Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Вісвальдас Кульбокас: «Жіночі чернечі згромадження – це великий скарб у Церкві»

Архієпископ Вісвальдас Кульбокас: «Жіночі чернечі згромадження – це великий скарб у Церкві»

У вівторок, 26 жовтня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію, відбулася Свята Меса з нагоди початку чергового Пленарного засідання Конференції вищих настоятельок жіночих інститутів та товариств апостольського життя Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Святу Месу очолив Апостольський Нунцій в Україні, архієпископ Вісвальдас Кульбокас, який вперше прибув до санктуарію в Бердичеві. Йому співслужили: єпископ-помічник Львівської архідієцезії Єдвард Кава, голова Комісії жіночих чинів і згромаджень Конференції єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні, делегат провініцала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчик OCD та інші священики.


На початку Святої Меси від імені господарів санктуарію братів босих кармелітів, Апостольського Нунція привітав отець Юзеф Кухарчик OCD.


У проповіді архієпископ Вісвальдас Кульбокас зосередив свою увагу на слові зі сьогоднішнього Євангелія від св. Луки, де Господь говорить нам, що Царство Небесне можна порівняти з гірчичним зерном або закваскою. Владика розповів, які важливі висновки ми можемо взяти для себе з цих роздумів, і де ми можемо їх застосувати.


«Отже, перший висновок полягає в тому, що саме віра дає нам зрозуміти справжнє значення речей: вона відкриває їх у Господньому світлі. Другий же висновок полягає в тому, що ми, будучи Церквою, завжди є пророчими. Тут мається на увазі сповіщення про майбутні речі. А третій – полягає в тому, що Церква завжди є сучасною. Вона сучасніша за найпрогресивніші суспільства світу, саме тому, що вона дивитися в майбутнє… Такою є наша прекрасна віра, яку ми маємо і таким є мотив, чому ми осмілюємося ділитися своєю радістю та надією з іншими», – наголосив проповідник.


По завершенню Святої Меси архієпископ Вісвальдас Кульбокас поділився своїми враженнями після відвідин Бердичівського санктуарію, а також розповів про Марійний санктуарій у його рідній Литві.


Нам вдалося поставити архієпископу Кульбокасу кілька запитань. 

Ваше Високопреосвященство, розкажіть, будь ласка, про свої враження від візиту до санктуарію Матері Божої Бердичівської?

Для мене це був надзвичайно важливий і водночас прекрасний досвід. Перш за все тому, що це марійний санктуарій, і Мати-Церква завжди нас оберігає. Тому, щоби зростати у нашій довірі, відвазі та покорі, ми приходимо до марійних санктуаріїв.

Цього разу, мета візиту до марійного санктуарію була не менш важливою – спільна молитва з вищими настоятельками жіночих чернечих згромаджень цілої Римсько-Католицької Церкви в Україні. На мою думку, жіночі чернечі згромадження – це великий скарб у Церкві. Відомо, що монахині не завжди є видимими в щоденному й зовнішньому житті Церкви, тому це, насправді, великий скарб зустріти їх, поспілкуватися з ними і разом молитися. Для мого подальшого служіння в Україні – це дуже важливо.


У Литві дуже популярним і шанованим є образ Матері Божої Шілувської (яка, як і ікона Матері Божої Бердичівської, має за прототип образ «Salus populi romani»). Чи бували Ви у Шілуві? Які спогади маєте про те святе місце?

Так, звичайно. Щороку, коли я їду до Литви, намагаюся зупинитись у Шілуві. Пам’ятаю, що я дуже мріяв отримати єпископські свячення саме в цьому санктуарії. І, це в принципі було реально, але єдиною проблемою, яка цьому перешкоджала – було питання логістики, тому єпископська консекрація відбулась у Вільнюсі, а не в Шілуві. У санктуарії Матері Божої Шілувської я часто бував на молитві сам, також з родичами та з друзями-священиками, тому цей спомин про Матір Божу Шілувську завжди присутній у моїй пам’яті.

Максим Железницький

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.