Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 січня, неділя
18:15 Субота 0 351
16-01-2021, 18:15

Літургія на кожен день, 17 січня, неділя

(зел) ІІ Неділя звичайного періоду
Йоан Хреститель – це неординарна постать. Його не цікавили ні багатства, ні слава. Він прагнув одного – служити Ісусові і представити Його світові як Агнця, який забирає гріх світу. Він пригадує, що кожному з нас Бог доручив завдання – власним життям, словами, вчинками ми повинні іншим вказувати на Ісуса.

АНТИФОН НА ВХІД
Уся земля нехай поклониться Тобі , Боже, псалми нехай Тобі  співає, * оспі вує Твоє ім’я у псалмах, о Всевишній.

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА

Всемогутній, вічний Боже, Ти керуєш і небесним, і земним; † вислухай милостиво благання свого народу * і обдаруй наші дні миром. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 3, 3б-10. 19
Читання з Першої книги Самуїла.
Тими днями Самуїл лежав у Господнім храмі там, де стояв ковчег Божий. І покликав Господь Самуїла: «Самуїле! Самуїле!» Цей відпові в: «Ось я!» І побіг до Елі й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» Той каже: «Ні, не кликав. Вертайся й лягай!» І він пішов спати. Господь же покликав знову: «Самуїле! Самуїле!» Схопився Самуїл, пішов до Елі й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» «Не кликав я тебе, мій сину», – відпові в Елі , – «вернися й лягай!» Самуїл не знав ще Господа, бо Господнє слово йому ще не було об’явлене. Знову Господь озвавсь до Самуїла, втрете; і схопивсь він, прийшов до Елі й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» Тоді  Елі  зрозумів, що то Господь кликав хлопчину, тож і каже до Самуїла: «Йди спати, а коли тебе покличуть, скажеш: “Говори, Господи, бо слуга Твій слухає”». І Самуїл пішов і ліг на своєму місці. Прийшов Господь, став і закликав, як і першими разами: «Самуїле! Самуїле!» Самуїл озвався: «Говори, бо слуга Твій слухає!» Самуїл виріс, і Господь був із ним, і він не дав ані одному Його слову впасти на землю. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 40, 2 і 5. 7-8а. 8б-9. 10-11а
Приходжу Божу виконати волю.
Я очікував Господа з великим нетерпінням, †
і Він до мене прихилився. *
Він почув крик благання мого.
Блаженний чоловік, для якого Господь – його надія, *
який не приєднався до гордих †
і тих, які схиляються до неправди.
Жертви і приношення не схотів Ти, *
але Ти відкрив мені вуха.
Всепалення і жертви за гріх не забажав Ти. *
Тоді я сказав: «Ось я приходжу.
У сувої книги *
написано про мене.
Виконати Твою волю, Боже мій, я бажаю *
і Твій закон у нутра мого глибинах.
Я благовістив правду на великому зібранні, *
адже своїм устам не забороню.
Господи, Тобі відомо. *
Твою правду я не заховав у своєму серці».

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 6, 13в-15а. 17-20
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Ті ло не для розпусти, але для Господа, і Господь для тіла. А дже Бог і Господа воскресив, воскресить і нас своєю силою. Хіба не знаєте, що ваші тіла є члени Христа? Хто з Господом єднається – один дух з Ним. Утікайте від розпусти. Кожний гріх, який тільки чинить людина, є поза тілом. А хто чинить розпусту, той грішить проти власного тіла. Хіба ви не знаєте, що ваші тіла – це храм Святого Духа, який є у вас і якого ви маєте від Бога, і що ви не належите самим собі ? А дже ви викуплені за високу ціну. Тому прославляйте Бога у вашому тілі. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 1, 41. 17б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ми знайшли Месію, тобто Христа,
благодать та істина з’явилися через Нього.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 1, 35-42
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Йоан стояв з двома своїми учнями. Побачивши Ісуса, який ішов, він промовив: «Ось Агнець Божий!» І коли він говорив, почули це обидва його учні і пішли слідом за Ісусом. А Ісус, обернувшись і побачивши, що вони слідують за Ним, каже їм: «Що ви шукаєте?» Вони ж сказали йому: «Равві , – що в перекладі означає Вчитель, – де Ти перебуваєш?» Він каже їм: «Ходіть і подивитеся!» Вони прийшли й побачили, де Він перебував, і залишилися в Нього того дня. Було це близько десятої години. Андрій, брат Симона-Петра, був одним із двох, які почули це від Йоана і пішли слідом за Ним. Він спочатку розшукав свого брата Симона та й каже йому: «Ми знайшли Месію» – що в перекладі означає Христос. І він приві в його до Ісуса. Ісус же, вдивившись в нього, сказав: «Ти – Симон, син Йони; ти будеш називатися Кифа» – що в перекладі означає Петро. Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Світ мав чимало вчителів і провідників, та все ж блукав у тем­ряві; просімо Господа, нашого Вчи­теля:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона усьому світові пропо­відувала Христа – істинного Вчителя правди.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, незважаючи на протистояння сучасного світу, відважно проповідував істи­ни Христової віри.
3. Молімося, щоб між усіма визнавцями Ісуса Христа була любов і злагода.
4. Молімося за богословів і проповідників, щоб вони ревно шукали правду і не вводили в оману інших, поширюючи хибні вчення.
5. Молімося за померлих, щоб омиті з провин Кров’ю Божо­го Агнця вони успадкували непроминаючі блага Небесно­го Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми уважно слухали Слово Боже і по­глиблювали релігійні знання, читаючи Святе Письмо.
Боже наш і Отче, єдина й найвища Істино, не дай нам заблу­кати на стежках життя і будь нашим вчителем та провідни­ком. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам гідно брати участь у святих тайнах, † бо кожного разу, коли звершується спомин Христової жертви, * вершиться діло нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Готуєш стіл переді мною, * переливається мій кубок. (Пор. Пс 23 (22), 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наповни нас Духом Твоєї любові † і тих, кого Ти наситив одним небесним хлібом, * у своїй доброті вчини єдиним. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.