Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
13:00 Середа 0 1 121
23-12-2020, 13:00

Про піст 24 грудня

На 24 грудня припадає вігілійний піст. Про що йдеться? Кого він стосується? 
У четвер всі віряни віком від 14 років зобов'язані утримуватись від споживання м'ясних продуктів. Натомість віряни від 18 до 60 років можуть з'їсти один раз на день досита, згідно правного звичаю в дієцезіях.

Нагадуємо, що у Церкві існують дні й періоди покаяння в усі п’ятниці року і протягом Великого Посту. Утримання від м’ясних страв та іншої їжі, встановлене Конференцією єпископату, має бути дотримане в усі п’ятниці року, за винятком тих, які збігаються з днем урочистості, а також у п'ятниці октав Великодня та Різдва. Тому, у п'ятницю, 1 січня, в октаву Різдва Господнього дозволено споживати м'ясні страви.  

З Літургійного календаря Київсько-Житомирської дієцезії

Зображення dt.ua
Складні питання 15:00 Вівторок 0 203 Боже передбачення і напередпризначення: Августин і Східні Отці Оскільки Бог знає все (тобто знає все, що ми зробили і що ще зробимо), то чи це означає, що наша доля визначена наперед? Існує передвизначення? Якщо Бог вже знає, хто спасеться, хто навернеться і як ми поводитимемося у різних ситуаціях, навіщо взагалі люди приходять на світ? І чому Бог дозволяє народжуватися тим людям, які, як Йому відомо, підуть до пекла? На що взагалі людина впливає? Чи таки має право вибору? Що про це казали св. Августин та Східні Отці?
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.