Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
16:00 Середа 0 1 816
16-12-2020, 16:00

Навіщо нам вдома вертеп?

Звичним є те, що у кожному храмі чи каплиці на різдвяні свята ми бачимо приготований вертеп. Можемо затриматись довше, помолитись, роздумувати над таємницею Втілення. Якщо ви ще не дотримуєтесь традиції приготування вертепу у себе вдома - заохочуємо спробувати цього року.
Навіщо? Ось кілька думок Папи Франциска з цього приводу, які взяті з Апостольського листа про цінність і значення вертепу «Admirabile signum», що був опублікований минулого року.

1.«Представлення події народження Ісуса рівнозначне простому й радісному звіщенню таїнства Втілення Божого Сина». Через наші вертепи можемо ділитись Доброю Новиною з усіма, хто завітає до нашої домівки, або ж відвідає наше місце праці.

Pinterest, Christmas 2020

2. «Чому вертеп викликає таке велике захоплення та зворушує нас? Насамперед, тому що показує Божу ніжність. Він, Творець всесвіту, понижується до нашої незначності». Вдивляючись у вертеп, фігури в ньому, можемо споглядати Божу ніжність та роздумувати над прагненням Господа стати ближче до людини.

Pinterest

3. «Встановлювання вертепу в наших домівках допомагає нам наново переживати історію, що сталася у Вифлеємі. Безперечно, Євангелії завжди залишаються джерелом, що дає змогу пізнавати цю Подію та роздумувати над нею; однак, її представлення через вертеп допомагає уявляти картини, стимулює почуття, запрошує почувати себе залученими в історію спасіння, сучасниками події, що залишається живою та актуальною в найрізноманітніших історичних і культурних контекстах»
. За допомогою вертепу наново переживаємо велику таємницю нашого Спасіння.

Fine Art America

4. «Серце вертепу починає битися тоді, коли на Різдво кладемо до нього статуетку Дитятка Ісуса. Бог представляється саме так, у дитині, щоб ми могли прийняти Його в свої обійми. В слабкості й тендітності приховується Його могутність, яка все творить і все перемінює». Якщо приготуємо вертеп завчасно, і місце для фігурки Дитятка Ісус залишиться пустим, аж до Різдва, зможемо роздумувати над великою таємницею Бога, Який як дитина простягає до нас руки і посміхається. Матимемо час скучити за Дитятком Ісус.

Clickorlando

5. «Дорогі браття й сестри, вертеп є частиною ніжного та вимогливого процесу передавання віри. Починаючи з дитинства й на кожному життєвому етапі він вчить нас споглядати Ісуса, відчувати Божу любов до нас і вірити, що Бог є з нами, а ми – з Ним, всі – діти й брати та сестри, завдяки тій Дитині – Синові Божому та Пречистої Діви Марії. Й відчувати, що в цьому полягає щастя». Це потужний і доступний засіб передання віри наступним поколінням. Можливо, на свята потрібно комусь подарувати вертеп замість чергової іграшки?

Interris.it

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.