Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Брюховичах розпочалось засідання Конференції єпископату України (доповнено)
10:00 П'ятниця 0 674
26-11-2021, 10:00

У Брюховичах розпочалось засідання Конференції єпископату України (доповнено)

У п'ятницю, 26 листопада, у Брюховичах розпочалось 56 Пленарне засідання Конференції Римсько-Католицьких єпископів України. Зустріч триватиме два дні.
Як вже повідомлялося, 22-25 листопада єпископи РКЦ та УГКЦ переживали спільні реколекції. Після завершення духовних вправ, відбулась братерська зустріч пастирів, у якій взяв участь Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас. 

Конференції єпископів обох обрядів передали Святішому Отцеві запрошення відвідати Україну. Під час зустрічі було вирішено запровадити щоденну молитву у храмах РКЦ та УГКЦ в намірі паломництва Папи Франциска до України. Крім того, в умовах зростання неспокою в суспільстві через ситуацію на прикордонних територіях та на сході України, пастирі постановили заохочувати вірян до молитви та посту в намірі миру в Україні та світі.  

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Засідання Конференції єпископату розпочалось Святою Месою, яку очолив Апостольський Нунцій. Архієпископ Вісвальдас Кульбокас звершував Євхаристію в намірах миру в Україні, паломництва Папи Франциска до України та покликань. 


Проповідь виголосив митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький. Коментуючи євангельський уривок, він заохотив бачити фундамент всіх наших дій та життєвих рішень у Божому Слові. Для тих, хто вірить у Христа не існує безнадійних ситуацій. Віра допомагає бачити у всьому промінь надії. Архієпископ нагадав, що єпископи поставлені пастирями, аби приготувати і навчити довірену їм паству розпізнавати знаки часу. «Нехай час нашої зустрічі стане даром благодаті, аби ми могли бачити сучасне і споглядати майбутнє. Аби ми побачили знаки і не проґавили час, коли між нами буде Ісус», - підсумував архієпископ Мокшицький.


Засідання розпочалося молитвою за єпископів. Апостольський Нунцій архієпископ Вісвальдас Кульбокас, під час зустрічі з єпископами, передав благословення від Святішого Отця. Також він зазначив, що Папа Франциск приділяє велику увагу Україні, яка близька його серцю, що було особливо відчутно під час приватної аудієнції Нунція з понтифіком. Оскільки це перша офіційна зустріч Конференції єпископату з архієпископом Вісвальдасом Кульбокасом, під час зустрічі єпископи представили стан та життєдіяльність кожної дієцезії.  

Архієпископ Вісвальдас Кульбокас поділився своїми враженнями від зустрічі з єпископами під час засідання: «Багато питань з життя локальної Церкви я вже знав, бо працював у Ватикані у Державному секретаріаті, тоді також вивчав і питання Церкви в Україні. Є різниця між регіонами України, але важливо нам самим знати, що різниця це – багатство. Ми одне одного збагачуємо. Це також і мене збагачує як нунція. Частина моєї місії – допомогти єпископам побачити це багатство, яким є досвід кожного з них. Коли ми разом обговорюємо різні питання: чи покликань, чи життя Церкви або молоді, ми допомагаємо одне одному і не залишаємось на самоті. Я би сказав, що це найважливіший аспект – допомагати одне одному на такій зустрічі як єпископська конференція».


До обідньої перерви єпископи також розглядали питання підготовки заклику до посиленої молитви в намірі миру в Україні. Також молитися, щоби «людина миру» Папа Франциск відвідав нашу багатостраждальну землю. Крім того, обговорення стосувались справи утримання парафій, дієцезій, семінарій та чернечих домів. На завершення першої частини засідання єпископи помолились «Ангел Господній». 

О 15:00 єпископи молились Коронку до Божого милосердя. Продовженням засідання стала зустріч з президентом «Карітас-Спес Україна» о. Петром Жарковським та виконавчим директором о. В'ячеславом Гриневичем SAC. «Ми представили нашу діяльність, напрямок, в якому хочемо рухатись в майбутньому, наші стратегічні плани на 3 роки. На мою думку, це дуже важливо – представити нашому засновнику нашу працю, ділитись досвідом та тим, чим ми живемо», - розповів о. Гриневич.  


Після завершення засідання єпископи спільно молились Вечірню та мали братерську зустріч. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.