Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Дозвольмо, аби страждання інших вражало нас, як самярянина
15:02 Субота 0 151
20-02-2021, 15:02

Папа: Дозвольмо, аби страждання інших вражало нас, як самярянина

У посланні учасникам 65-го Конгресу релігійного виховання, організованого Лос-Анджелеською архидієцезією, Папа Франциск, покликаючись на енцикліку «Fratelli tutti», підкреслює, що досвід страждання, спричинений пандемією, перемінить нас, адже численні свідчення любові цього періоду навчають нас, наскільки потрібними є піклування та жертовність.
Про це повідомляє Vatican News.

Аби після пандемії, яка позначила життя людей та історії наших громад, будувати завтрашній день, необхідно «діяти в стилі милосердного самарянина», тобто, піддатися зворушенню тим, що маю перед очима, розуміючи, що страждання перемінить мене та вимагатиме мого заанґажування. Такими думками Папа Франциск поділився з учасниками 65-го Конгресу релігійного виховання, організованого Лос-Анджелеською архідієцезією в США, що у віртуальний спосіб відбувається від 19 по 21 лютого 2021 року на тему «Проголошуй обітницю!». Разом з конгресом проводиться також 50-й Дієцезіальний день молоді.

Дивитись у майбутнє

«Нема сумнівів у тому, що переживаємо важкий для всіх період, що є періодом кризи», – зазначає Святіший Отець на початку свого послання, вказуючи на доречність у такому контексті обраної теми, оскільки «потребуємо звіщати та згадувати про те, що маємо Божу обітницю, а Бог завжди дотримується обітниць». Як зазначається в енцикліці «Fratelli tutti», кожна людина й кожне покоління є носіями обітниці, що може «вивільнити нові енергії стосунків, інтелектуальні, культурні та духовні енергії».

«Пандемія позначила життя людей та історію наших громад. Перед обличчям цієї та інших реалій необхідно будувати завтрашній день, дивитися у майбутнє, а щоб зробити це, потрібні зобов’язання, сили та посвячення боку всіх. Потрібно діяти зі стилем самарянина, що означає дозволити на те, щоби мене вражало те, що бачу, знаючи, що страждання перемінить мене, що мушу анґажуватися у страждання іншого», – стверджує Папа.

Сила свідчення любові

За словами Святішого Отця, свідчення «великодушної та безкорисливої любові», яке ми неодноразово бачили протягом цих місяців, залишило «незатертий слід у свідомості та в суспільстві», навчивши нас, наскільки «близькість, піклування, супровід і жертовність» необхідні для зростання братерства. Ці свідчення й були «звіщенням та здійсненням Божої обітниці».

«Пам’ятаймо про загальний принцип: із кризи ніколи не виходимо такими самими, або кращими, або гіршими, але ніколи такими самими. Під час кризи проявляється власне серце: його стійкість, милосердя, велич чи мізерність. Криза ставить нас перед необхідністю обирати, приймати рішення та пускатися в дорогу», – наголосив Папа.

Мріяти разом

Знову цитуючи енцикліку «Fratelli tutti», Святіший Отець заохочує причинятися до «відродження між усіма всесвітнього прагнення до братерства», а для цього потрібна «спільнота, яка підтримує нас, яка допомагає нам і якій ми допомагаємо дивитися в майбутнє». «Як же важливо мріяти разом і скеровувати погляд вперед», – сказав Наступник святого Петра, скеровуючи окрему думку до молоді, заохочуючи їх до надії та нагадуючи про те, що «мрії будуються разом».
Новини з Ватикану 18:02 Четвер 0 117 Архієпископ Генсвайн: супроводжуємо Господа в Його муках, останнє слово - за Ним У резиденції Бенедикта XVI, в монастирі Mater Ecclesiae, Великий піст переживають без особливих жестів. Живемо щоденною Літургією Церкви і практикуємо народну побожність, – розповів архієпископ Георг Генсвайн, особистий секретар Папи-емерита.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.