Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » До катедри Лісабона прибувають символи Світових Днів Молоді
12:02 Вівторок 0 325
5-01-2021, 12:02

До катедри Лісабона прибувають символи Світових Днів Молоді

У листопаді 2020 року в соборі Святого Петра делегація з Панами передала делегації з Португалії символи Світових Днів Молоді. Наприкінці січня в катедральному соборі Лісабона відбудеться церемонія їхнього прийняття.
Про це пише Vatican News.

27 січня 2019 року, наприкінці Світового Дня Молоді в Панамі, було оголошено, що місцем наступного СДМ стане Лісабон, столиця Португалії. Спочатку його проведення було заплановане на 2022 рік, а пізніше, через пандемію Covid-19, його перенесено на 2023 рік. І саме в другу річницю цього оголошення, 27 січня 2021 року, в катедральному соборі португальської столиці відбудеться церемонія прийняття символів цієї події: дерев’яного хреста та ікони Пресвятої Богородиці «Salus populi romani». Згідно з нормами санітарної безпеки, в цьому заході візьмуть участь лише представники дієцезій та члени місцевого організаційного комітету СДМ, але церемонія також транслюватиметься у прямому ефірі онлайн.

На шляху до СДМ

Тим часом, в рамках приготування до Світового Дня Молоді 2023, організаційний комітет проводить 23-го числа кожного місяця роздуми про значення СДМ. Наприклад, в грудні відбувся особливий молитовний захід, гаслом якого стали слова з Євангелія він Матея: «Чувайте, бо не знаєте ні дня, ні години» (Мт 25, 13), натомість у Коїмбрі була організована «віртуальна подорож» в історію СДМ, що транслювалася на різних цифрових платформах.

Дієцезіальні СДМ

Варто пригадати, що дерев’яний хрест та ікону Пресвятої Богородиці делегація з Панами передала делегації з Португалії під час Святої Меси з нагоди урочистості Христа Царя Всесвіту, яку Папа Франциск відслужив у неділю, 22 листопада 2020 року, при катедральному престолі базиліки Святого Петра у Ватикані. Наприкінці богослужіння Святіший Отець оголосив, що, починаючи з наступного року, дієцезіальне відзначення СДМ переноситься із Пальмової Неділі на Неділю Христа Царя.

Символи

У 1984 році, наприкінці Ювілейного Року Відкуплення, святий Йоан Павло ІІ передав молоді Ювілейний хрест, що став одним із символів Світових Днів Молоді. 2003 року Папа Войтила подарував молоді також копію ікони Матері Божої «Salus populi romani», яка разом з дерев’яним хрестом супроводжує молодих людей під час СДМ.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.