Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Лицарям Колумба: Дякую за вклад у подолання культури байдужості
14:54 Четвер 0 912
3-08-2017, 14:54

Папа Лицарям Колумба: Дякую за вклад у подолання культури байдужості

«Щирі вітання всім учасникам і запевнення у молитовній близькості» переказав Папа Франциск через Державного Секретаря кардинала П’єтро Пароліна учасникам 135-го Верховного З’їзду Лицарів Колумба, що від 1 до 3 серпня 2017 р. відбувається у Сент-Луїс в США.
У посланні читаємо, що тема цьогорічного з’їзду «Переконані в Божій силі та любові», вказує на «таємниче джерело християнського життя та місії», яким є «наша переконаність в тому, що спасенна Божа любов, об’явлена через смерть і воскресіння Його Сина та влита у наші серця Святим Духом, спонукає нас ділитися Доброю Новиною про спасіння з кожною людиною». Саме ця переконаність є основою «нашого ентузіазму в євангелізації».
Як зазначається у привітальному листі з Ватикану, саме цей досвід «Божої любові та сили» привів до заснування Лицарів Колумба, як «братерського та доброчинного згуртування католиків-мирян, робітників, чоловіків і батьків». І як показує історія спільноти, «дух солідарності та взаємного дбання, пробуджений Божою любов’ю, може розростися як зернятко гірчиці з притчі та стати чимось набагато більшим, спричиняючись до прослави Господа Бога, поширення Його Царства й вселенської місії Церкви».
Стверджуючи у світлі слів святого Павла: «Якщо Бог з нами, то хто проти нас», що безмежна сила Божої любові, об’явлена через Христовий хрест, перемагає будь-які форми зла у світі, кардинал Паролін пригадує, що Папа Франциск часто говорить про те, що «в наш час відбувається нова поетапна світова війна», яка є проявом прагнення «влади й панування», що веде до «нечуваного насильства, несправедливості та страждань».
У цьому контексті Святіший Отець «закликає всіх християн, дійсно переконаних в безмежній силі Божої любові, відкинути ментальність і поступ глобальної культури байдужості, що відкидає найменших з-поміж наших братів і сестер», і щоб «Рицарі Колумба, їхні родини, парафії та місцеві ради», в дусі вірності баченню свого засновника Слуги Божого о. Майкла Маꥳвні, «великодушно відповіли на цей заклик, насамперед, наново стверджуючи своє покликання прямувати до освячення світу зсередини, щоденно виконуючи свої обов’язки в дусі Євангелія та показуючи іншим Христа через свідчення свого життя».
Святіший Отець «висловлює особливу вдячність за невпинні старання Лицарів Колумба, спрямовані на захист і поширення святості подружжя та гідності й краси родинного життя». Адже саме в сім’ї ми вчимося того, «що світ навколо нас є нашим спільним домом, в якому нам доводиться жити разом, навчаючись близькості, турботи і взаємопошани, як також цінувати Божі дари, які кожен з нас повинен використовувати для спільного добра». У цьому контексті зазначається, що зміцнення належних цінностей та новий погляд на нашу відповідальність за моральне здоров’я суспільства, спричиниться до подолання поляризації та зупинки зростання брутальності, які «викликають стурбованість навіть у суспільствах найрозвинутіших країн».
Врешті, Папа складає особливу подяку Лицарям Колумба за їхнє заанґажування в надання підтримки «нашим братам і сестрам християнам на Близькому Сході, які залишаються вірними Господеві, часто сплачуючи за це височезну ціну». «Ніхто з нас, – читаємо у посланні, – не може залишатися сліпим до страждання тих, кого братовбивче насильство й релігійний фанатизм позбавили дому чи змусили покинути свою давню батьківщину. Фонд Лицарів Колумба для Біженців є промовистим знаком солідарності та єдності Ордену з нашими братами у вірі».
Знову звертаючись до Лицарів та їхніх родин з проханням молитися в наміреннях потребуючих та за навернення сердець і розбиття спіралі насильства на Близькому Серці, Святіший Отець ввірив праці 135-го Верховного З’їзду заступництву Пречистої Діви Марії, Матері Церкви, уділяючи його учасникам та їхнім родинам своє Апостольське благословення.
Джерело: Радіо Ватикану
По темі:
Архієпископ Мокшицький бере участь у світовому з`їзді Лицарів Колумба
У Києві відбувся ІІ Всеукраїнський З`їзд Лицарів Колумба
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.