Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Восьма річниця обрання Папи Франциска
08:30 Субота 1 1 624
13-03-2021, 08:30
Відео 1 624 1

Восьма річниця обрання Папи Франциска

Сьогодні, 13 березня, рівно вісім років тому католики цілого світу почули слова "Habemus Papam" - "Маємо Папу". Пригадаймо цей момент та перші слова нового понтифіка. 
Тієї середи площа Святого Петра у Ватикані знову була заповнена вірними вже о 17:30 годині місцевого часу. Приблизно в цей час, у випадку позитивного першого вечірнього голосування Колегії Кардиналів, з димаря Сикстинської каплиці мав би вийти з нетерпінням очікуваний білий дим. Але, правдоподібно, в четвертому за порядком голосуванні, ніхто не набрав необхідних 77 голосів виборців, тож понад сто тисяч римлян та гостей Вічного Міста, ховаючись під парасолями від дощу, який цими днями не припинявся в Римі, терпеливо очікували завершення наступного голосування, про результати якого о 19:06 римського часу сповістив білий дим, після якого розпочався урочистий передзвін, звіщаючи світові, що обрано нового Єпископа Риму, 265-го Наступника святого Петра.


Ось короткий уривок з моментом представлення новообраного понтифіка. Натомість перша промова Папи Франциска була така: "Брати і сестри, добрий вечір!

Як вам відомо, обов’язком Конклаву було надати Риму єпископа. Виглядає на те, що мої брати-кардинали дійшли майже до краю землі, щоб знайти його… але ось ми тут. Дякую вам за вітання, що надійшли від дієцезіальної спільноти Риму.

Перш за все хочу вас просити про молитву за нашого Папу-емерита Бенедикта ХVІ, щоб Господь його благословив, а Мати Божа оберігала.

Отче наш…Радуйся, Маріє…Слава Отцю….
 
Тепер розпочинаємо цю подорож, Єпископ і народ, цю подорож Римської Церкви, яка в любові очолює усі Церкви, подорож братерства в любові та взаємній довірі. Молімося одні за одних. Молімося за весь світ, щоб у ньому панувало відчуття братерства. Бажаю, щоб цей шлях Церкви, який сьогодні знову розпочинаємо, був плідний для євангелізації цього прекрасного міста.
 
А зараз я хочу уділити вам благословення, але спершу хочу попросити вас про послугу. Перед тим як єпископ благословляє народ, я прошу вас, щоб ви молились, щоб Господь благословив мене – про молитву народу за їх Єпископа. Помолімося – вашу молитву за мене – в тиші.
 
А тепер я уділяю моє благословення вам і усьому світу, усім чоловікам і жінкам доброї волі.
 
Брати і сестри, залишаю вас. Дякую вам за вітання. Моліться за мене, і скоро побачимось. До скорої зустрічі. Завтра молитимусь до Богородиці, щоб вона захищала Рим. Надобраніч і хороших снів!", - пише сторінка popefrancis.org.ua.

Молімося за нашого Папу Франциска! 

Зображення L'Osservatore Romano


1 комментарій
Крупник Ярослав Григорович
Додав Крупник Ярослав Григорович
14 березня 2020 08:25
Слава Ісусу Христу ! Того вечора я очікував на новини із Риму... і за кілька хвилин перед 21 год. ("Новини") відкрив Святе Письмо (очевидно, мій дух закликав до молитви), й буквально був ошелешений, - Єзекиїл,33... тут і про "меч Господній" - оту блискавку, про яку багато говорилося в ЗМІ, і про "вартового" - вибір Папи... А коли увімкнув телевізор, то, почувши, що вже вибрали Папу, зрадів тою новиною, яка (радість) за якийсь момент була "обрубана" вітанням Папи - "добрий вечір"... світське вітання, але як не пробачити Наступнику святого Петра, якщо той вечір був із Господом Богом, який Один лиш Добрий...
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.