Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Норвезька рада у справах біженців у рамах акції «Папа для України» надала підтримку постраждалим сім’ям із прифронтової Луганщини

Норвезька рада у справах біженців у рамах акції «Папа для України» надала підтримку постраждалим сім’ям із прифронтової Луганщини

Чи не кожна доба у прифронтових селах та містечках минає під канонаду важкої артилерії, але до цього місцеві мешканці за чотири роки бойових дій уже звикли. Лінія фронту відрізала маленькі населені пункти від великих, а отже, від доступу до соціальної, медичної, освітньої інфраструктури, можливостей заробітку, навчання й розвитку дітей. Становище людей у прифронтовій зоні складне, і гуманітарна допомога для них досі актуальна.
Про це повідомляє сайт акції «Папа для України».

Родина Тетяни Зубович переїхала до прифронтового селища Тошківка з окупованого Первомайська. Разом із чоловіком вони виховують трьох діточок: дворічну Віку, десятирічну Аліну та п’ятнадцятирічного Сашка. Вижити на одну зарплату батька, який працює на шахті, їм складно. Зараз родина мешкає у старій хаті, яку треба ремонтувати.

«Я вже й не сподівалася на допомогу, адже з листопада минулого року ми нічого не отримували. Для нашої родини треба багато теплого одягу, бо діти швидко ростуть. На виділені акцією кошти ми змогли придбати достатньо одягу для наших дітей: куртки, взуття, інші теплі речі. Сашко уже вдягає нові джинси, кросівки і светр до школи», – розповідає мама Тетяна. 

Тисячі таких сімей змогли придбати дітям теплі речі взимку та паливо для домівок, отримавши фінансову допомогу на суму 5 600 гривень. Її видавали в рамах проекту Норвезької ради у справах біженців (NRC) за підтримки акції «Папа для України» у Станично-Луганському, Попаснянському й Новоайдарському районах Луганської області.

Молода самотня мама Сніжана з селища Нижнє також радіє: «Отримати допомогу було доволі легко: прийшло смс-повідомлення наприкінці березня про те, що грошовий переказ уже на пошті. Отримавши кошти, я змогла придбати три куртки, дві пари чобіт, черевики, два теплі костюми, плаття й інший одяг для своєї трирічної дівчинки Орини. Вистачить носити і зараз, і на виріст залишиться».

Мешканка селища Комишуваха Тетяна Кужельна одна виховує двох дочок: дев’ятирічну  Ганну й маленьку Вікторію, якій тільки дев’ять місяців. Тетяна безробітна, живуть за рахунок «дитячих» виплат. «Узимку, щоби придбати дрова, доводиться викручуватися: відкладаю гроші з допомоги, яку виплачують на дітей. Буває, позичаю гроші. За надані кошти я купила теплі речі для дітей, бо мої дочки ростуть, їм потрібна одежа, яка зараз коштує дуже дорого. Також ми придбали кілька теплих ковдр», – розповідає вона.

У родині Оксани Корнюшиної  з міста  Золоте підростає троє дітей. Працює лише батько, зарплатню дуже часто затримують і багатодітна  родина мусить економити на всьому. «Раніше ми отримували безплатне вугілля від шахти, де  працює мій чоловік. Але в цьому році нам відмовили. Вугілля зараз дуже дороге. А в нас троє дітей, яких треба годувати й одягати. Тому отримані кошти ми вирішили витратити на вугілля і придбали аж три тонни. Цього нам вистачить на два роки», – розповіла Оксана.

61-річна Наталія Голуб з міста  Золоте живе сама. «Цієї зими я була вимушена опалювати залишками дров, трісками, брала вугілля від сусідів, які виїхали. Дуже важко було, я не можу собі дозволити купити паливо на ту пенсію, яку отримую. На сезон мені потрібно дві машини дров, а це понад 6 тисяч грн. Тому найперше я купила дрова, а потім теплі речі: ковдри, зимову куртку та махрові простирадла», - розповіла вона.

