Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » В Ізраїлі виявили напис «Христос, народжений Марією» 1500-річної давнини
17:00 Четвер 0 272
21-01-2021, 17:00

В Ізраїлі виявили напис «Христос, народжений Марією» 1500-річної давнини

Група ізраїльських археологів та волонтерів виявила стародавній напис під час розкопок у селищі Таїба в долині Їзреел.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Israel 21c.

Грецький напис «Ісус, народжений Марією», був набитий на камені, який, ймовірно, був частиною рамки перед входом до храму у часи Візантійської імперії (наприкінці V століття).

За словами археолога з Інституту археології при Єврейському університеті в Єрусалимі Леї Ді-Сегні, цей напис міг бути набитий на камені ще під час будівництва церкви.


«Христос, народжений Марією. Це діло найбільш богобоязливого та набожного єпископа Теодосія і жалюгідного Томи було збудовано від основ. Кожен, хто сюди входить, повинен за них молитись», – так, на думку дослідників, звучить повний напис.

Ім`я єпископа Теодосія знаходять також у документах. Він був архієпископом митрополії Бейт-Шеан, до якої у той час належала Таїба, повідомляє Gosc.      


«Це перші докази існування візантійської церкви в селі Таїба, і цей напис також підтверджує діяльність християн, які жили в цьому регіоні», - заявив співробітник Управління старожитностей Ізраїлю Валід Атраш.


Зазначається, що розкопки, в яких брали участь археологи, студенти, волонтери та місцеві жителі, розпочалися до будівництва дороги у самому селищі.

Фото: Israel Antiquities Authority
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.