якому він закликає відновити погляд віри, що в кожному братові й сестрі вбачає присутність Самого Христа.
Сприяти повній участі осіб з інвалідністю в житті суспільства
Святіший Отець наголосив, що незважаючи на поступ у сфері медичної та соціальної допомоги людям з інвалідністю, ще й досі поширена культура відкинення їх немов непотребу.
“Все це вимагає не тільки захищати права осіб з інвалідністю та їхніх сімей, – пише Папа, – а спонукає нас вчиняти світ людянішим, усуваючи все те, що заважає їм бути повноправними громадянами, усуваючи перешкоди упереджень і сприяючи доступності до місць і якості життя, що бере до уваги всі виміри людськості.”
Святіший Отець вказує на необхідність супроводжувати осіб з інвалідністю в усіх обставинах життя, використовуючи сучасні технології, але й не абсолютизуючи їх. Важливо також дбати про тих людей з особливими потребами, що перебувають в маргіналізованих ситуаціях, визнаючи їхню гідність і сприяючи їхній участі в суспільному й церковному житті.
Папа закликає не забувати про літніх людей, яких також задля їхньої інвалідності часто сприймають як тягар.
Неповторний внесок кожної людини
«Ми покликані визнавати в кожній людині з інвалідністю, навіть із складними й серйозними вадами, неповторний внесок у спільне добро за посередництвом їхніх унікальних біографій, – пише Святіший Отець. – Визнавати гідність кожної людини, усвідомлюючи, що вона не залежить від функціонування п’яти органів чуттів». Він наголошує, що розглядати життя деяких людей «першого сорту», а життя інших – «другого сорту» – це соціальний гріх.
Відчути на собі батьківський погляд Отця
Папа зазначає, що в деяких країнах ще й до сьогодні не визнають рівних прав людей з неповносправністю, тому потрібно, з одного боку, змінювати закони, аби «усунути фізичні бар’єри», а з іншого – долати поширену культуру, що породжує нерівність і не дозволяє особам з інвалідністю брати участь у звичайному житті.
На завершення Папа Франциск закликає всіх, хто працює з людьми з обмеженими фізичними можливостями, надалі прямувати на цьому шляху служіння, «що визначає рівень цивілізованості нації».
“Молюся, аби кожна людина могла відчути на собі батьківський погляд Отця, Який утверджує її повну гідність і безумовну цінність її життя” – пише він.
Новий святий, шість блаженних та інші декрети Конгрегації в святих Святіший Отець затвердив для оприлюднення декрети відомства, відповідального за канонізаційні процеси, якими підтверджено чуда за заступництвом кандидатів на канонізацію та беатифікацію, мучеництво з ненависті до віри та геройський вимір чеснот.
«Економіка Франциска»: віртуальна зустріч відкриває нові перспективи
Папа до Європи: Віднайди себе! Не бійся своєї історії та будь собою!
Новини з Ватикану Вийшла книга про останні години Папи Йоана Павла І Ватиканська Фундація, створена для дослідження життя та спадщини Папи Лючані, започаткувала разом з Ватиканським книжковим видавництвом серію, повністю присвячену цій постаті, розпочавши із ґрунтовної біографії та книги про останні години життя.