Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 15 червня, субота
17:51 П'ятниця 0 195
14-06-2019, 17:51

Літургія на кожен день, 15 червня, субота

(зел) Субота Х звичайного тижня
Клятва на Святому Писанні і прикликання Господнього імені в судах використовується по сьогоднішній день. Проте це не перешкоджає людям вимовляти ці клятви у своїх низьких і фальшивих цілях. Якщо людина живе в правді Ісуса Христа, їй не потрібні ніякі клятви перед Богом, її слова звучать: “так” або “ні”. Цього вчить нас  Ісус.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь – моє світло й моє спасіння: кого маю боятись? * Господь – мого життя твердиня: кого маю страхатись? * Напасники моїй мої  вороги, то вони спіткнуться й упадуть.

КОЛЕКТА
Боже, джерело всякого добра, вислухай наші смиренні благання † і вчини, щоб ми, натхнені Тобою, пізнавали те, що слушне, * і з Твоєю допомогою це виконували. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 5, 14-21
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Любов Христа спонукає нас, коли ми думаємо так: якщо один помер за всіх, то й усі померли. А Він помер за всіх, щоб ті, котрі живуть, більше не жили для самих себе, але для Того, хто за них помер і воскрес. Тому ми відтепер нікого не знаємо за тілом. Хоч ми знали Христа за тілом, але тепер більше не знаємо. Отже, хто в Христі, той нове творіння; давнє минуло, – ось постало нове! Все – від Бога, який примирив нас із собою через Христа і дав нам служіння примирення. Адже Бог у Христі примирив світ із собою, не зараховуючи їм їхні переступи, і доручив нам слово примирення. Отже, ми – посли від імені Христа, і тому наче сам Бог просить через нас. Від Імені Христа благаємо: примиріться з Богом! Того, хто не знав гріха, Він зробив за нас гріхом, щоб ми в Ньому стали Божою праведністю. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 103, 1-2. 3-4. 8-9. 11-12
Бог милосердний і безмірно щедрий.
Благослови, душе моя, Господа *
і, все нутро моє, –Його святе Ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усі Його благодіяння.
Він прощає всі твої беззаконня, *
зцілює всі твої хвороби.
Він визволяє твоє життя від могили, *
щедрістю і милосердям Він тебе вінчає.
Господь щедрий і милосердний, *
довготерпеливий і багатомилостивий.
Не завжди буде Він палати гнівом, *
не навіки обурюватися буде.
Бо як небо високо над землею, *
так звеличилася милість Його над тими, хто Його боїться.
Як схід від заходу далекий, *
так Він віддалив від нас наші беззаконня.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пс 119, 36. 29б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прихили серце моє, Боже, до Твоїх свідчень,
помилуй мене за Твоїм законом.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 33-37

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Ви чули, що сказано було стародавнім: “Не будеш клястися неправдиво і будеш виконувати перед Господом клятви свої”. А Я кажу вам зовсім не клястися: ні небом, бо воно є Божим престолом, ні землею, бо вона є підніжжям для Його ніг, ні Єрусалимом, бо це місто великого Царя; ні своєю головою не клянися, бо не можеш жодної волосини зробити ані білою, ані чорною. Тож нехай буде ваше слово: “Так – так”, “Ні – ні”, а що більше цього, – те від лукавого». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії, Матері Божої, про­сімо у Господа благодатей, потрібних нам, щоб жити згідно з Христовим Євангелієм:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, завжди зберігаючи вірність Христові, ніколи не вдавалась у компроміси з силами зла.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, укріплений силою Святого Духа, своїм служінням зміцнював віру та надію християн.
3. Молімося за політиків, щоб, ведені Божою Мудрістю, вони будували майбутнє народів на фундаменті правдомовності й довіри.
4. Молімося за людей, які осягають свої цілі брехнею та віро­ломністю, щоб, покинувши шлях, який провадить їх до загибелі, вони стали вірними слугами Істини.
5. Молімося за померлих, щоби Всемогутній Бог, Господь усьо­го живого, привів їх до обітованої землі – обіцяного всім вірним Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, на подобу Богородиці Ма­рії, нашої Матері, смиренно та з вдячністю приймали дари Божого милосердя.
Боже наш і Отче, вислухай милостиво наші молитви і уділи нам благодаті, щоб наше життя було продовженням Благої Христової Вісті. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Боже, наш Отче, споглянь милостиво на наше служіння, † прийми дари, які  ми Тобі  приносимо, * і примнож нашу любов до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господи, моя скеле, моя твердине, * мій визвольнику, мій Боже, моя скеле, * що до неї прибігаю.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милостивий Боже, нехай Твоя цілюща дія визволить нас від схильності до зла * і настановить на шлях праведності. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:53 Четвер 0 192 Літургія на кожен день, 21 червня, п'ятниця Хто ж із нас хотів би втратити найбільший скарб свого життя? Напевно ніхто. Ми просто обираємо те, що більш легкодоступне. Вічні (духовні) речі важче доступні, але “щось за щось” – вибираючи те, що важче, ми отримуємо те, що має більшу вартість, непроминальне. Тільки те, що не проминає, гідне людини, бо й людина не проминає. Відкриймо очі на найбільший скарб, яким є поєднання (сопричастя) з Богом. Поки ми не бачимо цього скарбу, наші очі залишаються хворими і світло, яке в нас перебуває, є темрявою.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуї в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою та німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.