Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Лист Конференції єпископату України щодо ситуації навколо Інституту Йоана Павла ІІ
09:35 П'ятниця 0 459
27-09-2019, 09:35

Лист Конференції єпископату України щодо ситуації навколо Інституту Йоана Павла ІІ

Текст листа надісланого до Ватикану на ім'я Папи Франциска та кардинала Кевіна Фаррелла, префекта Дикастерії у справах мирян, сім'ї та життя щодо ситуації, що склалась навколо Папського інституту Йоана Павла ІІ дослідження подружжя та сім'ї у Ватикані.  
Його Святість
Папа Римський Франциск


Його Еміненція,
Кард. Кевін Фарель
Префект Дикастерії в справах мирян, сім'ї та життя.


Ваша Святосте!

Високодостойна Еміненція!

На самому початку нашого листа прагнемо висловити вдячність Богові за особу та служіння св. Івана Павла ІІ, зокрема за Його величезний вклад у богослов'я подружжя і родини.

Напевне видимим знаком цього служіння був Папський Інститут студій про подружжя і сім’ю, який повстав завдяки Його ініціативі й багато років обдаровував Святу Церкву гарним навчанням і не менш чудовими спеціалістами.

У нашій душпастирській практиці роботи з молодими подружжями, так сильно зануреними у спрофановане розуміння людського тіла та сексуальності, цикл катехез св. Івана Павла ІІ «Чоловіком і жінкою створив їх», а також Його богослов’я тіла становить особливо значущу допомогу. Проте останні місяці з великим болем спостерігаємо, як це велике діло, побудоване з Божої благодаті Іваном Павлом ІІ, може втратити свою ідентичність й у зв’язку з цим не зможе реалізувати місію свого покликання.

Із занепокоєнням спостерігаємо звільнення з Інституту таких видатних викладачів як: о. проф. Хосе Норієґа, Лівіо Меліна, Марія Луїза Ді П’єтро, Станіслав Ґриґєль, Моніка Ґриґєль, Пшемислав Квятковскі, Вітторіна Маріні, - осіб, які присвятили своє життя так важливій і шляхетній діяльності, а сьогодні були потрактуванні згідно культури суспільного виключення. Насторожує також зміна статутів згаданого Інституту та концепції його діяльності.

Символічним та вагомим фактом, що проливає світло на значення та роль Інституту, є перша визначена дата початку його місії – 13 травня 1981 року. В той день замах на Святого Папу унеможливив початок його діяльності. Віримо, що, як тоді Пресвята Діва Марія перемогла атаку зла, так і сьогодні на цьому вирішальному – за переданням візіонерки з Фатіми с. Луції – полі бою зі злом, тобто на полі подружжя і родини, Церква зазнає перемоги. Також у тому конкретному вимірі, яким є діяльність Інституту згідно з тотожністю визначеною св. Іваном Павлом ІІ.

Просимо і розраховуємо на Ваше втручання. Віримо, що Інститут є великим СКАРБОМ для Церкви і допоможе зміцненню, освяченню і духовному зростанню тисячам сімей.

З ініціативи Комісії у справах душпастирства родин при
Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні

Голова Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні
+ Броніслав Бернацький

Копія:
Голови Комісій до справ родини при Єпископатах Європи

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий