Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Спільнота «Подружні зустрічі»: діалог з Богом та в подружжі
17:01 Середа 0 162
29-12-2021, 17:01

Спільнота «Подружні зустрічі»: діалог з Богом та в подружжі

Продовжуємо Вас знайомити з католицькими спільнотами та церковними харизмами, які спрямовані на підтримку та душпастирство родин, як у Римсько-Католицькій, так і у Греко-Католицькій Церкві. Сьогодні про «Подружні зустрічі» розкажуть лідери Львівського осередку та члени Міжнародного Правління Спільноти Зиновій та Віра Кузимків. 
Розкажіть, будь ласка, про Спільноту «Подружні зустрічі»?

«Подружні зустрічі» (ENCOUNTERS OF MARRIED COUPLES) є міжнародною католицькою спільнотою, що має на меті поглиблення взаєморозуміння між чоловіком та дружиною, піклування про єдність і тривалість подружжя згідно з вченням Вселенської Церкви. Діяльність спільноти «Подружні зустрічі» сприяє повноті християнського життя і досконалій любові, здійсненню покликання кожної людини до святості через Тайну Подружжя.

Рух «Подружні зустрічі» виник у 1978 році. Перші експериментальні подружні вікенди пройшли в Лясках біля Варшави. Засновниками руху стали Єжи та Ірена Ґжибовські. Після Польщі рух поширився і в інші країни: Білорусь, Литву, Латвію, Україну, Казахстан, Молдову, Росію,  Ірландію, Німеччину, Великобританію та США.

Як спільнота з’явилася в Україні та де нині знаходяться її осередки?

Зародилась спільнота в Україні в Римсько-Католицькій Церкві. Перші реколекції відбулись 1993 року, а перші реколекції, які проводились силами українських аніматорів у 1998 році.

Чи на цей час СПЗ є лише в УГКЦ? Чи не плануєте створити спільноти і при римсько-католицьких парафіях?

Історія Спільноти «Подружні зустрічі» в Україні в лоні Української Греко-Католицької Церкви бере свій початок від перших реколекцій, які відбулися 29-31 січня 1999 року в м. Ворзель, поблизу Києва.

На сьогодні в Україні існують осередки римсько-католицької спільноти в Києві, Бердичеві, Заболотові та осередки в греко-католицькій церкві в Києві, Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Чорткові. Осередки відповідно до статуту є дієцезіальними, один осередок на дієцезію.

У чому полягає особливості духовності вашої спільноти і як проходять ваші зустрічі?

Співвідносячи визначення духовності з «Подружніми зустрічами», можна стверджувати, що «конкретною програмою стосунків з Богом і людьми довкола нас» є діалог. «Люди довкола нас» – це подружжя та інші особи, з якими ми зустрічаємося. Ми передаємо цю програму стосунків подружнім парам та іншим людям, священикам, перш за все, у формі свідоцтва з усіма його світлими і темними сторонами». Церква підтвердила цю духовність і харизму «Подружніх зустрічей».

Принципи діалогу:
  • більше слухати, ніж говорити,
  • ділитися, а не сперечатися,
  • розуміти, а не оцінювати,
  • а перш за все – пробачати
Реколекції «Подружніх зустрічей» відбуваються у формі закритих триденних реколекцій в основному з п’ятниці по неділю. У цих реколекціях можуть приймати участь подружні пари з різним подружнім стажем, різних конфесій та віросповідання, подружжя в кризі і подружжя, які не переживають кризи. Можна сказати що це реколекції для всіх подружніх пар, які хочуть вдосконалити своє подружжя на шляху до Бога. Реколекції відбуваються за принципами діалогу у кожному подружжі зокрема.

Чим Вас захопили «Подружні зустрічі» і як це потім відобразилося на вашій родині та відносинах між собою?

Наше подружжя взяло участь у реколекціях в 2001 році в м. Трускавець і з того часу ми залишились у спільноті, як аніматори «Подружніх зустрічей». Духовність та харизма «Подружніх зустрічей» стали невід’ємною частиною стосунків у нашій сім’ї, це перемінило наше життя, змінило наше ставлення один до одного, а також зміцнило нашу віру на шляху до Бога.

Яке значення має ікона-символ подружніх зустрічей, яку нині можна зустріти у багатьох українських сім’ях?

Ікона «Подружніх зустрічей» символізує чоловіка і дружину, які разом творять образ Бога. «Перебувайте у Моїй любові» – це гасло цієї ікони.

Що таке вечори для закоханих та реколекції для пар у повторних стосунках?

Окрім основних реколекцій, «Подружні зустрічі» провадять подібні заходи для наречених, як у формі триденних реколекцій, так і у формі дев’яти вечорів для закоханих. Під час таких зустрічей проводиться передшлюбна підготовка, яка побудована на принципах діалогу.

Спільнота також проводить реколекції для пар у повторних зв’язках після розлучення, з метою покращення їхніх стосунків та віднайдення свого місця у Церкві.

Ми також організовуємо літні та зимові сімейні табори, для подружжя з дітьми та пореколекційні зустрічі протягом року.

Олександр Бучковський

Джерело: 
Родина
Інтерв'ю 17:01 Вівторок 0 129 Аби інтернет не став «наркотиком» Ми тривалий час перебуваємо в інтернеті, навіть не підозрюючи, що він може стати наркотиком і зробити нас залежними від віртуального світу. Про те, як ця залежність може зруйнувати наше життя та як правильно користуватися Інтернетом поділився Станіслав з 12-ти крокової програми Анонімних Залежних від Інтернету та Технологій (ITAA). 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.