Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 січня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 254
21-01-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 22 січня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ІІ тижня звичайного періоду
Євангеліст Марко підкреслює, що Ісус “закликав тих, кого сам хотів” – в тому числі і Юду. Виявляється, що Божий задум здійсниться навіть через нашу невірність і зраду. Однак залишається питання: що буде з нами, кого “вибрав як сам хотів”, і хто не захотів бути з Учителем до кінця… Бо можна бути дуже близько Ісуса, можна навіть чути від Нього слово: “Приятелю!”, – а в серці мати зовсім інший закон і йти за іншим союзом.
Або (черв) довільний спомин св. ВІКЕНТІЯ, диякона і мученика
Св. Вікентій, диякон із Сарагоси в Іспанії, загинув мученицькою смертю у Валенсії 22 січня 304 року під час переслідувань за імператора Діоклетіана. Його культ поширився у Церкві дуже швидко разом з культом св. Стефана та св. Лаврентія.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 120)

АНТИФОН НА ВХІД
Уся земля нехай поклониться Тобі , Боже, псалми нехай Тобі  співає, * оспівує Твоє ім’я у псалмах, о Всевишній.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти керуєш і небесним, і земним; † вислухай милостиво благання свого народу * і обдаруй наші дні миром. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній, ві чний Боже, наповни нас милостиво Твоїм Духом † і влий нам у серця ту любов, * яка допомогла святому Вікентію, мученику, мужньо знести всі тілесні тортури. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 8, 6-13
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Тепер наш Первосвященик прийняв значно краще служіння, оскільки Він є Посередником кращого завіту, узаконеного на кращих обітницях. Бо якщо б перший завіт був бездоганним, то для другого не шукалося б місця. Докоряючи їм, Він говорить: «Ось надходять дні, – мовить Господь, – коли з домом Ізраїля і з домом Юди Я укладу новий завіт, – не за завітом, який Я уклав з їхніми батьками того дня, коли взяв Я їх за руку, щоб вивести їх з Єгипетської землі. Оскільки вони не витривали в Моєму завіті, то і Я їх покинув, – каже Господь. Ось завіт, який Я укладу з домом Ізраїля по тих днях, – говорить Господь, – Мої закони Я вкладу в їхній розум, напишу їх на їхніх серцях і буду для них Богом, а вони будуть для Мене народом. І ніхто не буде навчати свого ближнього та свого брата, кажучи: “Пізнай Господа!” – бо всі вони пізнають Мене, від малого до великого. Тому що Я буду милосердний до їхньої неправедності й більше не згадаю їхніх гріхів». Коли йде мова про «новий», то тим самим перший Він визнав «старим», а те, що давнє і старіюче, близьке до зотління. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 85, 8 і 10. 11-12. 13-14
Стрілися разом правда й милосердя.
Яви нам, Господи, своє милосердя *
і дай нам своє спасіння.
Адже Його спасіння близьке до тих, хто Його боїться, – *
аби Його слава оселилася в нашому краї.
Милість і правда зустрілись, *
поцілувалися мир і правда.
Правда піднялася з землі вгору,*
а справедливість нахилилася з неба.
Стрілися разом правда й милосердя.
Тож Господь дасть благо – *
і дасть свій врожай земля наша.
Перед Ним піде правда, – *
своїми кроками ступатиме по дорозі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. 2 Кор 5, 19
Алілуя, алілуя, алілуя.
Бог у Христі примирив світ із собою,
і доручив нам слово примирення.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 13-19
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус вийшов на гору і покликав до себе тих, кого сам хотів, і вони прийшли до Нього. Він встановив Дванадцятьох, аби були з Ним, і щоби посилати їх проповідувати, і щоб вони мали владу виганяти бісів. Він встановив Дванадцятьох і дав Симонові ім’я Петро, а Якову Зеведеєвому та Йоанові, братові Якова, дав ім’я Воанерґес, що значить: сини грому; і Андрія, і Филипа, і Вартоломея, і Матея, і Тому, і Якова Алфеєвого, і Тадея, і Симона Канані та, і Юду Іскаріотського, який і видав Його. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Ісуса, який сам обирає своїх Апостолів, смиренно просімо за святу Церкву і з упованням представмо Йому наші потреби:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь своєю благодат­тю підтримував його у виконанні важких обов’язків у Церкві та у світі.
2. Молімося за нашого архіпастиря та за всіх єпископів, щоб вони, керовані Святим Духом, зміцнювали віру Божого народу.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь поблагословив єдність і соборність України.
4. Молімося за семінаристів, щоб вони з Божою поміччю зу­міли зберегти і розвинути своє покликання та принести щедрий плід.
5. Молімося за всіх померлих, щоб їхні імена були записані в книзі життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми гідно виконували місію спасіння людства, до якої покликав нас Господь Бог.
Боже, наш Отче, Ти знаєш слабкості кожного з нас, вислухай наші смиренні молитви і допомагай нам вірно виконувати Твою волю. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам гідно брати участь у святих тайнах, † бо кожного разу, коли звершується спомин Христової жертви, * вершиться діло нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Готуєш стіл переді мною, * переливається мій кубок. (Пор. Пс 23 (22), 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наповни нас Духом Твоєї любові † і тих, кого Ти наситив одним небесним хлібом, * у своїй доброті  вчини єдиним. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.