Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відійшов у вічність Роздавач милостині двох понтифіків
10:01 П'ятниця 0 224
15-01-2021, 10:01

Відійшов у вічність Роздавач милостині двох понтифіків

Архієпископ Оскар Ріцато, що розпочав своє служіння у дієцезії Венето, став Папським роздавачем милостині за понтифікату Йоана Павла ІІ. Він супроводив також Бенедикта XVI протягом перших двох років його понтифікату.

Про це пише Vatican News.

Аж до глибокої старості архієпископ Оскар Ріцато здійснював своє служіння як духівник у Вікаріаті держави-міста Ватикану. У понеділок, 11 січня 2021 року, за декілька тижнів до свого 92-річчя, він відійшов у вічність. Пресвітерська та єпископська діяльність цього архієпископа була тісно пов’язана з північноіталійською дієцезією Венето, звідки він походив, та з Апостольською елемозінерією.

Архієпископ Оскар Рiцато народився 8 лютого 1929 року в містечку Сан-Джоржо-делле-Петріке, що в регіоні Венето. Після закінчення місцевої семінарії він отримав 1954 року пресвітерські свячення, а пізніше став віце-ректором та викладачем малої семінарії. Він також закінчив факультет християнської археології Падуанського університету.

1 грудня 1961 року, під час понтифікату Йоана ХХІІІ, священика покликали до Риму, де він розпочав служіння у Державному Секретаріаті Святого Престолу як відповідальний за архів та асистент Секретаріату латинських листів. Під час понтифікату Павла VI монсеньйор Рiцато працював у Ватиканській канцелярії та був духівником водіїв Ватиканського автопарку. За Йоана Павла ІІ 1983 року він очолив бюро Державного секретаріату, а пізніше став Радником із загальних питань. У 1989 року Папа Войтила обрав монсеньйора Рiцато своїм Роздавачем милостині, а 1990 року уділив йому єпископські свячення.

Протягом сімнадцяти років він очолював Апостольську елемозінерію, завданням якої є допомагати бідним від імені понтифіка. Для того, аби збирати кошти для бідних, Папа Лев ХІІІ доручив Апостольському Елемозінарію розпочати виготовлення дипломів на пергаменті з Папським благословенням, за які вірні вносили грошову пожертву.

Оскільки Папський роздавач милостині часто бере участь в Папських богослужіннях, обличчя архієпископа Оскара Рiцато стало відомим для багатьох. В липні 2007 року Бенедикт XVI прийняв його зречення з посади у зв’язку з досягненням граничного віку. Архієпископ Рiцато і надалі мешкав у Ватикані, виконував служіння як духівник Вікаріату та допомагав священикам при парафії святої Анни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.