Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 жовтня, п'ятниця
18:07 Четвер 0 216
3-10-2019, 18:07

Літургія на кожен день, 4 жовтня, п'ятниця

Скільки разів людина мусить визнати, що має затверділе серце, особливо тоді, коли маємо прийняти зауваження від інших. А ще більше тоді, коли йдеться про людину, яка нам не подобається. Серце тоді залишається затверділим, хоча ми отримуємо добру пораду. Просімо Господа, щоб нам пом’якшив серце при отриманні порад та повчань, щоб і ми не мусили колись почути: біда вам!
Св. ФРАНЦИСКА АССІЗЬКОГО (біл) Обов’язковий спомин
Джованні Бернардоне, що народився в Ассізі в 1182 році, був сином заможного купця. Батьки звали його Франческо. В юні літа він провадив безтурботне життя, але під впливом Божої благодаті полишив його і вибрав цілковиту вбогість. Коли навколо нього зібралися однодумці, він заснував Орден Менших Братів, який займався мандрівним проповідництвом. Згодом, із допомогою св. Клари, заснував жіночий орден, що був названий другим орденом, і, нарешті, заснував третій орден для мирян-покутників (терціярії). Своїм прикладом і заснованими інституціями св. Франциск дуже вплинув на духовне і мистецьке життя Середньовіччя. Наприкінці життя на горі Верні він отримав стигмати Господніх страстей. Помер в Ассізі 3 жовтня 1226 року і через два роки був канонізований.
Або: (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса: про Пресвяте Серце Ісуса


АНТИФОН НА ВХІД
Святий Франциск, Божий муж, залишив свій дім, * залишив свій спадок * і став смиренним та вбогим, * а Господь прийняв його.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вчинив, що святий Франциск Ассізький, живучи в смиренності та вбогості, уподібнився до Христа; † дай нам, щоб ми, йдучи його стежками, наслідували Твого Сина * та з’єдналися з Тобою, повні радості та любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.


ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вар 1, 15-22
Читання з Книги пророка Варуха.
Господу, Богу нашому, належить праведність, а нам – сором на обличчях наших, як воно й є нині, – людям Юдеї, мешканцям Єрусалима, царям нашим, князям на­шим, священикам нашим, пророкам нашим та батькам нашим, бо ми згрішили перед Господом; ми не вірили Йому, не слухалися голосу Господа, Бога нашого, щоб ходити за веліннями, що Господь дав нам. Від того дня, коли Господь вивів з Єгипетського краю батьків наших, аж понині, ми не вірили Господу, Богу нашому, й відвер­тались, недбало слухали Його голос. Тому й приліпилися до нас нещастя та прокляття, які Господь заповів через Мойсея, слугу свого, того дня, коли вивів був батьків наших з Єгипетського краю, щоб дати нам землю, що тече молоком та медом, як воно і є нині. Ми не послухалися голосу Господа, Бога нашого, згідно з усіма словами пророків, яких Він послав до нас. Кож­ний з нас пішов за забаганками свого лихого серця, щоб служити іншим богам та чинити зло перед очима Госпо­да, Бога нашого. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 79, 1-2. 3-4. 5 і 8. 9
Звільни нас, Боже, ради свого Ймення.
Боже, прийшли народи до спадщини Твоєї, †
Твій святий храм осквернили, *
перетворили Єрусалим на руїни!
А трупи слуг Твоїх покинули †
на поживу птахам небесним, – *
тіла Твоїх праведних – земним тваринам.
Звільни нас, Боже, ради свого Ймення.
Пролили, наче воду, їхню кров навколо Єрусалима – *
і не було кому поховати.
Ми стали посміховиськом для сусідів наших, *
предметом глузування †
та наруги для тих, хто довкола.
Доки, Господи, залишатимешся в гніві? Невже навіки? *
Доки палатиме, наче вогонь, Твоя ревність?
Не нагадуй нам про гріхи предків наших. †
Нехай якнайшвидше піде попереду нас Твоє милосердя, *
бо ми стали надто нужденні.
Поможи нам, Боже, наш Спасителю, *
задля слави Імені Твого;
визволи нас, прости гріхи наші *
задля Імені Твого.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 13-16
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус сказав: «Горе тобі, Хоразине! Горе тобі, Витсаїдо! Бо якби в Тирі й Сидоні сталися чудеса, які сталися у вас, вони вже давно покаялися б, сидячи у во­лосяниці та в попелі. Тож Тиру й Сидону на суді буде лег­ше, ніж вам. І ти, Капернауме, хіба до неба будеш підне­сений? До аду опустишся! Хто слухає вас, – той Мене слухає, а хто гордує вами, Мною гордує; хто ж гордує Мною, гордує Тим, хто по­слав Мене». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогоднішня літургія споминає одного із найбі льших святих Католицької Церкви – святого Франциска Ассізького, за його заступництвом просі мо в Господа всіх потрібних нам благо­датей:
1. Молімося за Церкву, щоб вона постійно відновлювалася і розвивалася.
2. У день спомину св.Франциска Ассізького, який так любив Пані Бідність, молімося за людей, які страждають від голоду, щоб Ісус Христос – Хліб життя – уділив їм хліба насущного.
3. Молімося за чернечі ордени, а особливо за францисканців, щоб вони своїм самозреченням і аскетизмом були взірцем для сучасного матеріалістичного суспільства.
4. Молімося за батьків, щоб вони виховували дітей на при­кладі власного життя за Євангелієм.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилувався над ними і дав їм вінець слави у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоб ми, за прикладом святого Франциска, більше цінували і збирали скарби нетлінні.
Отче наш, що єси на небесах, вислухай наші прохання і вчи­ни, щоб Євангеліє стало для нас порадником на кожен день життя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Складаючи Тобі дари, просимо Тебе, Господи, † щоб Ти приготував нас до гідної участі в тайні хреста, * до якої так палко припав святий Франциск. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Блаженні вбогі духом, * бо їхнє Царство Небесне. (Мт 5, 3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: силою святих тайн, які ми прийняли, † вчини, щоб ми, наслідуючи доброту і апостольську ревність святого Франциска, * отримали плоди Твоєї любові та привели всіх до спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:11 Вівторок 0 179 Літургія на кожен день, 16 жовтня, середа (зел) Середа ХХVIІІ звичайного тижня
Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву