Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 вересня, субота
19:00 П'ятниця 0 263
25-09-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 26 вересня, субота

(зел) Субота ХХV звичайного тижня
Учні Ісуса не сприйняли таємниці Його смерті й воскресіння, вона була прихована від них, так що самі вони її не розуміли, а спитати Його про неї боялися (пор. Лк 9,45). Вона була надто далекою від їхнього звичайного способу мислення, вимагала покірного прийняття слів Ісуса, тієї дивної дійсності, яка не вміщалася в їхніх головах.
Або (черв) довільний спомин свв. КОСЬМИ і ДАМ’ЯНА, мучеників
Святі Косьма і Дам’ян, за переказами, були лікарями, які безкорисливо лікували бідних. Загинули мученицькою смертю у ІІІ столітті в Кирі. На їхніх могилах відбувалися численні зцілення, тому їхній культ швидко охопив християнський Схід і досяг Заходу. Вони є покровителями лікарів і аптекарів.
Спільні Меси: про багатьох мучеників  (стор. 119)

АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь- якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; † вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * заслужили на вічне життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, на славу Твою ми споминаємо святих мучеників Косьму і Дам’яна. † Твоє провидіння обдарувало їх вічною славою, * а нам воно нехай безустанно допомагає. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Проп 11, 9 — 12, 8
Читання з Книги Проповідника.
Радій, юначе, у твоїй молодості, і нехай серце твоє зазнає щастя за днів твого юнацтва; іди куди тебе тяг­не твоє серце, за тим, що чарує твої очі, але знай, що за все це Бог на суд тебе поставить. Гони тугу з твого серця й віддали від себе лихо; але і молодість, і чорний волос – марнота. Пам’ятай про твого Творця у дні твоєї молодості, перше, ніж лихі дні прийдуть і роки настануть, про які скажеш: «Вони мені не до вподоби»; перш, ніж померкне сонце й світло, місяць і зорі, і насунуть знов після дощу хмари; тоді, як затремтять сторожі дому, і позгинаються мужі хоробрі, і ті, що мелють, кинуть молоти, бо їх мало, і потемніють ті, хто виглядає у вікна, і зачиняться на ву­лицю двері, і притихнуть жорна; замовкне голос пташки, і припиняться пісні; коли здійматись угору буде страшно, ба й на дорогу буде лячно вийти; і дерево цвістиме миг­далеве, і сарана стане тяжкою, і каперс висиплеться, – бо людина відходить до своєї вічної домівки, і плакальники вже по вулиці вештаються; перш, ніж порветься срібна нитка, і золота плящина розіб’ється, і трісне глечик біля джерела, колесо поломиться коло криниці, і порох по­вернеться у землю, звідки взявся, а дух відійде до Бога, що його Він дав. Марнота марнот, каже Когелет, геть усе марнота. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 90, 3-4. 5-6. 12-13. 14 і 17
Боже, Ти завжди був для нас притулком.
Ти повертаєш людину в порох. *
І кажеш: «О сини людські, поверніться».
Бо тисяча років перед Твоїми очима – *
як день вчорашній, що минувся, – †
як нічна сторожа.
Ти змітаєш їх, – вони, наче сон, будуть. *
Тож вранці, як трава, минуться,
яка на світанку росте і розцвітає, *
а ввечері буде скошена і засохне.
Навчи нас так рахувати дні наші, *
щоб ми набули серце мудре!
Повернися ж, Господи! До якого часу? *
Будь до слуг своїх ласкавим.
Наповни нас вранці своїм милосердям, *
щоб ми раділи й веселилися всі дні наші, –
нехай блиск нашого Господа Бога буде над нами, †
і Ти утверди діла рук наших, *
утверди діла рук наших.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 43б-45
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли всі захоплювалися тим, що робив Ісус, Він сказав своїм учням: «Вкладіть до своїх вух такі слова: Син Людський має бути виданий у руки людей». Вони не розуміли цього слова, і воно було для них прихованим, аби не збагнули цього. І боялися запитати Його про це слово. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Апостоли не розуміли необхідності муки Ісуса Христа, і ми теж не зуміємо сповна збагнути страждання. Просімо Господа, щоб Він дарував нам розуміння сенсу людських страждань:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь дарує йому до- статньо сил, щоб нести хрест своїх обов’язків та труд­нощів.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній утвердився мир, духовність та економічний добробут.
3. Молімося за християн у тих державах, де триває пересліду­вання релігії, щоб вони осягнули повну свободу.
4. Молімося за хворих і стражденних, щоб вони знаходили розраду та допомогу в Євхаристії та молитві.
5. Молімося за наших померлих, щоб добрий Господь про­стив їм їхні гріхи і прийняв до слави свого предвічного Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми ніколи не нарікали на випробу­вання, які нас спіткають, але мали достатньо сил, щоб зно­сити їх у дусі покути й любові.
Всемогутній Боже, ми покладаємось на Твою батьківську доброту, вислухай наші прохання і яви нам своє милосердя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого народу † і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.