З 1 січня Португалія пів року головуватиме в Європейському Союзі. З цієї нагоди єпископи країни нагадали, що християнська спадщина лежить в основі європейської ідентичності та є основою для побудови майбутнього Старого континенту.
Головною думкою головування Португалії є слова: «Час діяти: для справедливого, екологічного та цифрового відновлення економіки».Лісабон передбачає п’ять основних напрямків діяльності: посилення стійкості Європи щодо кризи, зміцнення довіри до європейської соціальної моделі, сприяння стійкому економічному відновленню, прискорення справедливої та інтеграційної цифрової трансформації, підтвердження ролі ЄС у світі на основі відкритості та багатосторонності.
«Це амбіційний проєкт», – прокоментував єпископ Нуно Брас да Сілва Мартінс, делегат португальських єпископів COMECE (Комісія Конференції Єпископатів Європейського Співтовариства), якого цитує агенція «Ecclesia», – але важливо докласти максимум зусиль для вирішення проблем».
Тому, вказуючи на потребу спільної європейської реакції на кризу, спричинену пандемією Covid-19, єпископ також нагадав про зміцнення християнських коренів європейського проєкту: «Християнська спадщина – наголосив він – є основою для побудови та інтеграції Європи», а отже, «не є чимось, що треба відшукати, але фактом, який досі присутній».
Для єпископа Браса найважливішим є звернути увагу на соціальну проблему, зокрема у відповідь на пандемію: після «початкової розгубленості», спричиненої першою хвилею загроз для здоров'я, насправді ЄС зарекомендував себе як «об'єднуюча присутність», допомагаючи окремим країнам впоратися з кризою до тієї міри, що зараз «дуже важко думати про те, якими ми були б без Європейського Союзу».
Звертаючись конкретно до Португалії, делегат COMECE нагадав про важливість теми міграції, просячи про «порозуміння, які поважають гідність особи», оскільки «кожен іммігрант є насамперед особою і саме так його треба трактувати»
Джерело: Католицький оглядач