Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цей день в історії Католицької Церкви: світ розділено між Португалією й Іспанією
11:09 Четвер 0 1 574
7-06-2018, 11:09

Цей день в історії Католицької Церкви: світ розділено між Португалією й Іспанією

7 червня 1494 року за посередництвом Папи Римського Олександра VI між Португалією й Іспанією підписано Тордесільяський договір, за яким світ було розділено між цими двома країнами.
У другій половині XV століття починається епоха Великих географічних відкриттів. Кораблі європейських держав нишпорять океанами в пошуках шляхів до Індії, паралельно привласнюючи відкриті землі. Наприкінці століття наймогутнішими морськими державами стають Португалія й Іспанія.

Хоча суперечки навколо нововідкритих земель доволі гострі, ці дві країни не наважуються почати збройний конфлікт, бо усвідомлюють потребу спільно протистояти конкурентам і мусульманській загрозі. Аби владнати ситуацію, як арбітра було запрошено Папу Римського Олександра VI. Відповіддю монархам Португалії й Іспанії стала булла «Inter caetera», де проголошувався поділ світу між цими двома країнами по 49-му меридіану в Атлантичному океані. Через рік буллу остаточно затвердили в кастильському місті Тордесільяс. Землі на Захід від меридіану відійшли до Іспанії, а на схід – до Португалії.

Варто зазначити, що Папа Олександр VI (у миру Родріго Борджа) був іспанцем і прагнув розв’язати цю проблему на користь батьківщини. Він не міг знати, що 1500 року португальський мореплавець Педро Альвареш Кабрал відкриє землі, на яких розташована сучасна Бразилія, і, посилаючись на умови Тордесільяського договору, проголосить ці землі власністю португальської корони. Саме через це сьогодні мешканці Бразилії спілкуються португальською мовою, а решта Латинської Америки – іспанською.

Павло Зінченко, Католицький Медіа-Центр
Історія Церкви 17:00 П'ятниця 0 152 320-а річниця смерті св. Станіслава Папчинського 17 вересня для отців маріанів є особливим днем, адже цього дня до вічності перейшов їхній засновник. Святий Станіслав Папчинський був не лише талановитим проповідником, а й тим, хто першим у Церкві присвятив чоловічий Орден Непорочному Зачаттю Пресвятої Діви Марії.   
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.