Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 жовтня, субота
18:12 П'ятниця 0 284
1-11-2019, 18:12

Літургія на кожен день, 2 жовтня, субота

СПОМИН ВСІХ ПОМЕРЛИХ ВІРНИХ (фіол) Три власні Святі Меси
Спомин Усіх померлих вірних налаштовує нас не дуже оптимістично, найчастіше нагадує нам про втрату когось близького і наповнює смутком. Із таким настроєм нам важко слухати Слово, яке переповнене надією. Сьогоднішні читання дають нам унікальну можливість переживати наші розставання у християнському дусі. Вони допомагають нам входити у вічність і відчувати близькість тих, які нас випередили на дорозі до Небесного Цар- ства. Скористаймося з цієї можливості, просячи Христа, щоб Він нас вів цими дорогами. Він вже їх пізнав.

ПЕРША МЕСА
АНТИФОН НА ВХІД

Як Ісус помер і воскрес, * так Бог через Нього поверне до життя померлих з Ісусом. * І як в Адамі всі вмирають, * так у Христі й оживуть усі.

КОЛЕКТА
Господи, вислухай милостиво наші молитви' † і так, як Ти утвердив нас у вірі в Воскреслого із мертвих Твого Сина, * зміцни також надію Твої х слуг в очі куванні воскресіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іов 19, 1. 23-27а
Читання з Книги Іова
Заговорив Іов і мовив: «О, якби мої слова були записані, якби вони були вириті на міді! Різцем залізним і олив’яним видовбані у скелі повіки! Я знаю, що Відкупитель мій живе, і останнім Він встане над порохом. Позбавлений навіть шкіри, я встану; і в моїм тілі побачу Бога. Я сам Його узрю, очі мої побачать, а не хтось інший». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 1. 4. 7 і 8б і 9а. 13-14
Бог моє світло і моє спасіння.
Господь – моє світло і моє спасіння. *
Кого мені боятись?
Господь – мого життя твердиня.  *
Кого мені жахатись?
Одного просив я в Господа, одного буду шукати: *
щоби в усі дні мого життя  я перебував у Господньому домі,
бачив насолоду Господню *
і оглядав Його святиню.
Почуй, Господи, мій голос, коли я буду взивати, *
помилуй мене і відізвись до мене.
Я, Господи, шукатиму Твого обличчя! *
Не відверни від мене свого обличчя!
Я ж маю надію побачити блага Господні *
у живих країні.
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім, *
нехай зміцняється твоє серце – Господа очікуй!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1Кор 15, 20-24а. 25-28
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян
Брати! Христос встав з мертвих, – первісток з покійних. Оскільки смерть через людину, – то через людину й воскресіння мертвих. Як в Адамі всі помирають, так у Христі всі оживуть. Кожний у своєму порядку: первісток Христос, потім ті, які Христові, – під час Його приходу, а потім – кінець, коли Він передасть царство Богові й Отцеві. Бо Йому належить царювати, доки не покладе всіх своїх ворогів собі під ноги. Останній ворог, який буде знищений, – це смерть, бо все підкорив Йому під ноги. Коли ж підкорить Йому все, тоді й сам Син підкориться Тому, хто підкорив Йому все, щоб Він був Богом усім і в усьому. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Одкр 1, 5-6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус Христос є Первородним з мертвих –
Йому слава і влада на віки вічні! Амінь.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 23, 44-46. 50. 52-53; 24, 1-6а
† Читання святого Євангелія від Луки
Коли  настала  шоста  година, наступила темрява по всій землі – до дев’ятої години; померкло сонце, а завіса храму роздерлася надвоє. Скрикнувши гучним голосом, Ісус промовив: «Отче, у Твої  руки передаю свій дух!» Сказавши це, Він віддав духа. Один чоловік, на ім’я Йосиф, який був радником, муж добрий і праведний, підійшовши до Пилата, попросив тіло Ісуса; знявши його, він обгорнув полотном і поклав у висічену гробницю, де ще ніколи ніхто не лежав. Першого ж дня тижня дуже рано жінки прийшли до гробу, несучи пахощі, які приготували. Та вони виявили, що камінь відвалений від гробниці, а ввійшовши, не знайшли тіла Господа Ісуса. І сталося, як були вони через це розгублені, то два мужі стали біля них у блискучому одязі. Вони налякалися і посхиляли обличчя до землі, а ті сказали їм: «Чому ви шукаєте Живого між мертвими? Немає Його тут, бо воскрес!»  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні Церква згадує всіх померлих вірних; також і ми вознесімо до Господа молитви за наших померлих родичів, близьких та друзів:
1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб вона зростала в істинній єдності та любові.
2. Молімося за всі народи землі, щоб вони жили у мирі та взаємній злагоді.
3. Молімося за наші сім’ї та родини, щоб у них завжди панував дух надії, радості й миру.
4. Молімося за наших померлих єпископів та священиків, щоб вони на небесах отримали нагороду за своє служіння вірним на землі.
5. Молімося за наших померлих батьків, родичів та друзів, щоб Господь простив їхні гріхи і прийняв до спільноти святих у небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми провадили праведне життя і завжди були готові до зустрічі з нашим Спасителем.
Господи, вислухай наші молитви, які ми складаємо за душі померлих вірних; допоможи нам вірно виконувати Твої заповіді і обдаруй нас у кінці життя благодаттю доброї смерті. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай умилостивлять Тебе наші дари, † щоб Твої померлі слуги були прийняті до слави разом із Твоїм Сином, * з яким ми з’єдналися у великому таїнстві любові. Через Христа, Господа нашого.

