Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Помер кардинал Лорент Монсеґво Пасінья
09:01 Вівторок 0 170
13-07-2021, 09:01

Помер кардинал Лорент Монсеґво Пасінья

Покійний належав до першого складу Ради Кардиналів, супроводжуючи перші кроки реформ, впроваджуваних Папою Франциском.
Про це пише Vatican News.

Конголезька Церква в жалобі: у неділю, 11 липня 2021 р., на 82-му році життя перестало битися серце вислуженого Архієпископа Кіншаси кардинала Лорента Монсенґво Пасіньї, який перебував на лікуванні у Франції. «З глибоким болем повідомляю християнській спільноті та всім людям доброї волі про смерть кардинала Лорента Монсенґво», – написав у Твіттер наступник покійного на арихієрейській катедрі Кіншаси кардинал Фрідолін Амбонґо. Стан здоров’я ієрарха погіршився на початку липня, так що він був змушений виїхати на лікування до Франції.

Біографічна довідка

Кардинал Лорент Монсенґво Пасінья народився в конголезькій дієцезії Інонґо 7 жовтня 1939 року. Навчався у семінарії на батьківщині, а 1960 року прибув для подальшого навчання до Риму, де 21 грудня 1963 року отримав пресвітерське рукоположення. Після навчання в Папських Біблійних Інститутах в Римі та в Єрусалимі, став першим африканцем, що захистив докторат з біблійних наук. Повернувшись на батьківщину, священик поєднував душпастирське служіння з викладацькою роботою, а згодом був генеральним секретарем єпископської конференції та представником єпископату при уряді.

У лютому 1980 року святий Йоан Павло ІІ призначив Лорента Монсенґво єпископом-помічником Інонґо, а 4 травня особисто уділив йому рукоположення під час свої першої Апостольської подорожі до Африки. Вже через рік став єпископом-помічником архідієцезії Кісанґані, яку через сім років очолив. Тим часом, 1984 року був обраний головою єпископської конференції, що не є звичним для єпископа-помічника. Прослуживши на цій посаді до 1992 року, був переобраний на період між 2004 та 2008 роками. Водночас, від 1997 по 2003 рік був головою Симпозіуму єпископських конференцій Африки та Мадагаскару.

«Внук вождя» на служінні миру

В Африці кардинала Монсенґво Пасінью знали як людину, що перебуває на передовій боротьби за мир, заанґажовану в тих ситуаціях, коли мир і справедливість потрапляли під загрозу. Він був серед лідерів руху «Pax Christi international», зокрема, в тому, що стосувалося справи примирення в регіоні Великих Озер. Вірний своєму імені (Monsengwo означає “внук вождя”, його рід, у дійсності, належав до королівської династії), між 1991 та 1992 роками ієрарх тимчасово очолював національну асамблею, а далі, до 1996 року, також і перехідний парламент, провадячи свою країну в делікатний політичний період падіння диктатури. Він завжди підносив голос на захист прав людини, пропонував спільні вирішення збройних і економічних конфліктів, поширював ініціативи діалогу та примирення, ніколи не приховував соціальні та політичні проблеми, виступав проти спроб маргіналізації та експлуатації Африки, пропонуючи глобальне бачення питань, які стосуються континенту.

У Колегії Кардиналів

Папа Бенедикт XVI 2007 року призначив його архієпископом столиці ДР Конго Кіншаси, а під час консисторії в листопаді 2010 року ввів його до Колегії Кардиналів. Під час Великого Посту 2012 року кардинал Лорент Монсенґво Пасінья проповідував духовні вправи для Римської Курії, а через рік брав участь у конклаві, який обрав Папу Франциска. Той, у свою чергу, призначив його до новоствореної Ради Кардиналів, скликаної для допомоги в управлінні Церквою та проведенні реформи Римської Курії. Наприкінці 2018 року був звільнений від цього служіння в зв’язку з досягненням поважного віку.

На момент відходу до вічності кардинал Лорент Монсенґво Пасінья вже не належав до грона кардиналів-виборців. Тепер Колегія Кардиналів нараховує 221 кардинала, 124 з яких з правом участі в конклаві.
Новини зі світу 10:00 Вівторок 0 162 Ввірення народу і Церкви в Польщі св. Йосифу 7 жовтня у санктуарії св. Йосифа у Калішу (Польща) відбулося урочисте ввірення Церкви в Польщі та польського народу святому Йосифу. Ця ініціатива «вписується» у відзначення Року св. Йосифа, який у грудні минулого року проголосив папа Франциск.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.