Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 січня, середа
19:04 Вівторок 0 195
28-01-2020, 19:04

Літургія на кожен день, 29 січня, середа

(зел) Середа ІІІ звичайного тижня
Притча про сіяча актуалізується у кожній Євхаристії, коли під час читань слово Боже падає на ґрунт наших сердець. Слово Боже, так як зерно, приховує в собі величезну силу і енергію життя. Однак, щоб прорости і принести плід, воно повинно мати відповідний ґрунт, тобто готовність та відкритість наших сердець. Чи я насправді слухаю та живу Євангелієм покаже моє життя.

АНТИФОН НА ВХІД
Співайте Господу нову пісню, співайте Господу, уся земле! * Велич і краса перед обличчям у Нього, * сила й слава в Його святині. (Пс 96 (95), 1. 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, керуй нашими діяннями згідно з Твоїм благоволінням, † щоб ми, в ім’я Твого возлюбленого Сина, * могли збагачуватися добрими вчинками. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Сам 7, 4-17
Читання з Другої книги Самуїла.
Тими днями прийшло слово Господнє до Натана: «Іди й скажи слузі моєму Давидові: Так Господь говорить: Чи ти будуватимеш Мені дім, помешкання для Мене? Бо Я не жив у домі від того дня, як вивів синів Ізраїля з Єгипту, й по цей день: Я ввесь час ходив у наметі та у скинії. Чи Я ж за ввесь час той, поки блукав із синами Ізраїля, промовив хоч би слово до котрогось із суддів Ізраїля, яким Я наказував пасти Мій народ Ізраїля: Чому, мовляв, ви не збудуєте Мені кедрового дому? Оце ж скажи слузі моєму Давидові: Так каже Господь Воїнств: Я взяв тебе від отари з пасовиська, щоб ти був князем над Моїм народом, над Ізраїлем. Я був з тобою всюди, куди ти ходив. Я викорінював усіх твоїх ворогів з-перед Твого обличчя і вчинив для тебе ім’я велике, як ім’я величних цієї землі. Я призначу місце Моєму народові Ізраїлеві і насаджу його, й він буде на ньому жити й не буде більше хитатися, бо сини беззаконня не будуть більш його гнобити, як раніше, з того дня, як Я поставив суддів над Моїм народом Ізраїлем. І усмирю для тебе усіх твоїх ворогів. І оце Господь звіщає тобі, що Він збудує тобі дім. А як сповняться твої дні й ти спочинеш з твоїми батьками, Я поставлю по тобі твого потомка, який вийде з твого лона, й утверджу його царювання. Я буду його батьком, а він буде Мені сином. Коли ж він провиниться, Я покараю його людською різкою й людськими карами: милості ж Моєї від нього не відніму, як Я відняв її від Саула, якого Я відкинув перед тобою. Твій дім і твоє царство перед Моїм обличчям повіки існуватиме, і престол твій буде тривалий повіки”». Згідно з тими словами й усіма цими видіннями переказав усе Натан Давидові. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 89, 4-5. 27-28. 29-30
Милість до нього збережу повіки.
Я уклав завіт зі своїм вибранцем, *
поклявся Давидові, слузі своєму:
Навіки затверджую твоїх нащадків *
і буду підтримувати твій престол †
з покоління в покоління.
Він закличе до Мене: «Ти – Отець мій, *
мій Бог, Скеля мого спасіння!»
І Я зроблю його первородним, *
вищим за царів світу.
Навіки зберігатиму над ним своє милосердя, *
і Мій завіт буде йому вірний.
І закріплю навіки-віків його нащадків, *
а його престол – так, як дні неба.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Зерно – це Слово Боже, а сіяч – Христос;
кожен, хто Його знайде, житиме повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 4, 1-20
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу знову почав Ісус навчати біля моря. І зібрався до Нього надзвичайно великий натовп, так що Він сам, увійшовши в човен, сидів на морі, а весь натовп був край моря, на землі. І Він навчав їх багато притчами, і казав їм у своєму навчанні: «Слухайте! Ось вийшов сіяч сіяти. І сталося, що колисіяв, одне зерно впало край дороги, і налетіли птахи та видзьобали його. А друге впало на кам’янистий ґрунт, де не мало достатньо землі, й відразу зійшло, бо земля була неглибока. А як сонце піднялося, – зів’яло і, не маючи коріння, засохло. А інше впало між терня; тож виросло терня і заглушило його, і воно не дало плоду. Ще інше впало на добру землю; і давало плід, що сходив і зростав, і принесло: одне– в тридцять, одне– в шістдесят, а одне – в сто разів». І сказав: «Хто має вуха, щоби слухати, нехай слухає!» А коли Він залишився сам, ті, які були з Ним разом з Дванадцятьма, запитали Його про ці притчі. І Він відповів їм: «Вам дарована таємниця Царства Божого, а тим, зовнішнім, усе стається в притчах, щоб, дивлячись, бачили – і не побачили; і слухаючи, чули – і не зрозуміли; щоб вони не навернулися і щоб їм не було прощено!» І каже їм: «Невже ви не зрозуміли цієї притчі? А як же зрозумієте всі притчі? Сіяч сіє слово. Ось ті, які при дорозі, де сіється слово: як тільки почують, негайно приходить сатана і забирає слово, посіяне в них. А ті, котрі на кам’янистому ґрунті посіяні, коли почують слово, то відразу з радістю приймають його, але не мають у собі кореня і нестійкі; потім, коли настануть утиски або переслідування за слово, вони відразу спокушуються. А інші є ті, які посіяні в тернях: це ті, які почули слово, алеклопоти цього віку й зваба багатства та пожадання всього іншого, входячи, заглушують слово – і воно стає без плоду. А ось ті, які посіяні в добру землю: вони чують слово та приймають, і приносять плід: один – у тридцять, один – у шістдесят, а один – у сто разів!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на слова Господа: “Просіть і отримаєте”, просімо у Господа Бога благодатей, потрібних святій Церкві, всьому людству і нам особисто:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Боже Слово приносило в ній стократний плід.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь дав йому міц­не здоров’я і обдарував усіма необхідними дарами для бла­га Церкви.
3. Молімося за місіонерів та проповідників, щоб вони ревно сіяли Боже Слово і були взірцем виконання євангельських заповідей.
4. Молімося за працівників засобів масової інформації, щоб вони будували, а не руйнували суспільний лад.
5. Молімося за померлих, щоб Боже Слово, так як колись по­кликало людину до земного життя, збудило їх до життя вічного.
6. Молімося за нас самих, щоб кожне наше слово було до­бірним зерном істини та любові.
Господи, наш Отче, у своїй доброті вислухай наші смиренні прохання і бережи нас від усякого зла. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, милостиво прийми наші дари, * щоб вони стали спасенними для нас. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Гляньте на Господа й розвеселіться, * обличчя ваше нехай не соромиться. (Пор. Пс 34 (33), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, дозволь нам, які прийняли Твою животворну благодать, * постійно радіти Твоїм даром. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий