Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Конгрегація віровчення застерігає від визнання дійсності об’явлень Марії, Матері усіх народів
15:00 Вівторок 0 509
5-01-2021, 15:00

Конгрегація віровчення застерігає від визнання дійсності об’явлень Марії, Матері усіх народів

Доктринальна служба Ватикану просить католиків не поширювати «самозвані об’явлення та одкровення», пов’язані з титулом Богородиці «Матір усіх народів», — заявив нідерландський єпископ.

Заклик Конгрегації віровчення міститься у роз’ясненні, яке 30 грудня 2020 року оприлюднив Ян Хендрикс, єпископ дієцезії Гаарлем-Амстердам.

Роз’яснення стосується гаданих видінь, які секретарка Іда Пеердеман, що жила у голландській столиці, Амстердамі, нібито мала із 1945 по 1959 роки.

Хендрикс, що як місцевий ординарій відповідає за оцінку істинності об’явлень, сказав, що вирішив зробити цю заяву після консультацій з Конгрегацією віровчення, яка допомагає єпископам у процесі цієї оцінки.

Єпископ сказав: на думку ватиканської конгрегації, титул «Матір усіх народів» стосовно Марії цілком «богословськи прийнятний». «Тим не менш, визнання цього титулу не можна розуміти — навіть імпліцитно — як визнання надприродного характеру явищ, від яких він походить, — пише він у роз’ясненні, опублікованому на сайті дієцезії Гаарлем-Амстердам п’ятьма мовами. — В цьому сенсі Конгрегація віровчення повторно підтверджує актуальність негативного судження щодо надприродного характеру гаданих “об’явлень та одкровень“ Іди Пеердеман, яке папа Павло VI затвердив 4 травня 1974 року та опублікував 25 травня 1974 року».

«Це судження означає, що всі вірні мають припинити будь-яке поширення гаданих об’явлень та одкровень Матері усіх народів. Таким чином, використання її образів та молитви до неї не може жодним чином вважатись визнанням — навіть імпліцитним — надприродного характеру подій, про які йдеться».

Іда Пеердеман народилася 13 серпня 1905 року в місті Алкмаарі, що в Нідерландах. Вона стверджувала, нібито 25 березня 1945 вперше побачила жінку, огорнену світлом, яка називала себе «Пані» та «Мати». В 1951 році ця жінка нібито сказала Пеердеман, що хоче, аби її називали «Матір усіх народів». Цього ж року митець Генріх Репке створив зображення «Пані», на якому вона стоїть на земній кулі перед хрестом.

Серія з 56 ймовірних об’явлень завершилась 31 травня 1959 року.

В 1956 році єпископ Гаарлемський Ян Гюйберс оголосив, що в результаті розслідування «не знайшов жодних доказів надприродного характеру об’явлень».

Священний Офіціум — попередник Конгрегації віровчення — схвалив присуд єпископа через один рік. В 1972 та 1974 роках Конгрегація віровчення його підтвердила.

У своєму роз’ясненні єпископ Хендрикс визнав, що «у вшануванні Марії, Матері усіх народів, багато вірних виражає бажання та зусилля, спрямовані на вселенське братерство людства із допомогою та підтримкою посередництва Марії». Він процитував енцикліку Папи Франциска Fratelli tutti, видану 3 жовтня 2020 року, в якій Папа пише: «Для багатьох християн у подорожі братерства присутня також Мати, ім’я якої — Марія. Отримавши це вселенське материнство біля підніжжя Хреста, вона піклується не лише про Ісуса, але і про решту своїх дітей. Із силою воскреслого Господа вона хоче народити новий світ, де всі ми — брати та сестри, де є місце для всіх, кого відкидають наші суспільства, де сяють справедливість і мир».

Хендрикс сказав: «У цьому сенсі використання титулу Матері усіх народів стосовно Марії саме по собі богословськи виправдане. Молитва із Марією та через Її посередництво, посередництво Матері усіх народів, служить зростанню більш єдиного світу, в якому кожен визнає себе братом чи сестрою, де всі створені на образ Бога, нашого спільного Отця».

На завершення роз’яснення єпископ пише: «Щодо самого титулу “Пані”, “Мадонна”, чи “Матір усіх народів”, Конгрегація загалом не проти його використання, за умови, що воно ясно відділене від визнання дійсності пов’язаних з ним об’явлень. Якщо Діву Марію згадують під цим титулом, пастирі та вірні повинні переконатися, що всі форми цього вшанування позбавлені будь-яких згадок, навіть імпліцитних, гаданих об’явлень чи одкровень Іди Пеердеман».

Єпископ заявив, що роз’яснення є плодом його розмов із чиновниками Конгрегації віровчення, які виникли внаслідок новин у ЗМІ та запитів. Він нагадав, що 2005 року Конгрегація висловлювала занепокоєння щодо слів офіційної молитви, де згадувалась Пресвята Діва під титулом Матері усіх народів, «яка колись була Марією», і не рекомендувала використовувати цю фразу.

Хендрикс також зауважив, що єпископ Хендрик Бомерс, єпископ Гаарлему із 1983 по 1998 роки, 1996 року дозволив ушанування Матері всіх народів, але не коментував дійсності об’явлень. Він також визнав, що єпископ Йозеф Пунт, єпископ Гаарлему з 2001 по 2020 рік, оголосив 2002 року, що вважає об’явлення істинними. Отже, за словами Хендрикса, негативний вердикт папи Павла VI «виявиться новиною для багатьох людей».

«В 2002 році, коли єпископ Пунт став на захист автентичності об’явлень, було відомо лише про роз’яснення 1974 року, — сказав він. — В 1980-х роках мій попередник вважав, що цей культ можливо схвалити, і єпископ Бомерс зрештою зробив це в 1996 році».

Хендрикс був призначений єпископом-коад’ютором дієцезії Гаарлем-Амстердам у 2018 році. У червні 2020-го він обійняв посаду єпископа-ординарія дієцезії. Культ Матері усіх народів зосереджений у каплиці, що знаходиться в Амстердамі, та просувається через спеціальний сайт.

У роз’ясненні міркувань Конгрегації віровчення Хендрикс пише: «Для всіх, хто єднається у вшануванні Матері усіх народів, хороші новини полягають у тому, що вшанування Марії під цим титулом дозволяється Конгрегацією віровчення, і з її боку є слова схвалення на адресу цього вшанування».

«Для багатьох вірних, однак, буде особливо боляче чути, що Конгрегація віровчення та папа Павло VI винесли негативне судження щодо об’явлень Іди Пеердеман. Я хочу сказати їм усім, що я розумію їхнє розчарування. Об’явлення та послання стали натхненням для багатьох. Сподіваюся, для них буде втішенням те, що вшанування Марії під титулом “Матір усіх народів” залишиться як у каплиці в Амстердамі, так і під час Молитовних днів, у яких я і сам кілька разів брав участь у минулому».

Переклад CREDO за CNA
Новини зі світу 09:01 Четвер 0 52 Католики Святої Землі готуються до участі в Синоді Католицькі Церкви різних обрядів Святої Землі спільно здійснюватимуть дієцезіальний етап синодального процесу. Очільник Латинського Єрусалимського патріархату, де цей процес офіційно розпочнеться 30 жовтня, зазначив, що цей Синод може допомогти членам Церкви усвідомити самих себе як спільнота.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.