Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Житомирі відбувся перший обласний молитовний сніданок
09:01 П'ятниця 0 197
30-07-2021, 09:01

У Житомирі відбувся перший обласний молитовний сніданок

28 липня у приміщенні Житомирської обласної ради відбувся перший обласний молитовний сніданок. 
Цей сніданок був приурочений Хрещенню Русі (День Хрещення Русі-України з 2008 року щороку відзначається 28 липня). Головував Андрій Талько, пастор церкви «Джерело життя» Всеукраїнського союзу ЄХБ, голова Ради ХЦЖ.

Участь у заході взяли голова обласної ради Володимир Федоренко разом із заступниками Олегом Дзюбенко та Володимиром Ширмою, заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Віктор Градівський, керівники районних рад, депутати обласної ради.

Римсько-Католицьку Церкву представляли єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії та отець Петро Новосельський, настоятель парафії святого Йоана з Дуклі у Житомирі. 


По традиції таких сніданків, почали з загальної молитви. Опісля капелан Андрій Ковальов зробив короткий екскурс в історію молитовних сніданків.

Капелан нагадав, що такі заходи – це не політика, бізнес чи навіть релігія, але насамперед вони стосуються цінностей, принципів, відносин. Наразі це чи не єдина платформа для співпраці різних і навіть полярних політичних та інших сил.

Присутні по черзі читали історію з Євангелії, де Ісус Христос після Свого воскресіння зробив сніданок для Своїх учнів. Згадували, як прощення Господом апостола Петра, який Його зрадив, явило Божу любов, допомогло відновленню служіння Петра, а також стало прикладом для нас, як жити Божою любов’ю.

Також роздумували про те, що у апостолів, які були професійними рибалками, результат улову перед цим сніданком виявився нульовим. Але вони виконали те, що сказав їм зробити Христос, і впіймали 153 рибини. І нам всім варто не зважати лише на власний професіоналізм чи інші чинники, але першочергово звертатися до Господа в молитві і жити в послусі Слову Божому.

Маємо гарний приклад реакції учнів Ісуса, які не сконцентрувалися на впійманій рибі, не вирішили за допомогою Господа налагодити власний «бізнес», але заглибились у розповідь Христа про любов. Саме любов – до Бога та людей – потрібно і нам поставити головним акцентом у житті.


Після таких цікавих роздумів зазначили, що нам не вистачає духовних настанов, які допоможуть будувати не на піску, а на камені (Євангеліє від Матея 7, 24-27). І Рада Церков запропонувала свою духовну та молитовну підтримку. Присутні зізналися, що у них є багато запитань, на які вони сподіваються отримати відповіді, тому у таких сніданків є майбутнє.

Завершився сніданок молитвами. Протопресвітер Олег Лучка, парафія Василія Великого УГКЦ, помолився за сесію Житомирської обласної ради, яка запланована на 29 липня, щоб Бог благословив мудрими рішеннями. Віталій Осипчук, єпископ церков «Перемога», молився за благословіння всіх, хто при владі, щоб їх рішення були богобоязні, на користь народу. Віталій Кривицький, єпископ Київсько-Житомирської дієцезії, молився за Україну, за захист Божий, враховуючи стан війни та наступну хвилю пандемії.

Наприкінці всі разом приєдналися до молитви «Отче наш».

Джерело: Рада Християнських Церков Житомира і Житомирської області
Новини з України 17:01 Вівторок 0 129 «Віддзеркалювати Христа» — реколекції духовенства Луцької дієцезії З 6 по 10 вересня духовенство з усієї Луцької дієцезії прибуло до міста Рівне щоб прийняти участь в реколекціях що цього року відбувалися в парафії св. ап. Петра і Павла та Божого Милосердя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.