Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 листопада, вівторок
18:22 Понеділок 0 789
26-11-2018, 18:22

Літургія на кожен день, 27 листопада, вівторок

(зел) Вівторок ХХХІV звичайного тижня
Ми хотіли б уміти розпізнавати знаки цього часу. Для Ізраїлю таким знаком є зруйнування храму. Багато також хотіло би мати такий авторитет, який мав Христос. Для досягнення мети вони готові навіть видати себе за Нього. Тому сьогодні ми маємо багато “пророків”, які хочуть використовувати авторитет Бога, щоб побудувати своє царство і свою вигоду. Христос застерігає від цього, напоумлюючи тих, хто покладає надію на багатство.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь Бог говорить про мир до народу свого і до своїх побожних, * котрі  повертаються до Нього своїм серцем.

КОЛЕКТА
Господи, спонукай волю Твоїх вірних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отримали щедріші благодаті Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 14, 14-20
Читання з Книги Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан, глянув: і ось біла хмара, а на хмарі сидить наче Син Люд- ський; Він мав на своїй голові золотий вінець, а у своїй руці – гострий серп. А інший ангел вийшов із храму, гукаючи сильним голосом до Того, хто сидів на хмарі: «Пусти свій серп і жни, адже прийшла пора жнив, і достигло жниво на землі!» І Той, хто сидить на хмарі, пустив свого серпа на землю, і земля була вижата. А інший ангел вийшов із небесного храму; він також мав гострий серп. І ще один ангел, який мав владу над вогнем, вийшов від жертовника й закликав гучним голосом до того, хто мав гострий серп, проголошуючи: «Пусти свого гострого серпа й обріж грона винограду на землі, бо його грона дозріли!» І ангел пустив свого серпа на землю – і зібрав виноград землі, й вкинув до великої давильні Божого гніву. І топтано давильню за містом і вийшла кров із давильні аж до вуздечок коней, на тисячу шістсот стадій. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 10. 11-12. 13
Господь приходить, щоб судити землю.
Сповістіть між народами: *
«Господь воцарився!»
Адже світ стоїть твердо, – він не похитнеться. *
Він справедливо буде судити народи!
Хай веселиться небо, *
хай земля радіє!
Хай збуриться море і все, що його наповняє. *
Хай рівнина і все, що на ній, радіє!
Тоді радітимуть усі дерева в лісі *
перед обличчям Господа, який приходить, – †
бо Він приходить судити землю!
Він справедливо судитиме Всесвіт, *
і у своїй правді – народи.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Одкр 2, 10в
Алілуя, алілуя, алілуя.
Будь вірний аж до смер­ті,
і Я вінцем життя Тебе увінчаю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 5-11

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли дехто говорив про храм, що прикрашений коштовним ка­мінням та дарами, Ісус сказав: «Настануть дні, коли з того, що ба­чите, не залишиться і камінь на камені, який не був би зруйнова­ний». Вони запитали Його, кажучи: «Учи­телю, коли ж це буде і яке знамення того, коли це має статися?» Він же відповів: «Стережіться, щоб вас ніхто не ввів у оману, бо ба­гато хто прийде під Моїм Ім’ям, ка­жучи: “Це я!” – і: “Час наблизився!” – Не йдіть за ними. Коли ж почуєте про війни та роз­рухи, – не бійтеся, бо має це раніше статися, але це ще не кінець». Тоді говорив їм: «Повстане на­род проти народу і царство проти царства; і будуть місцями великі земле­труси, голод, пошесті й жахливі події, і будуть великі знамення з неба».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Всі ми згрішили і заслуговуємо осудження, проте милість Господа безмежна; тож просімо у Христа милосердя до нас і до всіх грішників:
1. Молімося, щоб Церква навчала людей відповідальності за своє життя.
2. Молімося, щоб людство прийняло вчення Церкви та жило згідно з нормами християнської моралі.
3. Молімося, щоб увесь світ міг без війни, в мирі та злагоді прославляти Бога.
4. Молімося, щоб усі грішники щиро покаялись і змогли без жодного страху і сум’яття зустрітися з нашим Спасителем, коли Він прийде у славі.
5. Просімо у Господа милосердя до всіх померлих.
6. Молімося, щоб ми неустанно очищували покутою храм нашого серця.

Господи Ісусе Христе, Ти нас навчаєш, що людина повинна відповідати за всі свої вчинки; уділи нам благодаті щирого покаяння і прости нам наші гріхи. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, прийми святі дари, котрі  Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої  заповіді, стали також угодною Тобі  жертвою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.