Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Бразилія: помер кардинал Евзебіо Оскар Шейд (доповнено)
18:01 Четвер 0 212
14-01-2021, 18:01

Бразилія: помер кардинал Евзебіо Оскар Шейд (доповнено)

Вислужений архієпископ Ріо-де-Жанейро відійшов до вічності після боротьби з COVID-19 та важкою формою пневмонії.
Про це пише Vatican News.

У середу, 13 січня 2021 року в лікарні в міста Жакареї, на 89-му році життя перестало битися серце кардинала Евзебіо Оскара Шейда, вислуженого архієпископа Ріо-де-Жанейро, який в останні дні свого життя змагався з коронавірусною хворобою та важкою пневмонією. З його відходом Колегія Кардиналів нараховує 227 членів, з яких 128 – виборці. В колегії станом на сьогодні 8 представників Бразилії, четверо з яких – виборці.

Життєвий шлях

Кардинал Евзебіо Оскар Шейд народився 8 грудня 1932 року в Бом-Ретіро що в штаті Санта-Катаріна на півдні Бразилії. Після навчання у школі вступив до семінарії Отців Пресвятого Серця Ісуса (дегоніяни), а 1955 року виїхав до навчання до Риму, яке завершив 1964 року докторатом з догматичного богослов’я. В Римі 1960 року отримав пресвітерське рукоположення, а повернувшись на батьківщину, викладав у семінаріях, богословських інститутах і в Папському Католицькому Університеті в Сан-Паоло.

У лютому 1981 року святий Йоан Павло ІІ призначив отця Шейда єпископом Сан-Жозе-дос-Кампос, і того ж року він прийняв єпископські свячення. Через десять років Святіший Отець призначив його архієпископом Флоріанополіса, а ще через десять – архієпископом Ріо-де-Жанейро, ввівши 21 жовтня 2003 року до Колегії Кардиналів. У 2001 році він також став ординарієм для вірних східного обряду в Бразилії, що не мають свого ієрарха. Під час єпископського служіння відзначився дбанням про формування священиків і мирян, засновував семінарії та освітні заклади, формаційні осередки та був автором численних публікацій, зокрема, в сфері родинного душпастирства.

Кардинал Евзебіо Оскар Шейд брав участь у конклаві 2005 року, що обрав Бенедикта XVI, який у лютому 2009 року прийняв його зречення з пастирського служіння на чолі архідієцезії Ріо-де-Жанейро, а через рік – ординарія для вірних східного обряду.

Добрий муж на служінні Божому люду

Унаочненням Божої доброти до Церкви та людей назвав Папа Франциск пастирське служіння кардинала Евзебіо Оскара Шейда, вислуженого Архыєпископа Ріо-де-Жанейро, у телеграмі співчуття, надісланій теперішньому пастиреві цієї місцевої Церкви.

Близькість у молитві та глибоке співчуття: такими почуттями наповнена телеграма, яку Папа Франциск надіслав на ім’я кардинала Орані Жоана Темпести, Архыєпископа Ріо-де-Жанейро, з приводу смерті його попередника кардинала Евзебіо Оскара Шейда, який переставився до вічності 13 січня 2021 року.

Святіший Отець згадує покійного як ревного та великодушного пастиря, в єпископському гаслі якого «Бог є добрим» підсумована доброта Бога до Церкви, втіленням якої був кардинал Шейд, з великою дбайливістю служачи Божому людові. Тож згадуючи основні моменти цього служіння, Святіший Отець підносить подяку Богові за настільки цінний дар, який було його життя та служіння, молячись за те, аби Всевишній прийняв покійного у Своєму вічному щасті. Всім, хто оплакує відхід заслуженого пастиря, Папа Франциск уділяє своє благословення.
Новини зі світу 16:01 Понеділок 0 83 «Воскресіння Ніневії»: піст і молитва в намірі миру в Іраку Тридення посту й молитви в наміренні завершення пандемії та створення необхідних умов, аби зміг відбутися запланований на початок березня візит Папи Франциска. Такою є ініціатива Предстоятеля Халдейської Католицької Церкви в світлі біблійної книги Йони.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.