Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Католицька клініка в Індії щорічно рятує тисячі життів
13:30 Четвер 0 79
31-10-2019, 13:30

Католицька клініка в Індії щорічно рятує тисячі життів

Католицька церковна клініка в Індії, що спеціалізується на терміновій допомозі постраждалим від зміїних укусів, рятує тисячі життів на рік, повідомляє «Седмица» з посиланням на CNA.
У лісовому штаті Біхар на сході Індії, біля кордону з Непалом, ще й досі від укусів отруйних змій щорічно гинуть майже 4,5 тисячі місцевих мешканців. Коли в 1990-х рр. черниці Ордену Сестер Місіонерок Пресвятої Діви Марії Апостолів тільки прибули в цей штат, щоб навчати молодих дівчат основам віри і життя в Бозі, вони дуже швидко усвідомили, що Господь направив їх сюди ще й з іншою метою – рятувати людей. Так і виникла медична клініка, що спеціалізується на лікуванні постраждалих від укусів рептилій. «Коли ми прибули до цих місць, у нас і гадки не було відкривати клініку для лікування від зміїних укусів, – розповіла сестра Кресцентія Сан в інтерв’ю виданню CNA. – Однак, коли ми дізналися, як багато місцевих жителів страждають, стали інвалідами чи навіть загинули від укусів змій, ми відправили наших сестер, які вже мають початкову медичну освіту, на спеціальні курси для освоєння цієї лікарської спеціальності».

І ось тепер спекотними літніми днями сестри-місіонерки приймають до 40-50 пацієнтів на день у своїй клініці, і завдяки своєчасно введеній сироватці і догляду їм вдається рятувати багато тисяч життів.

«У цих місцях людей постійно кусають отруйні змії – кобри, гадюки, в тому числі гадюки Рассела, стрічкові крайти і багато інших видів, – розповіла сестра Сан на симпозіумі «Жінки на передовій» (Women on the Frontlines) у Римі. Тематика симпозіуму, організованого посольством США в Ватикані, була присвячена небезпечній роботі сестер-місіонерок різних католицьких чернечих орденів у багатьох віддалених куточках світу.

«Служебниць Божих ми вважаємо нашими найнадійнішими, найефективнішими й найактивнішими партнерками, які сміливо діють на передовій у найвіддаленіших і вразливих громадах по всьому світу, – підкреслила у своєму виступі на симпозіумі Калліста Гінгріч, посол США в Ватикані. – Вони самовіддано служать переміщеним і знедоленим людям, нерідко з ризиком для життя в таких віддалених куточках планети, де урядові служби нерідко зазнають невдач і не впоруються з лихами, де можуть допомогти лише гуманітарні організації».

Сестра Сан повідомила, що спочатку робота в клініці здавалася їй надзвичайно важкою морально і фізично. «За перші три місяці мого служіння в клініці я побачила стільки нещасть, страшних мук і смертей від зміїних укусів, що була буквально розчавлена, – згадує сестра Сан. – Мені було нестерпно тяжко, і тоді я подумала: можливо, в цьому і полягає моє завдання від Господа. Люди йшли і йшли, і поступово я зміцнилася душею, Господь вдихнув у мене мужність завдяки щоденній молитві. Я просила Його дати мені сміливість і сили робити цю працю для Нього».

Крім лікування, сестри проводять профілактику й постійно роз’яснюють жителям навколишніх сіл про можливість небезпеки від укусів тих чи інших видів змій, способи захисту і надання першої допомоги. «Проблема в тому, що індуси поклоняються зміям, тому ніколи не вбивають їх і не виганяють зі своїх осель, навіть коли ті їх кусають, – каже сестра Сан. – Ось чому нам влітку доводиться працювати цілодобово і без вихідних». Через страшну бідність багато хто з нинішніх і майбутніх пацієнтів живуть в хатинах із бамбука і трави з земляною підлогою, куди в пошуках прохолоди, їжі та притулку від дощу постійно проникають отруйні плазуни і комахи, особливо в літній сезон.

«У нас в історіях хвороби маса випадків, коли люди, прокидаючись уранці, опускають ноги з ліжка, і їх тут же кусає отруйна змія», – говорить Сан. Щоб убезпечити себе при виконанні служінь поза обладнаними приміщеннями, сестри-місіонерки навіть тримають кілька навчених собак, які допомагають виявляти присутність плазунів.

«Я завжди дуже боялася змій, – каже сестра Сан. – Ще під час моєї служби в Бангалорі, коли я тільки готувалася до монастиря, мені доводилося зустрічати безліч отруйних змій, у тому числі кобр. Саме там мене навчили впоруватися з ними, і я навіть самостійно знищила безліч плазунів. Цей досвід став у пригоді мені після переїзду в ці місця».

Тільки за 2018 р. Згромадження Сестер Місіонерок Пресвятої Діви Марії Апостолів вилікувало понад шість тисяч пацієнтів від зміїних укусів у своїй медичній клініці в селищі Канті, штат Біхар. «Я вірю, що Господь використовує нас, Його служителів, як Свої слухняні знаряддя, і чудеса лікування стаються тільки тому, що Господь великою милістю Своєю через нас зцілює нещасних», – коментує сестра Сан.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 18:09 П'ятниця 0 46 Папа й Імам Аль-Азгар пропонують ООН відзначати Всесвітній день братерства Датою такого відзначення запропоноване 4 лютого, день підписання в Абу-Дабі «Документа про загальнолюдське братерство». Крім того, висунуто ідею провести всесвітній саміт загальнолюдського братерства.