Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 31 жовтня, четвер
18:08 Середа 0 354
30-10-2019, 18:08

Літургія на кожен день, 31 жовтня, четвер

(зел) Четвер XXХ звичайного тижня
Євангеліє, радісна звістка, нерідко розповідає про те, що Ісуса хочуть убити. Ісус жив, ходив між людьми та вчив з усвідомленням того, що вони хочуть Його вбити. Його, котрий прийшов, щоб дарувати життя, і подарував Його повністю. Ісус нас закликає до того, щоб ми стали Його приятелями. Хто пізнає глибину Його любові, пізнає і залежність від Нього. Залежність, яка не чинить нас рабами, тому що дає сенс нашому життію. Просімо Бога, щоб ми кожного дня все вирішували для Нього.

АНТИФОН НА ВХІД
Хай радується серце тих, що Господа шукають. * Шукайте Господа і Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, примнож нашу віру, надію та любов † і допоможи нам полюбити те, що Ти нам наказуєш, * щоб ми могли осягнути те, що дає спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 8, 31б-39
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Якщо Бог за нас, то хто проти нас? Той, хто свого Сина не пощадив, а видав Його за нас усіх, то хіба разом з Ним не подарує нам і всього? Хто буде звинува­чувати Божих обранців? Бог – Той, хто оправдує! А хто судитиме? Чи Христос Ісус, який помер, ба, й воскрес, який по правиці Бога, – Він і заступається за нас?! Хто нас відлучить від любові Христа? Чи страждання, чи утиски, чи переслідування, чи голод, чи нагота, чи не­безпека, чи меч? Так, як написано: «За Тебе вбивають нас щодня, нас вважають за овець, призначених на заріз». Але в цьому всьому перемагаємо – завдяки Тому, хто нас полюбив. Адже я переконаний, що ні смерть, ні життя, ні ан­гели, ні влади, ні теперішнє, ні майбутнє, ні сили, ні ви­сота, ні глибина, ні будь-яке інше творіння не зможе нас відлучити від Божої любові, яка в Ісусі Христі, нашому Господі! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 109, 21-22. 26-27. 30-31
Врятуй нас, Боже, з милості своєї.
Ти, Господи, Владико, вчини мені милосердя †
задля Імені Твого, *
бо добре Твоє милосердя.
Спаси мене, адже я бідний і вбогий – *
і в мене зранене моє серце.
Допоможи мені, Господи, мій Боже, *
врятуй мене за своїм милосердям!
Хай дізнаються, що це Твоя рука вчинила, *
що Ти, Господи, зробив це.
Вельми прославлятиму Господа своїми устами, *
між багатьма Його возвеличу,
бо Він стоїть по правиці бідолахи, *
щоб рятувати від тих, які осуджують його душу.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 19, 38; 2, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Цар, який іде в Ім’я Господнє!
Мир на небі і слава на висотах!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 13, 31-35
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу підійшли деякі фарисеї і сказали Ісусові: «Виходь і йди звідси, бо Ірод хоче Тебе вбити». А Він відповів їм: «Ідіть і скажіть цьому лисові: “Ось Я виганяю бісів і приношу зцілення сьогодні й завтра, а третього дня завершу.
Все ж таки сьогодні і завтра, і на­ступного дня Мені треба йти, бо неможливо, щоби про­рок загинув поза Єрусалимом”. Єрусалиме, Єрусалиме, що вбиваєш пророків і камінням побиваєш посланих до тебе! Скільки разів хотів Я зібрати твоїх дітей, як птаха збирає своїх пташенят під крила, – та ви не захотіли! І ось полишається вам дім ваш. Кажу вам, що не по­бачите Мене, аж поки не ста- неться, що ви скажете: “Бла­гословенний, хто йде в Ім’я Господнє!”» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Заохочені Божим Словом до вірності Богу волаємо з довірою:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона вірно виконувала на­кази Христа і допомагала всім народам осягнути спасіння.
2. Молімося за країни, які стоять на порозі війни, щоб вони навчилися цінувати мир і розв’язали свої проблеми циві­лізованим шляхом.
3. Молімося за покликаних до священства, щоб вони зумі­ли побороти спокуси сатани і повністю присвятити себе Богові.
4. Молімося за всіх християн, щоб вони неустанно дбали про світло віри й любові в собі та у своєму місійному служінні були виразним знаком присутності Христа для всіх загублених і потребуючих.
5. Молімося за померлих, щоб Господь після трудів земно­го життя нагородив їх вічним спочиванням на небесах.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб, ідучи за Христом, ми вміли гідно нести хрест праці, розчарувань і страждань.
Зі смиренням звертаємося до Тебе, Господи Ісусе, з нашими проханнями, уповаючи, що Ти прийдеш нам на допомогу; ви­слухай їх у своїй милості і вчини, щоб ми завжди вірно слу­жили Тобі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † нехай ця жертва нашого служіння * примножить Твою славу. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна, № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Радітимемо Твоєму спасінню, * і йменням нашого Бога возвеличимось! (Пс 20 (19), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє таїнство вчинить в нас те, що воно означає, † щоб ми осягнули в повноті те, * що нині звершуємо у знаках.  Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий