Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » «Історичну правду не можна використовувати для припинення братніх зв’язків», - польський архієпископ про українців
10:27 Вівторок 0 571
17-10-2017, 10:27

«Історичну правду не можна використовувати для припинення братніх зв’язків», - польський архієпископ про українців

Проблеми міграції були одною з тем зустрічі Конференції католицьких єпископів Польщі, що відбувалася 13-14 жовтня в Католицькому університеті Любліна, який у ці дні святкує 100-ліття заснування. У Конференції взяли участь 90 єпископів з усіх куточків Польщі.

Під час прес-конференції архієпископ Госер говорив про ситуацію з українцями, що мешкають в Польщі.
“Хочу попросити, щоб ми не робили помилки анахронізму. В чому він полягає? В тому, що сучасним поколінням молодих людей ми приписуємо риси минулих поколінь, яких уже немає на землі, і приписуємо не лише заслуги, але й помилки та провини”, - зазначив архієпископ.
“Та молодь не несе відповідальності за історію. Звичайно історична правда необхідна, однак сьогодні не можемо використовувати цю правду, щоб гальмувати наші щирі братні стосунки, які зараз нам так потрібні”, - додав архієпископ.
Він підкреслив, що багато українців приїжджають до Польщі “за хлібом”, хочуть там працювати, бо в Україні заробітня плата є дуже низькою. Це йому нагадало ситуацію в Польщі 20 років тому, коли поляки масово виїжджали на заробітки за кордон. Серед потреб українців, що прибувають, він відзначив також релігійні - мати місця для зустрічей, молитви, інтеграції. Архієпископ відзначив здібність та підприємливість українців.

Джерело: Risu

По темі:
У Познані (Польща) розпочинаються Меси українською мовою
В Запоріжжі пройшла конференція «Суспільство, релігія, культура, наука, техніка, освіта, економіка в умовах новітніх глобальних викликів для України та Польщі»
Польща: Міжрелігійний семінар для молоді під покровом св. Максиміліана Кольбе

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 11:55 Вівторок 0 182 Розпочалася реставрація оборонного храму Святої Трійці в с. Соколівка
15 листопада цього року – історичний день. Вперше з 1944 р. розпочалися реставраційні роботи в оборонному храмі Святої Трійці в с. Соколівка Жидачівського р-ну Львівської обл.