Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Паломництво вдячності. Центральні урочистості у Бердичеві (оновлюється)
10:00 Неділя 0 552
18-07-2021, 10:00

Паломництво вдячності. Центральні урочистості у Бердичеві (оновлюється)

У Бердичеві тривають святкування на честь Матері Божої. Цьогорічна урочистість - нагода подякувати за 30 років незалежності України та відновлення церковних структур, 10-річчя проголошення марійного санктуарію Всеукраїнським. 
ФОТОГАЛЕРЕЯ

Площу перед санктуарієм поступово заповнюють паломники, не лише ті, хто йшов організовано - пішими паломництвами, а й віряни, які автомобілями чи автобусами прибули до Бердичева. 

12-річний Віктор Пантус, паломник з Горщика, йшов у паломництві вперше. З радістю вирушив у дорогу, адже має багато молитовних намірів. «Я молився, щоб більше людей навернулись до Бога в Україні та світі, щоб діти і молодь більше любили Господа, а також про благодаті і сили для нашої родини», - розповідає хлопець.


Гасло цьогорічних урочистостей - «Україно, не бійся прийняти Марію». Приймаємо Марію також і через 
молитву на розарії з роздумами, які спонукають шукати підтримки у Богородиці на наших життєвих дорогах. Саме нею розпочалась молитовна програма. 


Цьогорічні урочистості очолює митрополит Мечислав Мокшицький. Вже традиційно, біля пам'ятника св. Йоану Павлу ІІ, відбулось урочисте привітання гостей. Після цього єпископи та представники влади вшанували реліквії св. Папи, які знаходяться у санктуарії, молитвою та покладанням квітів. 

Об 11:00 урочиста процесія з іконою вирушила до вівтаря. Цього року чудотворний образ несли військові Бердичева.


У проповіді митрополит Мечислав Мокшицький наголосив, що сьогоднішнє святкування є нагодою подякувати Богу, разом із Богородицею, за великі діла, які Він учинив. Це ювілей незалежності України, відновлення структур Римсько-Католицької Церкви в нашій державі та проголошення санктуарію в Бердичеві Всеукраїнським.


"Приходимо в дусі покути та винагородження, щоб у присутності Матері визнати перед Богом наш жаль за все зло та змарновані нами нагоди робити іншим добро", - підкреслив архієпископ Мокшицький. Крім того, ми покликані наслідувати Діву Марію у нашій щоденності. Рецепт цього чуємо у євангельському уривку, коли Борогодиця каже слугам на весіллі в Кані, аби зробили те, що каже Її Син. Допомогою на цій дорозі є святий Йосиф, у якого вдивляємось цього року. Святе Сімейство жило своєю вірою на щодень. Тому і ми покликані не залишати нашу віру вдома. "Нехай наші вчинки, наше добре життя згідне з вірою, спонукає інших славити Бога", - наголосив архієпископ Мечислав. На Святе Сімейство дивимось як приклад любові, жертовного служіння, досконалої єдності з Богом. "Повертаймося з Бердичева людьми віри, любові та єдності. Нехай ніщо нас не ділить! Нехай у вірі та любові єднає нас Божий Син, Його Матір і їхній опікун святий Йосиф... З цього святого місця закликаємо: Україно, не бійся прийняти віру і любов Матері", - підсумував проповідник.

Святкова Євхаристія завершилась співом гімну "Te Deum" та відновленням Акту присвячення України Непорочному Серцю Марії, який зачитав єпископ Віталій Скомаровський. 

 
Митрополит Мечислав Мокшицький на завершення урочистості подякував ординарію Київсько-Житомирської дієцезії та босим кармелітам за організацію урочистості. Як вираз вдячності за візит св. Йоана Павла ІІ до України 20 років тому, архієпископ подарував орнат, який носив св. Папа. 

На завершення Євхаристії слово до зібраних Делегат Провінціала Краківської провінції босих кармелітів о. Юзеф Кухарчик OCD. Він сказав, що босі кармеліти мають мрію, аби люди, які прибувають до святині з України та з-за кордону, щораз більше відчували гостинність господарів. За все те, що вже вдалося зробити для відбудови та розвитку Всеукраїнського санктуарію, отець Юзеф подякував митрополиту Мечиславу Мокшицькому, віце-міністру Культури та Народної Спадщини Польщі Ярославу Селліну, міському голові Бердичева Сергію Орлюку.

Після Євхаристії, віряни мали нагоду прийняти святий Скапулярій та посвятити придбані предмети релігійного культу. 
Новини з України 17:01 Вівторок 0 129 «Віддзеркалювати Христа» — реколекції духовенства Луцької дієцезії З 6 по 10 вересня духовенство з усієї Луцької дієцезії прибуло до міста Рівне щоб прийняти участь в реколекціях що цього року відбувалися в парафії св. ап. Петра і Павла та Божого Милосердя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.