Префація про померлих № 46-50.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Я – воскресіння і життя. * Хто в Мене вірує, той навіть і вмерши – житиме! * Кожен, хто живе і в Мене вірує, – не вмре повіки. (Йн 11, 25-26)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, вчини, щоб усі померлі Твої слуги, за котрих ми звершили це пасхальне Таїнство, * увійшли в дім Твого світла та миру. Через Христа, Господа нашого.

ДРУГА МЕСА
АНТИФОН НА ВХІД

Вічний спочинок дай їм, Господи, * і світло віковічне нехай їм світить. (Пор. 4 Ездр 2, 34-35 (Вульг.))

КОЛЕКТА
Боже, славо вірних і життя праведних, Твій Син нас відкупив  своєю  смертю і воскресінням, † помилуй всіх померлих Твоїх слуг, щоб ті, котрі  пізнали тайну нашого воскресіння, * удостоїлися участі в радості вічного щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 12, 1-3
Читання з Книги пророка Даниїла
Тими днями я, Даниїл, горював і почув ці слова Господні: «І в той час устане Михаїл, князь великий, який стоїть на варті синів твого народу. Той час буде часом скрути, якої не бувало відтоді, як постали люди, аж до сих пір. Але на той час твій народ спасеться, всі, які будуть знайдені записаними у книзі. І багато з тих, які сплять у поросі земному, прокинуться; одні на життя вічне, другі на вічний сором та на ганьбу. Розумні сяятимуть небесним сяйвом – і ті, які навернуть багатьох до справедливості, неначе зорі, повіки, назавжди».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 42, 2-3. 5: 43, 3. 4
Бога живого душа моя прагне.
Як олень прагне до джерела води, *
так душа моя прагне до Тебе, Боже.
Моя душа спрагнена Бога, живого Бога. *
Коли прийду і з’явлюся перед обличчям Бога?
Згадую про це я і виливаю перед собою свою душу, *
коли ходив я з юрбою, вів їх до дому Божого –
з голосом радості й хвали *
святкового натовпу.
Пошли своє світло і свою правду, *
вони мене ведуть.
І приведуть до Твоєї святої гори, *
до Твоїх осель.
І я прийду до Божого жертовника, *
до Бога, розради і потіхи моєї.
Прославлятиму Тебе на гуслах, *
Боже, Боже мій!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 6, 3-9
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Чи ви не знаєте, що ті з нас, які хрестилися в Ісуса Христа, хрестилися в Його смерть? Тож ми поховані з Ним через хрещення в смерть, щоб так, як Христос встав із мертвих славою Отця, так і ми почали би ходити в оновленні життя. Якщо ми померли з Христом, то віримо, що й будемо жити з Ним, знаючи, що Христос, вставши з мертвих, більше не вмирає – смерть над Ним більше не панує. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 3, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Бо так Бог полюбив світ,
що дав свого Єдинородного Сина,
щоб кожний, хто вірить у Нього,
не загинув, але мав життя вічне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 11, 32-45
† Читання святого Євангелія від Йоана
Того часу, коли Марія, сестра Лазаря, прийшла туди, де був Ісус, і побачила Його, то впала Йому до ніг і промовила: «Господи, якби Ти був тут, мій брат не помер би!»  Ісус, побачивши, що вона плаче, та юдеї, які прийшли з нею, також плачуть, розжалобився духом і сам зворушився. І Він запитав: «Де ви його поклали?»  Йому відповіли: «Господи, іди поглянь!» Ісус заплакав. А юдеї загомоніли: «Дивись, як Він любив його!»  Деякі з них зауважили: «Хіба не міг Той, хто відкрив очі сліпому, зробити так, щоб і цей не помер?» Перебуваючи у внутрішній жалобі, Ісус підходить до гробниці. Це була печера, до якої прилягав камінь.  Ісус промовив: «Відваліть камінь!» Марта, сестра по- мерлого, сказала Йому: «Господи, вже чути запах, бо чотири дні вже минуло!» Ісус їй відповів: «Хіба не сказав Я тобі, що коли будеш вірити – побачиш Божу славу?» Відвалили камінь від печери. Ісус звів очі вгору й промовив: «Отче, дякую Тобі, що Ти вислухав Мене. Я знав, що Ти завжди Мене вислуховуєш, але задля натовпу, який стоїть довкола, Я сказав, – аби повірили, що Ти Мене послав!» Промовивши це, Він вигукнув гучним голосом: «Лазарю, вийди сюди!» І померлий вийшов. Руки й ноги його були обмотані полотном, а його обличчя обв’язане хусткою. Каже їм Ісус: «Розв’яжіть його й звільніть, щоб міг ходити». Тоді багато юдеїв, які прийшли до Марії та побачили, що Він зробив, повірили в Нього.  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ   (Як у першій Месі, стор. 8)

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній і милосердний Боже, просимо Тебе, † омий у цій жертві померлих Твоїх слуг з їхніх  провин Кров’ю Христа, * щоб ті, котрих Ти омив водою Хрещення, були постійно очищувані прощенням Твоєї милості. Через Христа, Господа нашого.

Префація про померлих №  46-50

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Світло віковічне нехай їм світить, * посеред Святих Твоїх повіки, * бо Ти – преблагий, Господи.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, прийнявши Таїнство Твого Єдинородного Сина, який, принесений за нас у жертву, воскрес у славі, † смиренно благаємо Тебе, щоб усі померлі Твої слуги, очищені пасхальними тайнами, * удостоїлись участі у славі майбутнього воскресіння. Через Христа, Господа нашого.

ТРЕТЯ МЕСА
АНТИФОН НА ВХІД

Бог, який воскресив Христа з мертвих, * ожи- вить і наші смертні тіла Духом своїм, що живе в нас.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вчинив, що Твій Син, перемігши смерть, увійшов до неба; † дай усім померлим Твоїм слугам, подолавши Його життям свою смертність, * вічно споглядати Тебе – свого Творця та Відкупителя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Мудр 3, 1-6. 9
Читання з Книги Мудрості
Душі праведних у руці Божій, і му ка не спіткає їх. Очам безумних видалось, що вони вмерли, і їхнє переставлення вважали за нещастя, а відхід їх від нас – за згубу, вони однак – у мирі. Бо хоч, в очах людських, їх спіткала кара, надія їх повна безсмертям; вони, потерпівши трохи, великих благодійств зазнають, бо Бог їх випробував і знайшов їх достойними себе. Він випробував їх, як золото в горнилі, і прийняв їх, як жертву всепалення. Ті, які звірились на Нього, зрозуміють правду, і вірні в любові перебуватимуть при Ньому, бо благодать й милосердя – для вибранців Його. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 103, 8 і 10. 13-14. 15-16. 17-18
Праведним серцем Бог дає спасіння.
Щедрий і милосердний Господь, *
довготерпеливий і багатомилостивий.
Він не вчинив нам згідно з нашими гріхами, *
не відплатив нам за нашими провинами.
Як батько милує синів, *
так Господь виявив милість до тих, які бояться Його.
Адже Йому відомо, з чого ми створені, – *
Він пам’ятає, що ми – порох!
Людина – її дні, як трава; *
вона зацвітає, наче польова квітка,
однак пронесеться вітер над нею – *
і її не стане, і місця її вже не впізнати.
Господнє ж милосердя від віку й до віку на тих, хто боїться Його, *
і праведність Його на синах синів,
які зберігають Його завіт і пам’ятають про Його заповіді, – *
щоб виконувати їх.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 4, 14 – 5, 1
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до корінтян
Брати! Ми знаємо, що Той, хто воскресив Господа Ісуса, і нас воскресить з Ісусом та поставить разом з вами. Адже все – для вас, щоби благодать, примножена багатьма, щедро принесла подяку для Божої слави. Тому ми не втрачаємо відваги. Хоч наша зовнішня людина зітліває, проте наша внутрішня людина оновлюється день у день. Адже наше тимчасове легке терпіння готує нам понад міру вічну славу, оскільки ми не дивимося на видиме, а на те, що невидиме, бо видиме – тимчасове, а невидиме – вічне. Адже ми знаємо, що коли наш земний дім тіла буде зруйнований, то маємо будівлю від Бога: дім нерукотворний, вічний, на небесах. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 6, 40
Алілуя, алілуя, алілуя.
Воля Мого Отця є та,
щоб кожний, хто бачить Сина й вірить у Нього,
мав вічне життя, –
і Я воскрешу його останнього дня.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 14, 1-6
† Читання святого Євангелія від Йоана
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Хай не тривожиться ваше серце: вірте в Бога і в Мене вірте. В домі Мого Отця багато осель. А якби не так, то Я сказав би вам, оскільки йду приготувати вам місце. І коли піду та приготую вам місце, то Я знову прийду і візьму вас до себе, щоби де Я, там і ви були. А куди Я йду, ви дорогу знаєте». Каже Йому Тома: «Господи, ми не знаємо, куди Ти йдеш. Як можемо знати дорогу?» Ісус говорить йому: «Я є дорога, і правда, і життя! Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене».  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ   (Як у першій Месі, стор. 8)

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми милостиво приношення, яке ми складаємо за всіх Твоїх слуг, спочиваючих у Христі, † та вчини, щоб вони силою цієї особливої жертви, визволені з пут смерті, * удостоїлися вічного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація про померлих № 46-50.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очікуємо нашого Спасителя, Господа Ісуса Христа, * який перемінить наше понижене тіло, * щоб було подібним до Його прославленого тіла.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Силою прийнятого таїнства помнож, Господи, своє милосердя над померлими Твоїми слугами, † і дай повноту Твоєї радості тим, * котрих Ти обдарував благодаттю Хрещення. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий