Св. Франциск з Ассізі, якого ми згадували в Літургії на початку цього тижня, сказав: «Уся пітьма світу не здатна згасити світло однієї свічки». Кожен день, кожна година нашої спільної молитви наближає нас до відновлення історичної справедливості та повернення римсько-католицького храму Церкві. Спільними зусиллями нам вдається те, що нещодавно здавалося неможливим.
Слава Богу і велика подяка усім, що спільно стоять з парафією св. Миколая у молитовній боротьбі. Протягом місяця жовтня віряни щодня о 19:15 моляться Розарій перед храмом у намірах його повернення парафіяльній спільноті, а в середу, 13 жовтня, на завершення молитовного Єрихону о 18:30 відбудеться подячна Євхаристія в намірі всіх тих, що долучилися до цієї молитви,та розарієва процесія довкола храму, на яку всіх щиро запрошуємо.З радістю повідомляємо про розширення географії молитовної солідарності за повернення храму св. Миколая. Завдяки нашому амбасадору у справі повернення храму, о. Павлу Вишковському ОМІ, який цими днями перебуває у Європарламенті в Брюсселі, крім трьох парафій Північної Італії, до спільної молитви в цьому намірі долучилися і віряни двох бельгійських парафій: це парафія Пресвятої Трійці (Брюссель), що при Нотр-Дам-де-ла-Шапель – одному з найбільших католицьких храмів у цьому регіоні, та парафія св. Йосифа в Андерлехт (Брюссель). Окрім цього, про повернення храму св. Миколая моляться українці в Ізраїлі та Молодіжна молитовна група українців у Норвегії.
Важливість та актуальність невпинної молитви, крім іншого, зумовлена й тим, що впродовж поточного тижня не спостерігаємо жодного прогресу щодо погодження та підписання меморандуму між парафією св. Миколая і Міністерством культури та інформаційної політики України, остання редакція якого вже понад тиждень перебуває на розгляді у відомстві.
Як повідомляє наш представник у спільній комісії з ліквідації наслідків пожежі Володимир Стефанівський, експерти закінчили обстеження храму і на 11 жовтня 2021 р. готують висновки експертизи. На щастя, руйнацій бетонних конструкцій не виявлено. Наступний крок – це розробка проєкту аварійних робіт, які заплановані на листопад. Ці роботи будуть спрямовані на очистку внутрішніх поверхонь будівлі та тимчасове засклення вітражів і вікон. Про подальші плани та дії інформуватимемо вас згодом.
У середу, 6 жовтня 2021 р., парафію відвідали гості з-за-кордону, а саме представники польського уряду: державний секретар Міністерства культури Польщі Ярослав Селлін та державний секретар Канцелярії Президента Польщі Войчех Колярскі разом з представниками посольства Польщі в Україні. Під час візиту був присутній також ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB та настоятель парафії о. Віталій Подолян ОМІ.
Дякуємо, що не залишаєтеся осторонь й переймаєтеся справою повернення костелу св. Миколая – дому Божого, місця молитви, пам’ятки культури й архітектурної прикраси столиці нашої Батьківщини.