Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Португалія: у листопаді паломництво дієцезіями країни символів СДМ
16:02 Середа 0 132
28-07-2021, 16:02

Португалія: у листопаді паломництво дієцезіями країни символів СДМ

Хрест та ікона Пресвятої Богородиці, які сьогодні перебувають у Анголі, побувають також в Іспанії та Польщі
Про це пише Vatican News.

Одним із елементів відзначення Світових Днів Молоді на міжнародному рівні є паломництво його символів – дерев’яного хреста та ікони Пречистої Діви «Salus Populi Romani» дієцезіями країни, яка прийматиме зустріч юнаків і дівчат з усього світу, та сусідніми країнами. Ці символи прибувають до храмів і в’язниць, шкіл і лікарень, де організовуються богослужіння, адорації та процесії.

Тривале очікування

Наступний такий СДМ повинен був відбутися 2022 року в Лісабоні, столиці Португалії, але через пандемію його перенесено на 2023 рік. Але вже в листопаді цього року згадані символи розпочнуть відвідини португальських дієцезій. До столиці Португалії хрест і ікона прибули в січні цього року, після того, як у базиліці Святого Петра у Ватикані молодь з Панами, місця попередньої такої зустрічі в 2019 році, передала їх ровесникам із Португалії. Це відбулося 22 листопада 2020 року.

Сьогодні ці символи перебувають в Анголі, а перед тим, як потрапити до Португалії, протягом осінніх місяців мандруватимуть дієцезіями Іспанії та Польщі. Першою хрест та ікону прийматиме дієцезія Альґарве, завершальним етапом у липні 2023 року стане Лісабонський патріархат.


Дарунки святого Йоана Павла ІІ

Дерев’яний хрест, висотою 3,80 метра, що важить 31 кілограм, був виготовлений 1983 року з нагоди Ювілею Відкуплення, проголошеного святим Йоаном Павлом ІІ. Під час його відкриття молодь внесла його до базиліки Святого Петра, де він перебував протягом всього Святого Року, по завершенні якого Папа вручив його молоді, доручивши «нести його світом як символ Христової любові». Відтоді хрест відвідав всі континенти, супроводячи всі Світові дні молоді. А 2000 року до нього додалася репродукція ікони Пречистої Діви Марії «Salus Populi Romani», яка була виставлена біля вівтаря під час Святої Меси з нагоди СДМ 2000 року, що відбувався у Римі в рамках Великого Ювілею. П’ять років тому, в рамках приготування до зустрічі, що 2016 року відбувалася в Кракові, хрест та ікону приймала також Україна.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.