Дехто розчарований, коли відчуває, що сам з себе нічого не може зробити. Вони забувають, що все отримали від Господа і привласнюють це собі. Так є і у випадку з любов‘ю. Коли ми від‘єднані від Джерела, наші зусилля любити іншого набирають карикатурних форм. Коли ми одне ціле з Господом, то можемо любити як Він. Свята Бригіда є доказом цього.
СВ. БРИГІДИ, МОНАХИНІ, ПОКРОВИТЕЛЬКИ ЄВРОПИ (біл) Свято
Св. Бригіда народилася у 1303 році в королівській сім’ї поблизу Упсали. В подружньому житті виховала 8 дітей, серед яких була майбутня свята Катерина. Після смерті чоловіка заснувала орден Пресвятого Спасителя (Бригідки). Мала численні містичні переживання і об’явлення. Останні двадцять чотири роки прожила в Римі, де померла 23 липня 1373 року.
АНТИФОН НА ВХІДСВ. БРИГІДИ, МОНАХИНІ, ПОКРОВИТЕЛЬКИ ЄВРОПИ (біл) Свято
Св. Бригіда народилася у 1303 році в королівській сім’ї поблизу Упсали. В подружньому житті виховала 8 дітей, серед яких була майбутня свята Катерина. Після смерті чоловіка заснувала орден Пресвятого Спасителя (Бригідки). Мала численні містичні переживання і об’явлення. Останні двадцять чотири роки прожила в Римі, де померла 23 липня 1373 року.
Прославляймо всі Господа в день, * який ми відзначаємо на честь святої Бригіди, * в її урочистість радіють Ангели і прославляють Сина Божого.
Мовиться “Слава во вишніх”.
КОЛЕКТА
Боже, Ти вів святу Бригіду різними дорогами життя, а роздумами про страсті Твого Сина чудесно навчив її мудрості хреста; * вчини, щоб ми, ідучи за Твоїм голосом, в усьому шукали тільки Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Гал 2, 19-20
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! Через Закон я помер для Закону, щоби жити для Бога. Я розп’ятий разом з Христом. І живу вже не я, а Христос живе в мені. А що тепер живу в тілі, то живу вірою в Божого Сина, який полюбив мене й видав себе за мене. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34, 2-3. 4-5. 6-7. 8-9
Славити Бога буду повсякчасно.
Величатиму Господа повсякчас, – *
хвала Його постійно на моїх устах.
Господом буде хвалитися моя душа, *
нехай почують лагідні й розвеселяться.
Звеличуйте Господа зі мною, *
тож разом прославимо Його Ім’я.
Я шукав Господа, і Він дав мені відповідь, *
і визволив мене від усіх моїх страхів.
Погляньте на Нього і просвітіться, *
і ваші обличчя не будуть засоромлені.
Цей убогий заволав – і Господь почув, – *
він спас його від усіх його бід.
Господній ангел отабориться навкруги тих, які Його бояться, – *
і визволить їх.
Скуштуйте й побачите, як добрий Господь, *
блаженний чоловік, що покладає на Нього надію.
Славити Бога буду повсякчасно.
Бійтеся Господа, Його святі, *
адже ті, хто боїться Його, не мають недостатку.
Левенята нещасні та голодні, *
а ті, хто шукає Господа, не будуть позбавлені жодних благ.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 9б.5б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Перебувайте в Моїй любові.
Хто перебуває в Мені, а Я в ньому, той приносить рясний плід.
ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 15,1-8
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав свої м учням: «Я є справжня виноградна лоза, а Мій Отець – виноградар. Усяку галузку в Мені , яка не приносить плоду, Він відтинає, а всяку, яка родить плід, очищає, щоб рясні ше родила. Ви вже чисті через слово, яке Я вам сказав. Перебувайте в Мені , а Я – у вас. Як галузка не може приносити плоду сама по собі, якщо не буде на виноградній лозі , так і ви, якщо не будете перебувати в Мені . Я є виноградна лоза, ви – галузки. Хто перебуває в Мені , а Я в ньому, той приносить рясний плід, бо без Мене не можете робити нічого. Хто в Мені не перебуває, буде відкинений геть, мов та гі лка, і всохне; їх збирають і кидають у во- гонь, і вони згорають. Якщо ж будете перебувати в Мені , а Мої слова перебуватимуть у вас, то чого б тіі льки забажали, просі ть – і станеться вам. У цьому прославлений Мій Отець, щоб ви прино- сили багатий плід і стали Мої ми учнями». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Святкуючи день святої Бригіди, взірцевої дружини, матері та засновниці чернечого ордену, молімося в намірах святої Церкви, Європи, та в наших особистих:
1. Молімося за святу Церкву, нехай благодать Ісусових страстей допомагає їй у спасінні душ.
2. Молімося в намірі Європи – про вірність християнському спадкові.
3. Молімося за наших матерів, бабусь, дружин та сестер, щоб Господь обдарував їх здоров’ям та завжди опікувався ними.
4. Молімося за учнів та студентів, які зараз перебувають на канікулах, щоб вони не занедбували духовного життя.
5. Молімося за померлих наших родичів та близьких, щоб Господь благоволив простити всі їхні земні гріхи і прийняв до небесної радості.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, переживаючи під час Святої Меси жертву Тіла і Крові Господньої, укріплювалися у вірі та побожності.
Боже, Ти вів святу Бригіду шляхами свого Провидіння; веди і нас дорогами життя, праці та молитви до нашої мети – вічного життя у небі. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, Ти, прийнявши давню людину, благоволив створити в святій Бригіді нову людину на свою подобу, * вчини, щоб і ми, також відновлені, принесли Тобі цю жертву примирення. Через Христа, Господа нашого.
Префація про святих № 35
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ти любиш справедливість і ненавидиш беззаконня: * тому помазав тебе Бог, Бог твій, * миром радості над друзями твоїми. (Пс 45(44), 8)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, просимо Тебе, щоб ми, зміцнені силою святих тайн, † вчилися за прикладом свято ї Бригі ди завжди шукати насамперед Тебе * і несли в цей світ образ ново ї людини. Через Христа, Господа нашого.
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
“Син Людський є Володарем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих за віру в ХХ столітті (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії