Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Римі помер кардинал Альбер Вануа
15:01 П'ятниця 0 199
30-07-2021, 15:01

У Римі помер кардинал Альбер Вануа

Виходець з єзуїтської чернечої родини був найстаршим членом Колегії Кардиналів, яка тепер нараховує 220 кардиналів, 123 з яких – виборці.
Про це пише Vatican News.

Відзначивши кілька днів тому своє 98-ліття, 29 липня 2021 р. у Римі переставився до вічності кардинал Альбер Вануа. Колишній ректор Папського Біблійного Інституту та секретар Папської Біблійної Комісії отримав кардинальські відзнаки з рук Венедикта XVI. Він був одним із трьох понад вісімдесятирічних священнослужителів, яких Папа Ратцінґер ввів до Колегії Кардиналів під час першої своєї консисторії, «зважаючи на служіння Церкві зі зразковою вірністю та гідною подиву посвятою», назвавши його при цій нагоді «великим екзеґетом».

Біографічна довідка

Альбер Вануа народився 24 липня 1923 року в Газубруку на півночі Франції, неподалік від кордону з Бельгією. Вступивши 1941 року до Товариства Ісусового, 1944 року склав перші обіти а через десять років, 26 липня 1954 року, став священиком. Після філологічних студій у Сорбоні та богословських в Університеті Анґієна в Бельгії, 1961 року захистив докторат в Папському Біблійному Інституті.

Від 1963 року, як експерт в екзеґезі Послання до Євреїв, Альбер Вануа розпочав викладацьку діяльність у Римі, що тривала до 1998 року. Від 1984 по 1990 рік був ректором Папського Біблійного Інституту, а від 1984 по 2001 – членом Папської Біблійної Комісії, в якій від 1990 року був секретарем. Від 1980 по 1996 був радником Папської Ради сприяння єдності християн. Під час консисторії 24 березня 2006 року отримав кардинальські відзнаки.

Похорон кардинала Альбера Вануа відбудеться 31 липня, богослужіння очолить Віце-Декан Колегії Кардиналів кардинал Леонардо Сандрі. Сьогодні колегія нараховує 220 членів, 123 з яких із правом участі в Конклаві.

Співчуття Папи Франциска

«Довідавшись про благочестиву смерть дорогого кардинала Альбера Вануа, прагну скласти запевнення у моїй близькості Вам, спільноті святого П’єтро Канісіо, всьому Товариству Ісусовому, як також родичам покійного та всім тим, які його знали та шанували, з любов’ю та захопленням згадуючи цього брата, що з великою посвятою служив Господеві та Церкві», – пише Папа Франциск у телеграмі співчуття, надісланій на ім’я о. Мануела Моружао, настоятеля єзуїтської резиденції святого П’єтро Канісіо, з приводу переставлення до вічності найстаршого члена колегії кардиналів та свого співбрата в єзуїтській чернечій родині, серце якого перестало битися 29 липня.

З вдячністю згадуючи труди покійного як ревного ченця, духовного сина святого Ігнатія Лойоли, досвідченого викладача, авторитетного бібліста, цінованого ректора Папського Біблійного Інституту, старанного та мудрого співробітника деяких дикастерій Римської Курії, а також «його любов до проповідування, яке він великодушно здійснював, черпаючи натхнення із палкого прагнення передавати Євангеліє», Святіший Отець підносить молитву до Господа Бога, аби «за заступництвом Пречистої Діви Марії, Він прийняв цього Свого вірного слугу до небесного Єрусалиму» та від щирого серця уділяє своє апостольське благословення «всім, які оплакують його відхід, з особливою згадкою про тих, які з любов’ю піклувалися про нього та супроводили протягом останнього періоду життя».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.