Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 січня, середа
19:01 Вівторок 0 244
26-01-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 27 січня, середа

(зел) Середа ІІІ тижня звичайного періоду
Притча про сіяча актуалізується у кожній Євхаристії, коли під час читань слово Боже падає на ґрунт наших сердець. Слово Боже, так як зерно, приховує в собі величезну силу і енергію життя. Однак, щоб прорости і принести плід, воно повинно мати відповідний ґрунт, тобто готовність та відкритість наших сердець. Чи я насправді слухаю та живу Євангелієм – покаже моє життя.
Або (біл) довільний спомин св. АНГЕЛІНИ МЕРІЧІ, діви
Св. Ангеліна Мерічі народилася близько 1470 року. У 1535 році в Брешії вона заснувала конгрегацію дів імені св. Урсули, члени якої, живучи за єван- гельськими радами, але не в монастирі та без чернечого вбрання, повинні були шукати контакту з людьми, впливати на середовище, в якому живуть, а передусім опікуватися бідними дівчатами. Спільнота св. Урсули перетворилася в орден Урсулянок. Св. Ангеліна померла 27 січня 1540 року.
Спільні Меси: про одну діву  (стор. 122)

АНТИФОН НА ВХІД
Співайте Господу нову пісню, співайте Господу, уся земле! * Велич і краса перед обличчям у Нього, * сила й слава в Його святині. (Пс 96 (95), 1. 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, керуй нашими діяннями згідно з Твоїм благоволінням, † щоб ми, в ім’я Твого возлюбленого Сина, * могли збагачуватися добрими вчинками. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Просимо, Господи, нехай ввіряє нас Твоїй милості свята діва Ангеліна, † щоб ми, наслідуючи її любов та розсудливість, були вірними Твоєму вченню * і свідчили про нього нашим життям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 10, 11-18
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Кожний священик стояв щоденно на служінні, аби багато разів приносити ті самі жертви, які ніколи не можуть усунути гріхів. Христос же, принісши один раз жертву за гріхи, назавжди сів праворуч Бога, далі очікуючи, доки Його вороги не будуть покладені до підніжка Його ніг. Адже одним принесенням Він назавжди вдосконалив тих, які освячуються. Свідчить нам і Дух Святий, згідно зі сказаним: «Оце завіт, який Я укладу з ними по тих днях, – говорить Господь, – дам Мої закони в їхні серця і запишу їх у їхній розум, і більше не згадаю їхніх гріхів та їхнього беззаконня!» А де є прощення їх, там вже немає приношення за гріх. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 110, 1-2. 3-4
Христос навіки наш Первосвященик.
Промовив Господь до Господа мого: †
«Сядь по Моїй правиці, *
доки не покладу Твоїх супостатів †
для ніг Твоїх підніжком ».
Жезл Твоєї сили Господь пошле з Сіону, *
тож пануй між своїми ворогами!
В Тебе влада в дні Твоєї могутності, †
у святості сяйві, *
із лона Я породив Тебе перед ранньою зорею.
Поклявся Господь – і не буде жалкувати: *
«Ти – священик навіки за чином Мелхіседека!»

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Зерно – це Слово Боже, а сіяч – Христос;
кожен, хто Його знайде, житиме повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 4, 1-20
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу знову почав Ісус навчати біля моря. І зібрався до Нього надзвичайно великий натовп, так що Він сам, увійшовши в човен, сидів на морі, а весь натовп був край моря, на землі. І Він навчав їх багато притчами, і казав їм у своєму навчанні: «Слухайте! Ось вийшов сіяч сіяти. І сталося, що коли сіяв, одне зерно впало край дороги, і налетіли птахи та видзьобали його. А друге впало на кам’янистий ґрунт, де не мало достатньо землі, й відразу зійшло, бо земля була неглибока. А як сонце піднялося, – зів’яло і, не маючи корі ння, засохло. А і нше впало між терня; тож виросло терня і заглушило його, і воно не дало плоду. Ще і нше впало на добру землю; і давало плід, що сходив і зростав, і принесло: одне – в тридцять, одне – в шістдесят, а одне – в сто разів». І сказав: «Хто має вуха, щоби слухати, нехай слухає!» А коли Він залишився сам, ті, які  були з Ним разом з Дванадцятьма, запитали Його про ці притчі. І Він відповів їм: «Вам дарована таємниця Царства Божого, а тим, зовнішнім, усе стається в притчах, щоб, дивлячись, бачили – і не побачили; і слухаючи, чули – і не зрозуміли; щоб вони не навернулися і щоб їм не було прощено!» І каже їм: «Невже ви не зрозуміли цієї притчі? А як же зрозумієте всі притчі? Сіяч сіє слово. Ось ті, які  при дорозі, де сіється слово: як тільки почують, негайно приходить сатана і забирає слово, посіяне в них. А ті, котрі  на кам’янистому ґрунті посіяні, коли почують слово, то відразу з радістю приймають його, але не мають у собі кореня і нестійкі; потім, коли настануть утиски або переслі дування за слово, вони відразу спокушуються. А інші є ті, які  посіяні в тернях: це ті, які  почули слово, але клопоти цього віку й зваба багатства та пожадання всього і ншого, входячи, заглушують слово – і воно стає без плоду. А ось ті, які посіяні в добру землю: вони чують слово та приймають, і приносять плід: один – у тридцять, один – у шістдесят, а один – у сто разів!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на слова Господа: “Просіть і отримаєте”, просімо у Господа Бога благодатей, потрібних святій Церкві, всьому людству і нам особисто:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Боже Слово приносило в ній стократний плід.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь дав йому міц­не здоров’я і обдарував усіма необхідними дарами для бла­га Церкви.
3. Молімося за місіонерів та проповідників, щоб вони ревно сіяли Боже Слово і були взірцем виконання євангельських заповідей.
4. Молімося за працівників засобів масової інформації, щоб вони будували, а не руйнували суспільний лад.
5. Молімося за померлих, щоб Боже Слово, так як колись по­кликало людину до земного життя, збудило їх до життя вічного.
6. Молімося за нас самих, щоб кожне наше слово було до­бірним зерном істини та любові.
Господи, наш Отче, у свої й доброті вислухай наші смиренні прохання і бережи нас від усякого зла. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, милостиво прийми наші дари, * щоб вони стали спасенними для нас. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Гляньте на Господа й розвеселі ться, * обличчя ваше нехай не соромиться. (Пор. Пс 34 (33), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, дозволь нам, які прийняли Твою животворну благодать, * постійно радіти Твоїм даром. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.