Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Справа повернення костелу св. Миколая. Звіт за тиждень
17:00 П'ятниця 0 460
8-10-2021, 17:00

Справа повернення костелу св. Миколая. Звіт за тиждень

Св. Франциск з Ассізі, якого ми згадували в Літургії на початку цього тижня, сказав: «Уся пітьма світу не здатна згасити світло однієї свічки». Кожен день, кожна година нашої спільної молитви наближає нас до відновлення історичної справедливості та повернення римсько-католицького храму Церкві. Спільними зусиллями нам вдається те, що нещодавно здавалося неможливим.
Слава Богу і велика подяка усім, що спільно стоять з парафією св. Миколая у молитовній боротьбі. Протягом місяця жовтня віряни щодня о 19:15 моляться Розарій перед храмом у намірах його повернення парафіяльній спільноті, а в середу, 13 жовтня, на завершення молитовного Єрихону о 18:30 відбудеться подячна Євхаристія в намірі всіх тих, що долучилися до цієї молитви,та розарієва процесія довкола храму, на яку всіх щиро запрошуємо.

З радістю повідомляємо про розширення географії молитовної солідарності за повернення храму св. Миколая. Завдяки нашому амбасадору у справі повернення храму, о. Павлу Вишковському ОМІ, який цими днями перебуває у Європарламенті в Брюсселі, крім трьох парафій Північної Італії, до спільної молитви в цьому намірі долучилися і віряни двох бельгійських парафій: це парафія Пресвятої Трійці (Брюссель), що при Нотр-Дам-де-ла-Шапель – одному з найбільших католицьких храмів у цьому регіоні, та парафія св. Йосифа в Андерлехт (Брюссель). Окрім цього, про повернення храму св. Миколая моляться українці в Ізраїлі та Молодіжна молитовна група українців у Норвегії.

Важливість та актуальність невпинної молитви, крім іншого, зумовлена й тим, що впродовж поточного тижня не спостерігаємо жодного прогресу щодо погодження та підписання меморандуму між парафією св. Миколая і Міністерством культури та інформаційної політики України, остання редакція якого вже понад тиждень перебуває на розгляді у відомстві.

Як повідомляє наш представник у спільній комісії з ліквідації наслідків пожежі Володимир Стефанівський, експерти закінчили обстеження храму і на 11 жовтня 2021 р. готують висновки експертизи. На щастя, руйнацій бетонних конструкцій не виявлено. Наступний крок – це розробка проєкту аварійних робіт, які заплановані на листопад. Ці роботи будуть спрямовані на очистку внутрішніх поверхонь будівлі та тимчасове засклення вітражів і вікон. Про подальші плани та дії інформуватимемо вас згодом.

У середу, 6 жовтня 2021 р., парафію відвідали гості з-за-кордону, а саме представники польського уряду: державний секретар Міністерства культури Польщі Ярослав Селлін та державний секретар Канцелярії Президента Польщі Войчех Колярскі разом з представниками посольства Польщі в Україні. Під час візиту був присутній також ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB та настоятель парафії о. Віталій Подолян ОМІ.

Дякуємо, що не залишаєтеся осторонь й переймаєтеся справою повернення костелу св. Миколая – дому Божого, місця молитви, пам’ятки культури й архітектурної прикраси столиці нашої Батьківщини.
Новини з України 12:00 Середа 0 232 Карл Андерсон: «Об'явлення Ґваделупської Богородиці – це послання миру та примирення у наш час» У вівторок, 19 жовтня, у Києві відбулась презентація книги «Ґваделупська Богородиця: Матір цивілізації любови» за участі співавтора Карла Андерсона, який понад 20 років здійснював служіння Найвищого лицаря найбільшої католицької чоловічої організації у світі Лицарі Колумба.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.