Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 грудня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 584
3-12-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 4 грудня, п'ятниця

(фіол) П’ятниця І тижня Адвенту
Передумовою оздоровлення двох сліпців була їхня міцна віра, яку видно вже навіть із того, як вони зверталися до Ісуса: називають Його «Господом», «сином Давида», тобто визнають у Ньому обіцяного Месію-Спасителя (всі знали, що Месія буде походити з роду Давида). Ісус теж підкреслює зв’язок між вірою сліпців і чудом, що сталося: «Нехай вам станеться за вашою вірою!» Віра є запорукою чуда. Людина без віри не помітить чуда, навіть якщо воно станеться з нею самою чи з її близькими.
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ДАМАСКИНА, пресвітера і Вчителя Церкви
Святий Йоан народився у Дамаску близько 650 року. Протягом кількох років був “логофетом”, тобто представником християнського населення перед халіфом. Коли св. Йоан з огляду на небезпеку, яка загрожувала вірі, вже не міг виконувати своїх обов’язків, він відмовився від цієї посади і вступив до монастиря св. Сави біля Єрусалиму де присвятив себе молитві й науці. Ревно виступав проти іконоборців, навчаючи про користь, яку приносять вірним ікони. Написав багато цінних богословських праць. Помер близько 750 року в монастирі святого Сави. Є останнім з Отців Східної Церкви.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви
Або (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса про Пресвяте Серце Ісуса

АНТИФОН НА ВХІД
Ось Господь прийде у величі, * щоб принести мир своєму народові * і обдарувати його вічним життям.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: збуди свою потугу і прийди, † щоб ми удостоїлися бути визволеними Тобою, нашим Покровителем, * і спасенними Тобою, нашим Визволителем, від небезпек, спричинених нашими гріхами. Котрий живеш і царюєш з Богом Отцем в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Просимо Тебе, Господи: молитвами святого пресвітера Йоана Дамаскина прийди нам на допомогу, † щоб істинна віра, якої він неперевершено навчав, * завжди була нашим світлом та силою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 29, 17-24
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь Бог: «Хіба не трошки ще, не трішечки, і Ліван перетвориться на сад, а сад вважатимуть за ліс? Того дня глухі почують слова книги, очі сліпих прозріють із темряви та пітьми. І бідні дедалі більше у Господі веселитимуться, і найубогіші з людей радітимуть Святим Ізраїля. Адже гнобителя не стане, глузливий ізникне, пропадуть усі, хто очікував неправди, хто спонукав ближнього грішити словами, хто наставляв судді пастку в брамі й праведного набік відсував нікчемними словами. Тому так говорить Господь, який відкупив Авраама, домові Якова: “Яків не буде більше стидатися, обличчя його більше не червонітиме. Але, коли він побачить діло рук Моїх, буде серед себе святити Моє Ім’я; Святого Яковового будуть святити, Бога Ізраїлевого жахатись. Ті, які блукають духом, – мудрості навчаться, і ті, які ремствують – розуму наберуться”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 1. 4. 13-14
Бог – моє світло і моє спасіння.
Господь – моє світло і моє спасіння. *
Кого мені боятись?
Господь – мого життя твердиня. *
Кого мені жахатись?
Одного просив я в Господа, одного буду шукати: *
щоби в усі дні мого життя †
я перебував у Господньому домі,
бачив насолоду Господню *
і оглядав Його святиню.
Я ж маю надію побачити блага Господні *
у живих країні.
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім, *
нехай зміцняється Твоє серце – Господа очікуй!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ось Господь наш прийде у потузі
і просвітлить очі слуг своїх.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 27-31
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, як Ісус проходив, за Ним пішло двоє сліпих, котрі  голосно гукали: «Помилуй нас, Сину Давидів!» Коли ж увійшов Він до хати, сліпі підійшли до Нього. Ісус сказав їм: «Чи ви вірите, що Я можу це зробити?» Вони відповіли Йому: «Так, Господи!» Тоді Він доторкнувся до ї хніх очей, промовивши: «Нехай вам станеться за вашою ві рою!» І відкрились їхні очі. Ісус суворо наказав їм: «Гляді ть, щоб ніхто не дові дався!» Вони ж, вийшовши, розголосили про Нього по всій тій землі. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Зустріч з Богом буде найпрекраснішим даром останнього при­шестя Господа; просімо, щоб ми могли з радістю зустрітися з Христом, коли Він прийде у славі:
1. Молімося за священиків, щоб вони своїми настановами і проповідями відкривали людям очі на найважливіші справи.
2. Молімося, щоб період Адвенту був часом будування морального ладу в нашій країні.
3. Молімося за усіх тих, хто своїми молитвами і жертвами підтримує Церкву, що відроджується в Україні.
4. Молімося за сліпих, щоб вони вчили зрячих людей вдяч­ності за дар зору, а самі своєю терпеливістю і поєднанням своїх страждань із Жертвою Христа заслужили на благодать споглядання Бога у небесах.
5. Молімося за всіх померлих наших братів і сестер, щоб вони раділи спогляданням Божого світла.
6. Молімося за нас, щоб ми, дивлячись очима віри на Тіло і Кров Господа в Євхаристії, колись узріли славу Христа у Його Царстві.
Господи Ісусе, сві тло нашого земного паломництва, вислухай наші молитви та вчини, щоб ми з радістю дивилися на Твоє обличчя, коли Ти прийдеш як Суддя людського роду. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: дозволь ублагати Тебе нашими молитвами смирення і жертвами, † і тоді , коли не рятують заслуги, * нехай прийде нам на допомогу захист Твоєї милості. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очікуємо нашого Спасителя, Ісуса Христа, * який перемінить наші смертні тіла * на подібні до Його прославленого тіла. (Пор. Флп 3, 20-21)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені стравою духовної поживи, смиренно благаємо Тебе, Господи, † щоб участю у цій тайні Ти навчив нас мудро оцінювати земне * і жадати небесного. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.