NRC співпрацює з акцією «Папа для України» вже другий рік поспіль, реалізовуючи гуманітарні проекти для постраждалих від бойових дій иешканців Луганщини. У полі уваги насамперед внутрішньо переміщені особи, багатодітні й малозабезпечені сім’ї, люди з особливими потребами та похилого віку.

Так, минулого року понад 300 родин Станично-Луганського, Новоайдарського та Попаснянського районів отримали допомогу на ремонт пошкоджених під час збройного конфлікту будинків і квартир. Цьогоріч іще 300 сімей із прифронтових сіл Комишне, Колесниківка та Юганівка Станично-Луганського району отримали будівельні матеріали для ремонту й утеплення домівок.

У сім’ї Анастасії Балаги з села Комишне підростає четверо діточок. Живуть вони у невеличкому будинку. Виживає багатодітна родина завдяки тому, що тримає худобу й обробляє город. Вони отримують соціальні виплати, але їх не вистачає. За словами мами Анастасії, паливо для обігріву дому дороге. На його придбання на увесь опалювальний сезон потрібно витратити близько семи тисяч гривень. «До війни у нас була стабільність, ми могли відкласти гроші, а зараз не можемо. Тільки надумаємо щось придбати, а воно вже подорожчало», – зітхає вона.

У Комишному майже неможливо знайти роботу. Через бойові дії та погану економічну ситуацію більшість молодих людей виїхала з села. Анастасія та її чоловік теж безробітні, але, попри всі негаразди, залишились у рідній хаті. «Коли почалися бойові дії, ми виїжджали до іншого селища, але невдовзі повернулися, бо нікому ніде ми не потрібні. Під час обстрілів ми ховались у підвалі, було дуже страшно. Мій найменший син Єгор досі боїться грози, думає, що знову починають стріляти», –  каже Анастасія.

Восени родина вирішила розширити квадратні метри й добудувати кухню. На це довелося витратити всі заощадження, на утеплення ж не вистачило. У хаті було холодно, бо від обстрілів на будинку з’явилися тріщини. Балаги подали заявку до NRC та невдовзі отримали мінеральну вату, паробар’єр, піну та плівку для вікон. «Мій чоловік утеплив крівлю за 2 дні, залишилися вікна. Стало значно тепліше, і ми стали витрачати менше дров на опалення», – поділилась Анастасія.

Чотирнадцять соціальних закладів (психоневрологічні диспансери, притулки для осіб похилого віку й людей із особливими потребами, центри соціальної реабілітації для дітей з особливими потребами, територіальні центри соціальних послуг) у Мирній Долині, Вовчеярівці, Комишувасі, Лисичанську, Сєвєродонецьку, Кремінній, Білокуракиному, Попасній, Дмитрівці, Теплому, Новоастрахані та Старобільську отримали опалювальні прилади, зокрема електричні, масляні обігрівачі та ковдри.

Вугілля, дрова, радіатори й ковдри отримали чотирнадцять дошкільних і шкільних навчальних закладів селищ Верхньобогданівка, Вільхова, Передільське, Герасимівка, Красноталівка, Талівка та Плотина, щоб дітям було тепло і комфортно вчитися. Кожен заклад отримав 16 м3 дров та/або 20–50 тонн вугілля.

Загалом від початку 2018 року NRC за фінансування акції «Папа для України» надала допомогу 13 772 осіб із різних районів Луганської області. Загальна сума допомоги становить 700 000 євро.

За темою:
Новий проект у рамках акції «Папа для України» на Донбасі
Про роботу медичних бригад у прифронтовій зоні в рамках акції «Папа для України»
Акція «Папа для України»: 2600 дорослих і дітей з лінії фронту отримали засоби гігієни та продукти харчування
Новини з України Новий рік сімей з Домашньої Церкви Руху Світло Життя Починати нову справу з Богом – це завжди хороша ідея. А починати новий рік в Божій присутності – це геніальна ідея! За доброю традицією, цей Новий рік сім’ї з Домашньої Церкви Руху Світло Життя зустрічали на реколекціях.
 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.