Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватикан: розпочалися слухання справи щодо інвестиційної афери в Лондоні
11:02 Четвер 0 162
29-07-2021, 11:02

Ватикан: розпочалися слухання справи щодо інвестиційної афери в Лондоні

На лаві підсудних 10 осіб, включаючи кардинала Анджело Беччіу, який на час розслідуваних подій був Заступником Державного Секретаря із загальних питань.
Про це пише Vatican News.

Засіданням, присвяченим процесуальним питанням, у вівторок, 27 липня 2021 року у Ватикані розпочалося слухання справи про корупційну аферу з інвестиціями в престижну нерухомість у Лондоні, внаслідок якої Апостольський Престол зазнав значних збитків.

Як повідомлялося раніше, на початку липня було передано до суду обвинувачення проти десяти осіб, які підозрюються у широкому спектрі правопорушень, від службової недбалості чи зловживання службовим становищем до шахрайства, присвоєння та розтрати державних коштів. На лаві підсудних колишнє керівництво ватиканського органу фінансового нагляду, співробітники Державного Секретаріату та фінансисти.

З огляду на широке коло залучених осіб, слухання справи відбуваються не у приміщеннях Ватиканського трибуналу, але в спеціально облаштованому залі при Ватиканських Музеях Перше слухання, яке тривало сім годин, було присвячене встановленню сторін процесу, який також розширено на інші справи. Державний Секретаріат виступає у цій справі як цивільна постраждала сторона. Постраждалим визначено також Інститут Релігійних Справ, що є ватиканським банком. Захисники обвинувачених представили свої внески. Наступне слухання призначено на 5 жовтня.

Особисто присутніми на процесі були лише кардинал Джованні Беччіу, який свого часу був Заступником Державного Секретаря із загальних питань, та його колишній секретар монсеньйор Мауро Карліно. Кардинал Беччіу, якого слідство підозрює у розтраті коштів, зловживанні службовим становищем, співучасті та підкупові, і якого Папа Франциск у вересні минулого року позбавив прав, пов’язаних із кардинальським саном, включаючи недоторканність, наприкінці слухання підкреслив, що «завжди був слухняним Папі, який віддав його до суду». «Я переконаний, що судді зуміють добре проаналізувати факти та дуже сподіваюся, що визнають мою невинуватість», – сказав він.

Розслідування справи розпочалося в липні 2019 року за заявою Інституту Релігійних Справ та Бюро Генерального Ревізора. Слідство велося в тісній співпраці з прокуратурою Риму та римським відділом фінансової поліції, як також з прокуратурами Мілана, Барі, Тренто, Кальярі та Сассарі. Розслідування, завдяки також і співпраці з відповідними органами інших країн, вивело на яв широку мережу стосунків із операторами фінансових ринків, яка причинилася до значних втрат у ватиканських фінансах, залучивши також кошти, призначені для діл милосердя Святішого Отця.
Новини з Ватикану 15:01 Субота 0 250 Папа - босим кармелітам: Оновлення вашої місії невіддільне від вірності спогляданню Богопосвячене життя має майбутнє, бо є інтегральною частиною Церкви, а вірність не полягає в боязні змін, але в готовності на зміни, які уможливлюють відповідь Богові тут і тепер. Такими думками Папа Франциск поділився з учасниками Генеральної Капітули Ордену Братів Босих Кармелітів.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.