Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чи справді художній фільм «Вірити» про єпископа Броніслава Бернацького?
13:00 Вівторок 0 711
28-09-2021, 13:00

Чи справді художній фільм «Вірити» про єпископа Броніслава Бернацького?

11 вересня 2021 року у Києві відбулась прем'єра історичної драми «Вірити». Покази фільму відбуваються у кінотеатрах найбільших міст України та в окремих парафіях. Часто від глядачів можна почути запитання: чи в основі фільму покладена історія життя єпископа Броніслава Бернацького?
У художньому фільмі «Вірити» в фінальній документальній сцені бере участь єпископ Броніслав Бернацький, а також священики та віряни парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії с. Мурафа Вінницької області.

Звернімо увагу, протягом фільму звучить закадровий голос оповідача, у картині також присутній маленький хлопчик, якому дідусь дає Біблію та просить зберегти віру. А у фіналі картини ми бачимо єпископа Броніслава Бернацького з тією ж Біблією, то ж у глядача виникає запитання: це фільм про єпископа?

Не дивлячись на те, що художня картина засновано на реальних подіях, як автор сценарію, так і режисер, мають право на художній домисел (з огляду на природу художнього втілення).

Ми свідомо не окреслювали ні в мові оповідача, ані в титровій частині питання про те, що єпископ Броніслав Бернацький не має нічого спільного з хлопчиком із минулого. Це питання ми залишали відкритим для глядача…

ДЕ ПЕРЕГЛЯНУТИ ФІЛЬМ?

Ми свідомо не заангажовували у фінальну документальну частину фільму професійного актора, щоб не губити вісь та глибину правди. Адже у реальному просторі ніякий актор не відтворить цінність духовного таїнства. Ми прагнули досягти документальної достовірності, коли справжній єпископ, справжні віряни та реальний час – творять глибину духовної присутності, пов’язуючи минуле з сучасним.

Отож чи справді художній фільм «Вірити» про єпископа Броніслава Бернацького?

Якщо брати до уваги буквальність ситуації та аналогію з хлопцем, що присутній у фільмі, то ні. Але якщо виходити з філософсько-метафоричних та символічних особливостей мови художнього кіно, то, так, фільм про єпископа Бернацького також. Адже у фільмі владика виступає у ролі синтезованого образу того покоління духовних осіб, які у часи атеїстичного Радянського Союзу не побоялись взяти до рук пошматовану, пригноблену Біблію та, не зважаючи на переслідування, тримались батьківської християнської віри.

Дякуємо усім, хто виявляє увагу до художнього фільму «Вірити», дякуємо тим, хто дивився цей фільм або має намір подивитись його, дякуємо усім, хто творив та жертвував молитву, свій час чи ресурси для цього проєкту.

З повагою,

Генеральний продюсер та автор сценарію фільму «Вірити»: о. Павло Вишковський ОМІ

Режисер фільму: Артем Шемет
Культура 16:01 Понеділок 0 216 «Чайлдфрі»: поговоримо? Сучасна молодь дедалі частіше відмовляється мати дітей. Багато знаменитостей напряму декларують, що вони «чайлдфрі» - буквально з англійської «вільні від дітей». Цю тему ми вже зачіпали на останній лекції з екології (посилання вже є в ютубі), однак сьогодні зупинимося на ньому детальніше. Як насправді бачить Церква позицію «чайлдфрі»?
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.