Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Бенедикт XVI: «День святого Йосифа в сім‘ї Ратцінгерів відзначали урочисто»
17:01 Четвер 0 124
8-04-2021, 17:01

Бенедикт XVI: «День святого Йосифа в сім‘ї Ратцінгерів відзначали урочисто»

«Я прочитав Апостольську адгортацію «Patris Corde» з особливою вдячністю та найглибшим схваленням», – сказав Бенедикт XVI в інтерв'ю німецькій газеті «Die Tagespost».
У розмові Папа-емерит зосередився виключно на теології постаті святого Йосифа та подякував Папі Франциску за проголошення року святого Йосифа.

«Новий Завіт не подає нам жодного слова, яке би промовив святий Йосиф» – сказав Бенедикт XVI, додавши, що «проте існує відповідність між місією ангела, що з'являється уві сні, і діями святого Йосифа, що чітко характеризує його як людину: «Прокинувшись від сну, Йосиф зробив, як звелів йому ангел Господній» (Мт 1, 24).

Папа-емерит зазначив, що ця закономірність тричі повторюється в Євангелії і вказує на сильний «взаємозв'язок між місією і дією» св. Йосифа.

Бенедикт XVI також згадав, що під час своїх подорожей до Святої Землі він не чув, щоб провідники згадували св. Йосифа. Однак він пояснив, що місто Назарет тісно пов'язане з його особою також у теологічному сенсі, про що він лише трохи вказав в інтерв'ю.

За словами Папи-емерита, св. Йосиф слушно є покровителем доброї смерті. «Обґрунтованою є думка, що він закінчив своє земне життя в руках Марії», і тому правильно закликати його як супутника в годину смерті.

На запитання про сімейну традицію шанування св. Йосифа Папа Бенедикт XVI згадував, що його батька також назвали на його честь. День св. Йосифа сім’я Ратцінгерів відзначала урочисто. Стіл накривали спеціальною скатертиною і ставили первоцвіт на знак весни, яку приносить зі собою св. Йосиф. Як згадував Папа-емерит, його мати заощаджувала гроші, щоб купити гарну книгу, крім того, пекла пиріг з глазур’ю і подавала добру каву, чого сім’я не могла дозволити собі щодня.

Папа Бенедикт XVI підсумував, що «таким чином, від ранніх годин, переконливим способом, виявлялася унікальність дня св. Йосифа».

Джерело: Католицький оглядач

Зображення: Folha

Новини з Ватикану 10:00 П'ятниця 0 141 Сьогодні Бенедиктові XVI виповнюється 94 роки життя Після служіння як богослова, викладача, єпископа, очільника дикастерії та Папи, сьогодні Бенедикт XVI здійснює не менш важливе духовне служіння, нагадуючи те, що суттю віри є зустріч з Богом та Його безмежною любов’ю.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.