Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Отець Михайло Романів ОР: подружжям бракує вірності любові, яка закорінена в Богові
18:00 Середа 0 147
18-09-2019, 18:00

Отець Михайло Романів ОР: подружжям бракує вірності любові, яка закорінена в Богові

У рамках знайомства з доповідачами Всеукраїнського конгресу сімей публікуємо міні-інтерв'ю з представником Дому святого Мартіна у Фастові. Це домініканець о. Михайло Романів.
Отче, які виклики стоять перед Вашим Домом сьогодні?

Центр Святого Мартіна в першу чергу покликаний допомагати всім потребуючим, які на даний момент є у нас. Це діти з "особливих" сімей, діти - інваліди (ДЦП, аутизм). Це також матері з дітьми, які проживають у нас. Тобто, це всі ті підопічні, які на щодень звертаються до нас, просять про допомогу. Це така наша щоденність, яку дає нам Бог, аби ми були відкриті на тих, хто до нас приходить.

Чому саме св. Мартін де Поррес є покровителем Дому?

Святий Мартін був домініканцем, який проживав у Перу (Ліма). Це перший святий обидвох Америк, який був вразливим на всі соціальні потреби. Він допомагав знедоленим, потребуючим, всім тим, хто цього просив, а водночас був нашим братом домініканцем. Тому кращого покровителя годі шукати. Думаю те, що було близьке св. Мартіну також близьке нам. А це значить - допомогти всім потребуючим.

Яка, на Вашу думку, найбільша проблема сучасної сім'ї?

Думаю ця проблема незмінна. Це девальвація цінностей. Заміна певних понять, таких як вірність, любов. Тому хочу повторити за св. Августином: найдосконаліша форма любові - це вірність тій любові, яку ти обрав. Це вірність тому, до чого нас покликав Бог. Ісус сказав: перебувайте у Моїй любові, хто у Моїй любові перебуває, той перебуває у Мені, а Я - в ньому. Думаю про це постійно треба говорити. З того що сам спостерігаю, особливо у кризах молодих подружжь, їм саме цього бракує. Бракує вірності любові, яка закорінена у Богові.

Назвіть три ключі до сімейного щастя?


Не знаю чи можна назвати це ключами. Мені здається, що найважливіші речі це: молитва, сімейний діалог, взаємне слухання. Коли ці три речі збігаються - народжується найпрекрасніший зв'язок - любов і вірність одне одному. Без цього дуже важко збудувати родину. Має бути взаємне слухання, молитва, спільний фундамент, яким є Ісус Христос.

Фото: сторінка Фб о. Михайла 

Нагадуємо, вже за кілька днів, 20 вересня, розпочинається Всеукраїнський конгрес сімей. За перебігом подій можна буде слідкувати на EWTN.  

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Інтерв'ю 13:06 Неділя 0 215 О. Яцек Коцур: «Велика частина парафіян прийшла до парафії св. Архистратига Михаїла завдяки Facebook» Храм Архангела Михаїла РКЦ на Сихові вирізняється незвичною архітектурою. Старовинна цегла з якої збудована споруда, навіває думку, що перед нами старовинна сакральна будівля, а якщо зайдемо всередину, то бачимо, що інтер’єр порівняно сучасний. Окрім того у храмі є численні святині. Зокрема сутанна Папи Йоана Павла ІІ. Про життя парафіяльної спільноти спілкуємося у екслюзивному інтерв’ю із настоятелем храму отцем Яцеком Коцуром.