Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Барселони про аудієнцію з Папою: досвід братерської зустрічі
16:01 Середа 0 154
19-01-2022, 16:01

Архієпископ Барселони про аудієнцію з Папою: досвід братерської зустрічі

Під час візиту іспанських єпископів до Ватикану обговорюються такі важливі теми як синодальний шлях, євангелізація в Іспанії та в Європі, а також питання сім’ї. Про це розповів архієпископ Барселони Хуан Хосе Омелья, Голова єпископської Конференції Іспанії в інтерв’ю для редакції «L’Osservatore Romano».
Про це пише Vatican News.

Іспанські єпископи здійснюють візит до Ватикану Ad limina apostolorum, що означає "до гробів апостолів", що розпочався в грудні 2021 року. З причини пандемії єпископи цієї країни поділилися на декілька груп. Єпископи, які прибули у складі другої групи із дієцезій Тарраґони, Барселони й Валенсії, завершили свій візит аудієнцією зі Святішим Отцем у п’ятницю 14 січня цього року. 

В інтерв’ю для ватиканського щоденного часопису L’Osservatore Romano архієпископ Барселони кардинал Хуан Хосе Омелья, Голова єпископської Конференції Іспанії, розповів про хід аудієнції, що тривала понад дві години, підкресливши атмосферу братерства, яка її супроводжувала.

Євангелізація в Європі та допомога проблемним сім’ям

Кардинал Омелья розповів, що під час періодичних пленарних зборів єпископи згаданих дієцезій спонтанно обговорюють проблеми та допомагають одні одним їх розв’язувати. Аудієнція із Єпископом Риму була подібною до однієї із таких братніх зустрічей та пройшла в родинній атмосфері. Він підкреслив, що єпископи прибули до Папи не для того, щоб звітувати перед судом, але це було братнє спілкування та взаємоподіл, як це відбувається під час єпископської конференції чи в церковних спільнотах.

Далі Голова Конференції єпископів Іспанії поділився думкою, що єпископи занепокоєні питанням євангелізації в Європі та в Іспанії, де секуляризація є найочевиднішою. Це, зокрема, стосується теми сім’ї, яка часто обговорюється під час зустрічей: проблемні сім’ї, нові моделі сімей. Інші проблеми, що були обговорені під час згаданого візиту, пов’язані з низьким рівнем народжуваності, що впливає на передання віри та служіння спільнотам, а також супровід богопосвячених осіб похилого віку. Однак, найглобальнішим питанням, за словами архієпископа, є те, як проводити євангелізацію в сучасному суспільстві у період пандемії.

Кардинал Омелья розповів, що під час зустрічі з Вселенським Архієреєм його найбільше вразила братня атмосфера спілкування, під час якої кожен єпископ мав можливість висловитися. Далі він підкреслив, що в розмові з Папою зауважив дві речі: його глибоке бачення віри та надія, що ніколи його не залишає. Саме цю надію Святіший Отець вміє передати своєю поставою і навіть тоді, коли виникають труднощі, він не втрачає надії.

Під час відвідин ватиканських Дикастерій єпископів вразило вміння слухати, рівень служіння та глобальне бачення Церкви у світі.
Стосовно цілей, які ставить перед собою єпископська Конференція Іспанії, архієпископ Барселони кардинал Омелья розповів, що проблемою, яка викликає найбільше занепокоєння, є зловживання неповнолітніми. Під час зустрічей єпископи були заохочені далі прямувати шляхом, яким вони йшли дотепер. В кожній іспанській дієцезії діє трибунал, який займається цією проблемою та відділи, що допомагають жертвам.

Слухання та розпізнавання: важливі аспекти синодального шляху

Стосовно синодального шляху, який розпочався в жовтні 2021 року кардинал Омелья розповів, що всі дієцезії з ентузіазмом та творчо опрацьовують матеріали Синоду. Навіть, якщо виникає певний опір, все вирішується шляхом діалогу та слухання. Він підкреслив, що в цьому контексті дуже важливо слухати інших, чого Бог хоче від мене та від нас, як від Церкви. Голова єпископської Конференції Іспанії зауважив, що, беручи до уваги напрямки роботи Синоду, є зрозумілим, що всі пропозиції повинні бути прийняті в атмосфері молитви, взаємного слухання та розпізнавання.
Інтерв'ю 14:00 Понеділок 0 94 Renovabis: підтримка українців в умовах війни з поглядом у майбутнє Організація Католицької Церкви в Німеччині для допомоги Церкві у східній Європі «Renovabis» помножила свої зусилля солідарності з Україною, відколи вибухнула жорстока війна, підтримуючи тих, хто постраждав від її наслідків. Про цю діяльність директор організації розповів у інтерв’ю для Радіо Ватикану - Vatican News.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.