Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Iнавгурація нового навчального року в Теологічному Інституті імені святого Йосипа Більчевського
08:10 Понеділок 0 286
30-09-2019, 08:10

Iнавгурація нового навчального року в Теологічному Інституті імені святого Йосипа Більчевського

28 вересня в Брюховичах відбулася Iнавгурація нового 2019/2020 навчального року в Теологічному Інституті імені святого Йосипа Більчевського. Вона розпочалася зі Святої Меси, яку очолив архієпископ Мечислав Мокшицький у співлужінні з єпископом помічником Едуардом Кавою і отцем-інфулатом Юзефом Павлічеком, Генеральним вікарієм Львівської архідієцезії. Разом з ними молилися викладачі, семінаристи, студенти та їхні рідні й близькі. Серед гостей була також виконуюча обов’язки керівника Генерального консульства Польщі у Львові Катажина Солєк.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

«Мусимо пам’ятати про шлях служіння, адже здобута освіта не може тільки заспокоїти амбіції, а повинна служити іншим - повчав в проповіді архієпископ Мокшицький. - Не осягаємо мудрості лишень для себе, але щоб ділитися нею з іншими. Семінаристи здобувають її, бо вона потрібна їм в священстві. А світським особам вона потрібна як віруючим для свідчення й служіння в Церкві. Щоби не соромилися мовити про Бога, якого змогли більше пізнати і відкрити для себе як Дорогу, Правду і Життя. У Році Святості подружжя та сім’ї ми маємо усвідомити собі, що це служіння особливо стосуватиметься родинної спільноти. Це її треба постійно формувати і підтримувати, бо, як говорив святий Йоан Павло ІІ, «Сім’я, міцна Богом, стає силою людини і всього народу». Ці цінності слід сьогодні голосно і виразно підкреслити, бо сучасний світ щораз більше пропагує іншим образ сім’ї, хоче його створити і відійти від традиційного і християнського статусу сім’ї, а що йде за тим – впровадити і закорінити не благословенну Богом спільноту, яка сьогодні є, а завтра її може й не бути. Тому нехай здобута вами мудрість послужить також сімейним цінностям. Нехай стане доброю і мудрою підтримкою, щоб сім’я, міцна Богом, була силою Церкви і народу».

Урочисте зібрання з нагоди нового навчального року відкрив директор Теологічного Інституту отець доктор Яцек Ульяш, котрий детально відзвітував про минулий навчальний рік у Теологічному Інституті імені святого Йосипа Більчевського. Група студентів отримала книжкові нагороди від Генерального Консульства Польщі у Львові.

В інавгураційній лекції отець проф. др. габ. Станіслав Набиванєц з Католицького Університету у Жешові наблизив присутнім постать отця Станіслава Франкля (1903-1944), ректора Львівської Духовної Семінарії.

Першокурсники Теологічного Інституту імені святого Йосипа Більчевського склали присягу й отримали індекси з рук архієпископа Мечислава Мокшицького. Митрополит скерував до них напутнє слово.

Колектив викладачів і студентів Теологічного Інституту імені святого Йосипа Більчевського привітали з початком нового навчального року представники католицьких навчальних закладів з України та з Польщі.

Костянтин Чавага

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий